نگاهی به ترکیب اینتر در فینال لیگ قهرمانان اروپا 2023

روز موعود فرا رسیده است. تیم اینتر امروز به مصاف منچسترسیتی خواهد رفت. در این پست از ورزشی نگاهی به ترکیب اینتر در فینال لیگ قهرمانان اروپا 2023 می‌اندازیم. و نقاط قوت و ضعف آنها را بررسی می‌کنیم.

ترکیب اینتر در فینال لیگ قهرمانان | بهترین و بدترین انتخاب‌ها

اینترمیلان با شکست دادن رقیب شهری خود، آث میلان، در دو بازی زیبای نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا ، قدرت خود را به نمایش گذاشت. بدین ترتیب آنها در فینال مقابل منچسترسیتی در استانبول حضور پیدا کردند.

در طول فصل، مربی سیمونه اینزاگی به دلیل عدم موفقیت تیم، با انتقاداتی فراوانی رو به رو بوده است. تصمیماتی که امتیازهای ارزشمندی برای اینتر در رقابت قهرمانی سری آ را به باد داده است.

با این حال، اینزاگی به اصول خود متعهد باقی ماند. او اکنون با هدایت تیمش به اولین فینال لیگ قهرمانان اروپا از سال 2010، از مزایای تصمیماتش آن بهره برده است.

ورزشی: ادین ژکو اولین انتخاب برای مهاجم نوک تیم اینتر است
ورزشی: ادین ژکو اولین انتخاب برای مهاجم نوک تیم اینتر است

بهترین بازیکنان اینتر برای بازی مقابل منچسترسیتی

هنریک مخیتاریان بازیکن ماهری است که در باشگاه های معتبر اروپایی، از جمله رم در سری آ، درخشیده است. تحت هدایت اینزاگی ، مخیتاریان نقش تدافعی‌تری را بر عهده دارد. او همه کاره بودن خود را به عنوان یک هافبک نشان می‌دهد که قبل از ایجاد موقعیت‌ها سهم قابل توجهی دارد. او نقش مهمی در ساختار دفاعی قوی اینتر ایفا می کند.

هاکان چالهان اوغلو، یکی دیگر از بازیکنان باتجربه اینتر است. مانند مخیتاریان ، او نقش خود را به یک بازیکن تدافعی تر تعدیل است. اما در عین حال تأثیر تهاجمی قابل توجهی دارد. او به دلیل توانایی استثنایی خود در شوت‌زنی از فواصل دور، تهدیدی قابل توجه برای حریفان است.

روملو لوکاکو که در طول فصل غلیرغم مشکلات زیاد مصدومیت، خود را به عنوان بازیکنی بسیار باهوش و تاثیرگذار ثابت کرده است. حتی زمانی که به دلیل عمق بالای اینتر در گزینه‌های هجومی، هر بازی را شروع نمی کند، او همچنان یک تهدید خطرناک روی نیمکت است. قدرت، میزان کار و توانایی لوکاکو در هماهنگی با هم تیمی‌هایش، او را به یک دارایی ارزشمند برای تیم تبدیل می‌کند.

ستاره این تیم لائوتارو مارتینز است. عنوان یکی از با استعدادترین مهاجمان اروپا و علیرغم مشکلات گاه و بی‌گاه، ثبات قابل توجهی در مقابل دروازه دارد. حرکات او بدون توپ استثنایی است، اغلب حتی بهترین مدافعان سری آ را هم زیرک می‌کند. فراتر از توانایی او در گلزنی، بازی کلی او در حال بهبود است، و او نقش های دفاعی مهمی را نیز ارائه می‌دهد.

آخرین اما نه کم‌اهمیت‌ترین، هافبک مرکزی نیکولو بارلا است که قوام، انرژی و تاثیر همه جانبه‌اش او را برای نراتزوری ضروری می‌کند. او که به عنوان یکی از با استعدادترین بازیکنان سری آ شناخته می شود، توجه باشگاه‌های مطرح در سراسر اروپا را به خود جلب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *