باشگاه صنعت نفت آبادان

باشگاه فوتبال صنعت نفت آبادان یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۵۱ در شهر آبادان، استان خوزستان پایه‌گذاری شد. این باشگاه هم‌اکنون در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد. ورزشگاه تختی آبادان به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم می‌باشد که مالکیت آن برعهده شرکت پالایشگاه نفت آبادان است. در ادامه سایت ورزشی با معرفی باشگاه صنعت نفت آبادان همراه ما باشید.

 

مشخصات باشگاه صنعت نفت آبادان

نام کامل: باشگاه فوتبال صنعت نفت آبادان
لقب‌(ها): طلایی پوشان / زردپوشان آبادان / برزیل آبادان
تاریخ بنیان‌گذاری: ۱۷ مهر ۱۳۵۱ (۵۱ سال پیش)
نام ورزشگاه: ورزشگاه تختی آبادان
گنجایش: ۸٬۰۰۰ نفر
مالک: شرکت ملی نفت ایران
مدیرعامل: محمدحسین رحمانی
سرمربی: سهراب بختیاری‌زاده
وبسایت: https://www.sanatenaft.com/

تاریخچه باشگاه صنعت نفت آبادان

تاریخچه باشگاه صنعت نفت آبادان

ورود فوتبال به آبادان

تاریخ شروع فوتبال ایران به حدود 100 سال یا یک قرن قبل باز می گردد یعنی زمانی که یک گروه انگلیسی برای اکتشاف نفت در جنوب ایران عازم شدند. بعد از حفر اولین چاه نفت در منطقه مسجد سلیمان در سال 1908 میلادی، فوتبال شکل جدی تری به خودش گرفت و در جنوب ایران دنبال شد. فوتبال در ایران حدود 100 سال قبل با کارگران ایرانی شرکت نفت مسجد سلیمان آغاز شد و هنوز زمین آن نیز در باشگاه نفت مسجد سلیمان وجود دارد.

 

بنیان‌گذاری باشگاه فوتبال صنعت نفت آبادان

در اواخر سال 1351 مسئولان وقت فدراسیون فوتبال کشورمان به فک برگزاری یک دوره مسابقات لیگ باشگاه ها تحت نام جام تخت جمشید افتادند که پیشنهاد حضور نماینده ای از شهر آبادان با توجه به پشتوانه قوی و سابقه درخشان این شهر در رقابت های کشوری باعث شد تا کارگزاران وزارت نفت، آبادان را صاحب نماینده ای در اولین دوره رقابت های باشگاهی نمایند. بر همین اساس در این سال تعدادی از بهترین بازیکنان باشگاه های آبادان جذب تیم صنعت نفت شدند و نفت آبادان رفته رفته به یک تیم محبوب در نزد مردم جنوب تبدیل شد. در آن سال ها مسابقات با کمترین امکانات ولی در سطح ایده آل برگزار می شد و نماینده فوتبال آبادان توانست با ارائه بازی های قابل قبول یکی از تیم های مطرح کشورمان شود.

این باشگاه سال ها با پیراه تیم های کشورهای آمریکایی جنوبی و گاهی اوقات باشگاه های انگلستان بازی های خود را انجام می داد. اما از اواخر سال ۱۳۵۵ با روی کار آمدن کادر مدیریت جدید و مربیگری منوچهر سالیا به پیشنهاد پرویز دهداری رنگ لباس تیم صنعت نفت رسماً به زرد برزیلی تغییر یافت. از همان سال صنعت نفت با نام «برزیل ایران» شهرت یافت.

 

ورزشگاه باشگاه صنعت نفت آبادان

ورزشگاه اصلی باشگاه نفت آبادان، ورزشگاه جهان پهلوان تختی آبادان واقع در آبادان می‌باشد. این ورزشگاه یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های فوتبال در ایران است که طی ۲ دهه اخیر ۳ بار مورد بازسازی اساسی قرار گرفته‌است در مرحله اول روبروی جایگاه اصلی به تعداد ۶ سکو ساخته شد که ظرفیت ورزشگاه را از ۵ هزار نفر اولیه به ۱۵۰۰۰ نفر تبدیل کرد در مرحله دوم و پس از افتتاح جایگاه‌های جدید جایگاه اصلی بعد از ۵۰ سال از بنای اولیه و ۳۰ سال از تبدیل به چمن بازسازی اساسی شد.

ورزشگاه باشگاه صنعت نفت آبادان

و این مرحله نیز در سال ۱۳۹۰ افتتاح گردید در مرحله سوم فضاهای زیر جایگاه اصلی به اماکنی از قبیل کلینیک پزشکی – اتاق کنفرانس – رختکنهای جدید و اتاق مانیتورینگ تبدیل شد در اواسط لیگ ۸۶–۸۷ و بازی با سایپا این ورزشگاه به عنوان دومین ورزشگاه ایران در آن زمان صاحب اسکوربورد تمام دیجیتال گردید تا تمامی وقایع بازی توسط تماشاگران قابل دیدن گردد.

در اواسط لیگ ۸۹–۹۰ نیز این ورزشگاه پس از ورزشگاه آزادی دارای سیستم دوربین مداربسته برای کنترل هرچه بیشتر فضای ورزشگاه گردید.

ورزشگاه باشگاه صنعت نفت آبادان

این ورزشگاه در بازدید مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا نتوانست با معیارهای AFC همخوانی داشته باشد ولی با نکاتی که از سوی ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا گوش زد شد و طی اقدامی گسترده از سوی مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان و پالایشگاه آبادان ۹۰ درصد نواقص برطرف شد و همچنین مقرر گردیده‌است که تا پایان سال تمام ورزشگاه تختی مجهز به صندلی شود درب‌های ورودی به ورزشگاه نیز به گیت‌های الکترونیک تبدیل شوند. همچنین از دیگر برنامه‌های تکمیلی جهت این ورزشگاه پیر نصب سایبان برای جایگاه‌های تماشاگران می‌باشد. این ورزشگاه متعلق به پالایشگاه آبادان بوده و به عنوان ورزشگاه اختصاصی تیم صنعت نفت آبادان شناخته می‌گردد.

 

هواداران تیم فوتبال صنعت نفت آبادان

هواداران باشگاه نفت آبادان در نوع خود در جنوب کشور از پرشور ترین‌ها هستند و در سال ۸۶–۸۷ در بازی پلی آف لیگ برتر این ورزشگاه پر از تماشاگر شد و تبدیل به دومین بازی پر هوادار ایران در آن سال شد. تعداد زیادی از هنرمندان مشهور، طرفدار صنعت نفت آبادان هستند که این مسئله در کشور کم‌نظیر است. از جمله این افراد می‌توان به ناصر تقوایی، حمید فرخ‌نژاد، نادر سلیمانی، رضا فیاضی و احمد ایراندوست اشاره کرد. حمید فرخ‌نژاد و نادر سلیمانی سابقه حضور در آبادان برای هواداری تیم را هم داشته‌اند. همچنین عروسک جناب خان در برنامه تلویزیونی خندوانه در شبکه نسیم نیز طرفدار صنعت نفت است.

هواداران تیم فوتبال صنعت نفت آبادان

صنعت نفت در فرهنگ عامه

زمانیکه از حضور یک تیم ورزشی در فرهنگ منطقه سخن به میان می‌آید معمولاً از وجوه مشترکی همچون عشق و علاقه می‌شنویم و مردمانی که شب و روز خود را با آن تیم می‌گذرانند. صنعت نفت هم از چنین خصوصیاتی برخوردار است با تفاوتهایی که قابل توجه هستند. مردم آبادان با تیم صنعت نفت چنان عاشقی می‌کنند که در کمتر تیم پر هوادار دیده می‌شود. کمتر دیده می‌شود چون نفت تیمی است که بدون تاج قهرمانی بر دل مردمان سرزمین خود حکمرانی می‌کند.

مردم آبادان با کلمهٔ، حسرت قهرمانی، غریبه هستند زیرا وقتی دلایل عشق به این تیم را پیگیر می‌شوید گزینه قهرمانی هیچ محلی از اعراب ندارد. مردم آبادان مهر به نفت را بلدند و از آن لذت می‌برند. آبادانی‌ها چه در روزهای خوب این تیم در لیگ برتر و چه در بدترین دوران نتایج در لیگ آزادگان به یک میزان عاشقی می‌کنند. مردم آبادان از فوتبال ناب تیم نفت و تکنیکی خدادادی جوانان این خطه با تمام وجود لذت می‌برند. اگر از کم اطلاع‌ترین ایرانی نسبت به فرهنگ و علایق مردم آبادان بخواهید دو مشخصهٔ معروف این شهر را بیان کند قطعاً نفت یکی از گزینه‌ها خواهد بود با شعاری معروف که همگان آن را برای نفت آبادان شنیده‌اند:

آبادان برزیلته

باشگاه صنعت نفت آبادان

تیم‌های پایه و آکادمی

تیم‌های امید و پایه این باشگاه یکی از موفق‌ترین و فعال‌ترین تیم‌ها در زمینه پرورش بازیکن هستند که محمد دریس، مسلم مجدمی، محمدرضا غبیشاوی، رضا جبیره، حسین بغلانی و جعفر سلمانی چند مورد از بازیکنان پرورش یافته در این تیم‌ها هستند.

 

افتخارات

لیگ دسته دوم ایران
قهرمان(۲): ۷۵_۱۳۷۴، ۸۲_۱۳۸۱

 

بازیکنان ملی‌پوش تیم صنعت نفت آبادان:

بیشتر بازیکنان ملی پوش فوتبال کشورمان در ابتدای کار فعالیت خود را از جنوب آغاز کرده اند. اما بازیکنان صنعت نفت آبادان با توجه به فوتبال ارزشمند و غنی که ارائه می کنند، مورد توجه مربیان تیم ملی قرار گرفته اند. در سطح جوانان بازیکنانی نظیر ابراهیم قاسم‌پور، عبدالواحد بزمه، و علیرضا دغاغله ملی‌پوشانی بودند که در تیم صنعت نفت آبادان بازی می‌کردند. حسن نظری، علیرضا فیروزی، ابراهیم قاسم‌پور، سید ابراهیم تهامی، عبدالرضا برزگری، بهنام سراج، و مجاهد خضیراوی در دهه‌های ۵۰، ۶۰، ۷۰، و ۸۰ جز نفرات مطرح فوتبال ملی بوده‌اند که همگی در تیم صنعت نفت آبادان حضور چشم‌گیر داشته‌اند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان فوتبال دهه پنجاه، اسماعیل کشتکار و ذوالفقار نظام آزادی شایستگی حضور پر رنگ در تیم ملی به صورت بازیکن ثابت را نیز داشته‌اند. شاید سرشناس‌ترین بازیکنی که از این باشگاه در سطح ملی و جهان مطرح شد، «مسعود شجاعی» است که در تیم‌های مطرح لالیگای اسپانیا مانند اُساسونا و لاس پالماس به میدان رفته است. بازیکنی که هر زمان برای تیم ملی و باشگاهی‌اش به میدان رفته یکی از تأثیر گذارترین بازیکنان میدان بوده است. عباس هاشم‌پور بازیکن سال‌های نه چندان دور تیم صنعت نفت که علاوه بر زحمت‌های فراوان برای این باشگاه، به عنوان یک نماینده از فوتبال آبادان در تیم ملی ساحلی خوش درخشید و با بستن بازوبند کاپیتانی این تیم موفقیت‌های بسیار را با آن تجربه کرد. وی پس از مدتی به عنوان مربی و سرمربی با این تیم به موفقیت‌های چشمگیری در این عرصه رقابت‌های آسیایی و جهانی دست یافت.

بازیکنان تیم ملی پایه از صنعت نفت آبادان

بازیکنان بسیاری نیز به تیم‌های ملی پایه رده‌های سنی مختلف از تیم‌های پایه صنعت نفت آبادان دعوت شده‌اند که جمله آنها می‌توان به: دانیال سلامیه، بهنام برزای، مجتبی مقتدایی، بنیامین زمانی، رضا هندی‌زاده، سجاد شنان طرفی، دانیال کاظم‌نیا، محمد فرزادی، محمد زبیر نیک نفس، رضا هاشمی، محمد برهانی، احمد شریعت‌‍زاده، پیام پارسا، ایلیا بحرینی، حسین غروی، امیر عطا عباسپور، بردیا نیک روش و … اشاره کرد.

تیم صنعت نفت آبادان

گلزنان شاخص تیم صنعت نفت آبادان:

ماهیت گلزنی و فوتبال هجومی بازیکنان این تیم همواره صنعت نفت را در زمره تیم‌های هجومی و صاحب گلزنان برجسته قرار داده است. تیم صنعت نفت چه در دهه پنجاه وچه در سال‌های بعد گلزنان بزرگی را به فوتبال کشور معرفی نموده است از جمله:

  • ذوالفقار نظام آزادی در سال ۱۳۵۴ با ۱۱ گل نفر دوم گلزنان
  • علیرضا فیروزی در سال ۱۳۶۸ با ۱۱ گل نفر دوم گلزنان
  • مهند مهدی النداوی (کشور عراقی) با ۱۵ گل بهترین گلزن لیگ برتر
  • فونیکه سی (کشور مالی) با ۱۹ گل نفر دوم گلزنان لیگ برتر فصل ۹۰-۸۹

روح الله عرب بازیکن گلزنی که تاکنون در مسابقات موفق به کسب مقام آقای گلی در زمان حضورش در این باشگاه نشده است. همواره برای این باشگاه گلهای فراوان و حساسی را به ثمر رسانده است.

 

تیم صنعت نفت آبادان در زمان جنگ تحمیلی:

هسته اصلی باشگاه نفت آبادان پس از شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در شیراز شکل گرفت. شهری که در سطح فوتبال کشور صاحب تیم مطرحی به نام برق بود. بسیاری از باریکنان با سابقه تیم صنعت نفت مثل عبدالرضا برزگری، ابراهیم غلام‌پور، علیرضا فیروزی، جعفر نگارش، ایوب نگارش، منصور آرام و… در کنار مربی‌گری شادروان منوچهر سالیا که آخرین مربی تیم صنعت نفت در لیگ قبل از انقلاب بود، توانست هویتی دوباره به این تیم صاحب نام کشور بدهند تا جایی که صنعت نفت در شیراز به یکی از قطب‌های مطرح فوتبال کشور مبدل گشت و توانست بازیکنان ارزشمندی را به فوتبال آن روز کشور معرفی نماید.

تیم صنعت نفت

تیم صنعت نفت بعد از اتمام جنگ تحمیلی و بازگشت به آبادان:

پس از اتمام جنگ تحمیلی و بازگشت تیم صنعت نفت به آبادان شادروان «منوچهر سالیا» مربی وقت این تیم با گزینش بهترین بازیکنان آبادانی مقیم شهرهای مختلف کشور و علی رقم مشکلات موجود، تیم نسبتاً خوبی را روانه لیگ باشگاه‌های ایران نمود. اما از آن جایی که ورزشگاه تختی آبادان در دست بازسازی و مرمت مجدد بود، تیم صنعت نفت مجبور شد بسیاری از بازی‌های خود را در شهر اهواز برگزار نماید.

با همه این مشکلات صنعت نفت آبادان در اواخر دهه شصت از نگاه کارشناسان فوتبال یکی از تیمهای خوب و قدرتمند فوتبال کشور بود. دهه ۷۰، دهه درخشش تیم صنعت نفت پس از جنگ تحمیلی بود. در این دهه صعود به لیگ یک، کسب مقام پنجمی و عنوان بهترین تیم شهرستانی و قهرمانی در جام نخل طلایی از جمله دست آوردهای طلایی‌پوشان بود.

 

تغییرات اساسی در ساختار موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان:

از سال ۱۳۷۸ به بعد اساسنامه باشگاه صنعت نفت آبادان زیر نظر شورای عالی ورزش وزارت نفت تغییر نمود و اساسنامه جدید آن تصویب شد. به این شکل که ابتدا نام باشگاه از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان به مؤسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تعییر یافت و پس از آن هیأت مدیره بود که ۵ عضو دارد.

معمولاً ۳ تن از اعضای آن از آبادان می‌باشند که عبارتند از مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان و دو تن از شاغلین در این پالایشگاه و ۲ تن دیگر از سوی شورای عالی ورزش در تهران منصوب که همواره جلسات خودرا در دو شهر آبادان و تهران برگزار می‌نموده‌اند.

 

مدیران عامل موسسه:

با تمهیداتی که فدراسیون فوتبال در سال ۸۰ به منظور اصلاح ساختار باشگاه‌های کشور، باشگاه صنعت نفت نیز که تا پیش از این به عنوان بخشی از ساختار امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان و تحت مدیریت حسن مختاری اداره میشد . جمشید بشاگردی که از سال ۷۸ به عنوان سرپرست و مدیر اجرایی تیم فعالیت می‌کرد، با استقرار ساخار جدید و تأسیس مؤسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان و تشکیل هیأت مدیره از اواخر سال 80 جمشید بشاگردی به عنوان اولین مدیر عامل صنعت نفتی‌ها انتخاب شد.

جمشید بشاگردی از 80تا 81

هوشنگ فیروزفر از 81 تا 82

ناصر غلامحسین گودرزی از 82 تا 85

حافظ علی اسناوندی از 85 تا 88

علی عیسی زاده از تیر 88 تا بهمن 89

علی حکمت از بهمن 89 تا مهر 91

خلیل صالحی از مهر 91 تا بهمن 91

ناصر غلامحسین گودرزی از بهمن 91 تا خرداد 93

علی عیسی زاده از تیر 93 تا شهریور 1400

جهانگیر کی شمس از شهریور 1400 تا شهریور 1401

احمد پارو از شهریور 1401 تا دی ماه ۱۴۰۱

مسعود رضائیان از دی ماه ۱۴۰۱ تا تیر ماه ۱۴۰۲

محمد حسین رحمانی از تیر ماه ۱۴۰۲ تاکنون

سرمربیان تیم صنعت نفت آبادان:

هاری گیم، پرویز دهداری، غلامحسین واقف، منوچهر سالیا، جاسم اهل یرف، علیرضا فیروزی، عبدالواحد بزمه، گئورگ پاپیان، فریدون معینی، ابراهیم قاسمپور، منصور پورحیدری، عبدالرضا برزگری، حسن دشتی، بایرام دوردیف، پرویز مظلومی، آلفردو کاسیمیرو، احمد طوسی، مجتبی تقوی، حبیب گله داری، بیژن ذوالفقارنسب، غلامحسین پیروانی، خوزه آلبرتو کاستا، سعید سلامات، بهنام سراج، کارلوس مانوئل، هوشنگ خوش کلام، نادر دست نشان، فیروز کریمی، فراز کمالوند، پائولو سرجیو، دراگان اسکوچیچ، سید سیروس پورموسوی، علیرضا منصوریان، محمدرضا پرکاس، ادسون تاوارز و عبدالله ویسی

 تیم صنعت نفت و تیم‌های پایه

تیم صنعت نفت و تیم‌های پایه

اهمیت دادن به تیم‌های پایه یکی از مسائل مهم و اساسی مدیران این تیم می‌باشد. صنعت نفت نه تنها در رده بزرگسالان بلکه در سایر رده‌های سنی از فعالیت چشمگیری برخوردار می‌باشد.

در سال 91 با تغییر ساختار آکادمی‌ها در کشور، باشگاه صنعت نفت آبادان نیز توانست با پیگیری‌های احمد پارو(مدیر وقت آکادمی) مجوز آکادمی را از فدراسیون فوتبال اخذ کند.

در حال حاضر آکادمی صنعت نفت آبادان، از رده سنی 6 تا 21 سال را در غالب مدرسه فوتبال و تیم‌های پایه تحت پوشش قرار می‌دهد و به بیش از 700 نفر فوتبال آموز و فوتبالیست ارائه خدمات می‌کند.

تیم‌های امید، جوانان، نوجوانان، و نونهالان صنعت نفت با عملکرد خوب و کسب موفقیت در رقابت‌هایی که در آن حضور دارند. همواره مردم و مسؤلان را به آینده‌ای درخشان امیدوار کرده‌اند.

 

تشکیل تیم صنعت نفت نوین آبادان:

در سال ۱۳۸۵ و در دوره مدیریت ناصر غلامحسین گودرزی بحث حضور تیمی کاملاً بومی با ساختار مربیگری مجرب و آشنا به فوتبال منطقه باعث زایش تیم جدیدی به نام صنعت نفت نوین گردید. صنعت نفت نوین توانست رویکرد جدیدی را پیش روی فوتبال مملو از استعداد آبادان قرار دهد.

این تیم که استفاده از بازیکن بومی و پرورش استعدادهای قابل قبول را سرلوحه خود قرار داده هم اینک تمرینات خود را به طور منظم دنبال کرده و یکی از امیدهای اصلی جهت صعود به لیگ دسته اول کشور است. این تیم در دی ماه سال ۱۳۹۵ با نظر وزارت نفت، از موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان به باشگاه فرهنگی ورزشی پالایش نفت آبادان منتقل شد.

صعود به لیگ برتر:

پس از تشکیل لیگ برتر از سال 1380 تیم فوتبال صنعت نفت آبادان 4 نوبت موفق به صعود به لیگ برتر شده است:

1- سال 1381 با سرمربیگری ابراهیم قاسمپور و مدیرعاملی جمشید بشاگردی

2- سال 1385 با رأی دیوان عدالت اداری با مدیرعاملی ناصرغلامحسین گودرزی

3- سال 1388 با سرمربیگری آلفردو کاسیمیرو و مدیرعاملی علی عیسی‌زاده

4- سال 1394 با سرمربیگری نادر دستنشان و مدیرعاملی علی عیسی‌زاده

بحران دیوان عدالت اداری:

در لیگ ۸۴-۸۳ تیم صنعت نفت با حضوری درخشان و ارزشمند همواره یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر به شمار می‌رفت. که متأسفانه به دلیل پاره‌ای از مسائل از این مهم محروم گردید. موضوع از این قرار بود که تیم راه آهن تهران در بازی مقابل تیم صنعت نفت از دو بازیکنی استفاده کرد. که هر یک دارای مشکلات خاصی بودند و توانستند در این بازی پیروز میدان شوند.

این امر با اعتراضات کارگزاران تیم صنعت نفت مواجه گردید. و با قضاوت نادرست فدراسیون وقت فوتبال و پافشاری تیم صنعت نفت، در نهایت کار به دیوان عدالت اداری کشیده شد. در آخر صنعت نفت با پیگیری‌های مداوم و تلاش‌های مدیران موسسه به خصوص مدیرعامل وقت ناصرغلامحسین گودرزی توانست به حق مسلم خود یعنی صعود به لیگ برتر برسد.

تیم صنعت نفت و رنگ لباس

موسسه صنعت نفت و بومی‌گرایی:

مقوله بومی‌گرایی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین خط مشی‌های مدیریت این موسسه می‌باشد. چرا که آبادان در شرایط ایده‌آل می‌تواند محل مناسبی جهت رشد و پرورش استعدادهای ارزشمند فوتبال کشور باشد.

این مهم زمانی توانست به مرحله اجرا درآید که کارگزاران باشگاه به فکر راه‌اندازی آکادمی و مدرسه فوتبال افتادند. که این مقوله سبب امیدواری روزافزون مردم آبادان گردید. آکادمی و مدرسه فوتبال صنعت نفت آبادان هم اینک صاحب مدیران و مربیان کارآزموده می‌باشد. که به شکل فراگیر در صدد جذب بهترین‌های این رشته ورزشی می‌باشد.

البته شکل و ساختار بسیاری از تیم‌ها از جمله امید و جوانان نسبت به گذشته تفاوت‌های بسیاری کرده است. و تعداد زیادی از فوتبالیست‌های آبادانی که از سرمایه‌های ارزشمند منطقه می‌باشند هم اینک با انگیزه و روحیه بالا در خدمت تیم‌های خود هستند.

رضا جبیره، حسین ساکی و جعفر سلمانی پس از 20 سال توانستند. از آکادمی صنعت نفت آبادان در تیم ملی امید ایران در رقابت های رسمی مقدماتی المپیک 2020 توکیو بازی کنند. رضا جبیره در این رقابت ها 3 گل برای تیم ملی امید ایران به ثمر رساند.

در حال حاضر نیز امید حامدی فر، محمد حسین زواری، پیام پارسا و احمد شریعت زاده به اردوی تیم ملی امید ایران دعوت میشوند. و در دیدارهای دوستانه جهت آماده سازی مسابقات آسیایی هانگژو چین بازی میکنند.

از جمله بازیکنان پرورش یافته در آکادمی صنعت نفت آبادان که در حال حاضر در دیگر باشگاه های لیگ برتری بازی میکنند. عبارتند از: جعفر سلمانی، امید حامدی‌فر، رضا جبیره، محمدرضا غبیشاوی، زبیر نیک نفس، امین مقتدایی، مسلم مجدمی، محمد امیدی فر، علی عبدالله زاده، بهنام برزای، محمد دریس و خیلی‌های دیگر

 

جمع بندی:

در اواخر سال 1351 مسئولان وقت فدراسیون فوتبال کشورمان به فکر برگزاری یک دوره مسابقات لیگ باشگاه ها تحت نام جام تخت جمشید افتادند. که پیشنهاد حضور نماینده ای از شهر آبادان با توجه به پشتوانه قوی و سابقه درخشان این شهر در رقابت های کشوری باعث شد. تا کارگزاران وزارت نفت، آبادان را صاحب نماینده ای در اولین دوره رقابت های باشگاهی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *