10 خرید عظیم زمستان 2023

خرید و فروش عظیم زمستان 2023 با خرید های خیلی بزرگ و گاهی غیر منتظره بلاخره بسته شد.
بیشتر باشگاه های اروپایی سعی در تقویت کردن ترکیب و در کردن جای خالی بازیکن های مصدوم در پنجره خرید و فروش زمستانی داشته اند اما در ژانویه سال 2023 میلادی در عین حال خیلی از خرید های گران قیمت بوده است و در بعضی از موارد خیلی دورتر از انتظار بوده است.
بیشتر توجه ها در یک ماه ماه قبلی به تیم باشگاهی چلسی بوده است که خرید های خیلی بزرگی را در این زمستان انجام داده است. تاد بولی و دیگر مالکان و مدیران این تیم لیگ برتری نهایت تلاش هایشان را برای بهبود وضعیت ضعیف این تیم انجام داده اند اما این اقدام آنها را با انتقاد زیادی دیگر از این باشگاه های اروپایی همراهی کرد. حتی بحث تغییر دادن قانون برای جلوگیری کردن از همچون ولخرجی هایی از سمت یوفا هم مطرح شده است.
در ادامه این مطلب قرار بر این است که به 10 خرید و فروش مهم ژانویه 2023 بپردازیم که بعضی از آنها از مدت ها قبل محتمل به نظر می‌آمدند و بعضی دیگر در این لحظه های پایانی و در کمال تعجب فوتبال دوستان نهایی شده اند.

 خرید و فروش های عظیم زمستان 2023

1_ انزو فرناندز

انزو فرناندز، که از تیم بنفیکا به تیم محبوب چلسی پیوست.
تیم چلسی در زمان های گذشته تلاش داشت که این بازیکن را برای تیم خود کنند. فرناندز نیز بعد از درخشش کردن در جام جهانی 2022 قطر در گزارشی از این صحبت کرده بود که احتمال زیادی دارد که من به تیم چلسی بپیوندم. فرناندز گفت: من به تیم چلسی علاقه زیادی دارم و احتمالش است که من در این تیم به میدان بروم. این موضوع باعث عصبانیت خیلی شدید مدیران این باشگاهی بنفیکا شده است. این موضوع باعث شد عصبانیت مدیران بنفیکا شده است و خیلی ها پیش‌بینی میکردند که که اینها حاظر به فروش وی در ماه ژانویه نباشند اما در نهایت مدیران تیم چلسی با پرداخت مبلغ تقریبا 120 میلیون یورو برای این بازیکن به موفقیت رسیدند تا وی به بزرگترین خرید زمستانی این فصل اروپا تبدیل شده است.
حتما بخوانید: پبوستن انزو فرناندز به چلسی

انزو فرناندز خرید جدید چلسی
انزو فرناندز خرید جدید چلسی

2_ ژوائو کانسلو

ژوائو کانسلو، از تیم منچستر سیتی به تیم محبوب بایرن مونیخ پیوست و یکی از خرید و فروش عظیم زمستان 2023 بود.
خیلی ها از این خبر که ژوائو کانسلو از تیم باشگاهی من سیتی به تیم محبوب بایرن مونیخ پیوست شگفت زده شدند.
درگیری شدیدی این بازیکن با پپ گواردیولا قبل از مسابقه مقابل آرسنال در هفته قبل باعث شد که وی به این تصمیم برسد که از این تیم دوست داشتنی دل بکند و او را ترک کند. تیم بایرن مونیخ خیلی سریع به این موضوع اقدام کرد که این بازیکن درجه دو را برای تیم خود کند. ژوائو کانسلو هم چون هیچ تیمی دیگر نداشت این تیم را قبول کرد و تصمیم گرفت در این تیم پا به توپ شود. با این تیم قرار دادی بست و مدت این قرار تا آخر فصل 2022.2023 است اما بشن بند خرید 70 میلیون یورویی در آن گنجانده شده است و به نظر می‌رسد که وی دیگر به تیم من سیتی باز نمی‌گردد.

جائو کانسلو خرید جدید بایرن مونیخ
جائو کانسلو خرید جدید بایرن مونیخ

3_ جورجینیو

جورجینیو، از تیم باشگاهی چلسی به تیم پرطرفدار آرسنال پیوست
یکی از غیر منتظره ترین خرید های این نقل انتقالات زمستانی جورجینیو بوده است. این هافبک ایتالیایی هنوز تا 6 ماه دیگر با تیم باشگاهی چلسی قرار داد داشت اما با پیشنهاد تیم باشگاهی آرسنال دیگر آن ۶ ماه برایش مهم نبود و به تیم آرسنال پیوست. مبلغ پیشنهادی تیم آرسنال 11 میلیون یورو به توپچی بوده است. قرار داد وی با تیم آرسنال تا ژوئن 2024 است و بعد از آن برای تمدید کردن قرار داد خود هم گفتگویی داشته بود.

جورجینیو خرید جدید تیم آرسنال
جورجینیو خرید جدید تیم آرسنال

4_ ژوائو فلیکس

ژوائو فلیکس، از تیم باشگاهی اتلتیکو مادرید به تیم محبوب چلسی پیوست و یکی از خرید و فروش عظیم زمستان 2023 بود.
خیلی ها انتظار داشتند که این بازیکن در فصل جاری به صورت قرضی از تیم اتلتیکو مادرید جدا شود این این موضوع درست نبود. اعتماد نداشتن دیه گو سیمئونه به وی و ناراحت شدن فلیکس از نبودن در ترکیب اصلی تیم اتلتیکو مادرید باعث شد وی تصمیم بگیرد که از این تیم خداحافظی کند و به تیم آشنایه چلسی با قرار دادی قرضی به قیمت هشت میلیون یورو برود. هیچ بند خریدی برای پایان رسیدن فصل در قرار داد وی دیده نمی‌شود و فلیکس باید تا انتهای تابستان سال آینده به اتلتیکو مادرید بازگردد.

زائو فلیکس خرید جدید چلسی
زائو فلیکس خرید جدید چلسی

5_ میخایلو مودریک

میخایلو مودریک، از شاختار دونتسک به تیم محبوب چلسی اضافه شد.
خیلی ها به این موضوع اعتقاد داشتند که پرداخت کردن همچون مبلغ برای این بازیکن خیلی زیادی است. نکته خیلی جالب دیگر این قرار داد این بازیکن 22 ساله که اهل اکراین است مدت زمان آن بود، وی در واقعیت قرار داد 8.5 ساله با تیم باشگاهی چلسی به امضایی رساند که این موضوع خیلی جلو توجه کرد.

میخایلو مودریک خرید جدید چلسی
میخایلو مودریک خرید جدید چلسی

6_ مارسل سابیتز

مارسل سابیتز، از تیم پرطرفدار بایرن مونیخ به تیم محبوب منچستر یونایتد پیوست.
مصدومیت خیلی طولانی مدت کریستین اریکسون باعث شد که مدیران منچستر یونایتد در روز های آخر پنجره خرید و فروش به دنبال جانشین کردن برای وی باشند و سابیتز گزینه خیلی مناسبی برای این ها بود. این بازیکن که اهل کشور اتریش است موفق نشد تا درخششی در تیم لایپزیش داشت نتوانست در تیم باشگاهی بایرن‌ مونیخ تکرارش کند اما به این بازیکن امیدوار بودند که شرایطش در اولدترافورد متفاوت باشد. قرار داد وی با منچستر یونایتد به طور قرضی و تا پایان فصل 2022.2023 است و خبر دیگر از بند خرید هم در این قرار داد نیست.

سابیتزر خرید جدید تیم منچستر یونایتد
سابیتزر خرید جدید تیم منچستر یونایتد

7_ کودی خاکپو

کودی خاکپو، از تیم پی اس وی آیندهوون به تیم محبوب لیورپول رفت.
درحالی که همه طرفداران تیم لیورپول منتظر اعلام کردن خبر انتقال دادن کودی خاکپو به تیم منچستر یونایتد به عنوان جانشین کردن کودی به جای کریستینو رونالدو بودند. این بازیکن در لحظه های پایانی خود تصمیم خود را عوض کرد و با قرار دادی به ارزش ۵۰ میلیون یورو به تیم لیورپول ملحق شد. قرار داد وی با این تیم پرطرفدار 6 ساله است.

کاگپو خرید جدید تیم چلسی
کاگپو خرید جدید تیم چلسی

8_ ممفیس دپای

ممفیس دپای، از تیم معروف بارسلونا به تیم محبوب اتلتیکو مادرید رفت.
ترافیک شدید خط حمله تیم باشگاهی بارسلونا و حضور بازیکنان بزرگ و عملکرد قابل قبول آنها در طول این فصل باعث بر این شد که فرصت های زیادی برای مسابقه به دیپای نرسید و همین موضوع باعث بر این شد که وی تصمیم بگیرد از این تیم محبوب خارج شود. تیم اتلتیکو مادرید با قراردادی به قیمت 4میلیون یورو این بازیکن را بر عهده گرفت. قرار داد وی با اتلتیکو مادرید تا تابستان سال 2025 است.

ممفیس دپای خرید جدید تیم اتلتیکو مادرید
ممفیس دپای خرید جدید تیم اتلتیکو مادرید

9_ آنتونی گوردون

آنتونی گوردون، از تیم اورتون به تیم باشگاهی نیوکاسل رفت و یکی از خرید و فروش عظیم زمستان 2023 بود.
تیم نیوکاسل همچنان به تقویت کردن تیم خود برای ادامه دادن خطور در جمع بهترین تیم های پریمر لیگ به دنبال کسب کردن سهمیه لیگ قهرمانان ادامه داد. این بار موفق بر این شد که گردون را به قرار دادی به قیمت 60 میلیون یورو از تیم اورتون بر عهده بگیرد. بر این ترتیب، این بازیکن به دومین بازیکن خیلی گران قیمت تاریخ این تیم تبدیل شد.

گوردو خرید جدید تیم نیوکاسل
گوردو خرید جدید تیم نیوکاسل

10_ پدرو پورو

پدرو پورو، از تیم باشگاهی اسپورتینگ به تیم محبوب تاتنهام پیوست.
پدرو از مدت ها قبل مدنظر آنتونیو کونته قرار دادی داشت. و مدیران تیم تاتنهام با پرداخت به مبلغ هفت میلیون یورو وی را به صورت قرضی از تیم اسپورتینگ به عهده خود گرفت. قرار داد این بازیکن قابلیت بند خرید اجباری برای تابستان سال آینده خود به مبلغ پنجاه میلیون یورو است.

پدرو پوررو خرید جدید تیم تاتنهام
پدرو پوررو خرید جدید تیم تاتنهام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *