،شلیونل مسی با کریم بنزما برنده توپ طلا و کیلیان امباپه هم بازی خود در تیم پاری سن ژرمن فرانسه، برای کسب عنوان بهترین بازیکن فیفا، رقابت جذابی دارد. این 3 نامزد نهایی برترین فیفا، در یک سال اخیر در رقابت های ملی و باشگاهی نمایش فوق العاده ای داشتند.

3 نامزد نهایی برترین بازیکن فیفا
3 نامزد نهایی برترین بازیکن فیفا
گزارش رسانه ها

به گزارش رسانه ها، فدراسیون جهانی فوتبال نام های نهایی، نامزد دریافت برترین بازیکن را اعلام کرد که در این بین بنزما بازیکن رئال مادرید برنده توپ طلا و دو ستاره فینالیست جام جهانی 2022 قابل دید است.

فدراسیون فیفا
فدراسیون فیفا
دستاورد های مهم 3 نامزد جایزه

لیونل مسی، ستاره تیم پاری سن ژرمن ماه قبل با تیم ملی آرژانتین در رقابت های جام جهانی قطر در فینال مسابقات با برتری مقابل فرانسه به قهرمانی رسید و امباپه به همراه تیم ملی فرانسه با شکست مقابل مسی و یارانش به نایب قهرمانی رسید.

لیونل مسی در پیراهن تیم ملی آرژانتین
لیونل مسی در پیراهن تیم ملی آرژانتین

کریم بنزما ستاره فرانسوی رئال مادرید اسپانیا در لیست تیم ملی فرانسه برای حضور در مسابقات جام جهانی 2022 قرار داشت، اما به دلیل مصدومیت در تمرینات گروهی در قطر، این رقابت را از دست داد و بزرگترین غایب جام لقب گرفت.

کریم بنزما که قبل از رقابت های جام جهانی برنده جایزه توپ طلا شد. و لیونل مسی به عنوان برترین بازیکن جام جهانی و کیلیان امباپه به عنوان برترین گلزن جام جهانی انتخاب شد، که در مراسم بهترین بازیکن سال به رقابت بپردازند.

کریم بنزما با جایزه توپ طلای 2022
کریم بنزما با جایزه توپ طلای 2022

در بین 3 نامزد نهایی برترین بازیکن سال فوتبال، دو نماینده از فرانسه و یک نماینده از آرژانتین قرار دارند.

فرانسه و آرژانتین
فرانسه و آرژانتین
نامزد های نهایی جایزه فیفا در بخش زنان

الکس مورگان و الکسیا پوتیاس و بث مید 3 نامزد نهایی جایزه برترین بازیکن فیفا در بخش زنان هستند که از بین آنها فقط یک بازیکن برنده این عنوان مهم خواهد شد.

3 نامزد نهایی برترین فیفا در بخش زنان
3 نامزد نهایی برترین فیفا در بخش زنان
زمان برگزاری مراسم

مراسم انتخاب برترین های سال فوتبال در بخش زنان و مردان از نگاه فیفا در سال 2022 میلادی با توجه به برگزاری رقابت های جام جهانی قطر در پائیز، امسال با تغییر زمانی در هشتم اسفند در کشور سوئیس برگزار خواهد شد.

مقر فیفا در سوئیس
مقر فیفا در سوئیس

 

کریم بنزما

کریم بنزما پس از به دست آوردن کسب نخستین توپ طلای خود در ماه گذشته حال به دنبال کسب جایزه فردی دیگری است. مهاجم فرانسوی تیم رئال مادرید امسال نقش مهمی در قهرمانی تیمش در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا داشت و مرد اول رئال در میدان بود.

او نقشی فوق العاده داشت و در هر دو مسابقات به عنوان برترین بازیکن و برترین گلزن انتخاب شد. بنزما بزرگترین بد شانسی فوتبالی خود را پیش از شروع جام جهانی 2022 قطر در تمرینات گروهی تیم داشت.

چه بسا با شناختی که از کریم بنزما مهاجم فرانسوی داریم، اگر مصدومیت او را غایب نمی کرد شاید نتیجه بازی فینال جام جهانی بین دو تیم آرژانتین و فرانسه تغییر می کرد و در مراسم برترین بازیکن سال انتخاب، آسان تر بود.

کریم بنزما در پیراهن رئال مادرید اسپانیا
کریم بنزما در پیراهن رئال مادرید اسپانیا
لیونل مسی

سال 2022 بدون تردید، یکی از فراموش نشدنی ترین و بهترین سال فوتبالی برای مسی خواهد بود. ستاره آرژانتینی سرانجام پس از 4 دوره ناموفق در رقابت های جام جهانی در سال 2022 در کشور قطر توانست جام را بالای سر ببرد.

به اعتقاد کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال، مسی فوق ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن فرانسه پس از به دست آوردن این دستاورد مهم در سطح جهانی به عنوان برترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته شود.

لیونل مسی در رقابت با کریم بنزما و ویرجیل فن دایک در کسب عنوان توپ طلای 2022 شانسی نداشت اما به دلیل به دست آوردن جام در جام جهانی قطر و نمایش خیره کننده بعد از این تورنمنت، شانس زیادی برای برگزیده شدن به عنوان برترین بازیکن سال فوتبال برای دومین بار دارد.

اسطوره آلبی سلسته، یک بار دیگر در سال 2019 میلادی در با کریستیانو رونالدو و ویرجیل فن دایک به رقابت پرداخت و برای اولین بار به عنوان برترین بازیکن سال فیفا انتخاب شد.

لیونل مسی در پیراهن پاری سن ژرمن فرانسه
لیونل مسی در پیراهن پاری سن ژرمن فرانسه

 

کیلیان امباپه

اسم کیلیان امباپه ستاره جوان باشگاه پاری سن ژرمن و تیم ملی فرانسه برای نخستین بار در بین نامزد های نهایی فیفا مشاهده می شود ولی موضوعی عجیبی نیست چون نمایش خوب وی در رقابت های باشگاهی و ملی ارزش علت انتخاب فیفا را مشخص کرد.

امباپه تا به حال موفق به دریافت کسب عنوان فردی نشده و گرفتن جایزه می تواند خیلی برای او مهم باشد. امباپه فصل گذشته لوشامپیونه آقای گلی را در کارنامه اش نوشت و به عنوان بهترین بازیکن سال باشگاهی انتخاب شد.

کیلیان امباپه در پیراهن پاری سن ژرمن فرانسه
کیلیان امباپه در پیراهن پاری سن ژرمن فرانسه

 

Hesam
12 فوریه 2023

2 دیدگاه در “3 نامزد نهایی برترین بازیکن فیفا، لیونل مسی و کیلیان امباپه و کریم بنزما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *