الکس مورگان را به طور گسترده یکی از بهترین فوتبالیست های زن در تمام دوران می دانند. مورگان متولد 2 ژوئیه 1989 در سن دیماس، کالیفرنیا، فوتبال را در سنین جوانی شروع کرد و به سرعت به بازیکنی برجسته تبدیل شد. او در دوران جوانی خود برای تیم های باشگاهی مختلف از جمله Cypress Elite و Irvine Strikers بازی کرد.

استعداد مورگان

استعداد مورگان در زمین مورد توجه قرار نگرفت و او برای بازی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی استخدام شد. در طول مدت حضورش در آنجا، او خرس طلایی را به اولین حضورشان در مسابقات NCAA در تاریخ مدرسه هدایت کرد. او همچنین به عنوان بهترین بازیکن سال Pac-10 انتخاب شد و فینالیست جایزه Hermann Trophy بود که هر ساله به بهترین بازیکنان فوتبال کالج مرد و زن در ایالات متحده اهدا می شود.

الکس مورگان در تیم تاتنهام انگلیس
الکس مورگان در تیم تاتنهام انگلیس

پس از تحصیل

پس از فارغ التحصیلی از کالج، مورگان توسط وسترن نیویورک فلش در پیش نویس فوتبال حرفه ای زنان در سال 2011 دعوت شد. او قبل از پایان لیگ یک فصل با این تیم بازی کرد و سپس با زنان سیاتل ساندرز قرارداد امضا کرد. در سال 2013، او با پورتلند تورنز FC قرارداد امضا کرد، جایی که در سال‌های 2013 و 2017 به قهرمانی NWSL کمک کرد.

موفقیت الکس

موفقیت مورگان در سطح باشگاهی به صحنه بین المللی تبدیل شد، جایی که او به سرعت به یکی از بهترین بازیکنان جهان تبدیل شد. او اولین بازی خود را برای تیم ملی زنان ایالات متحده در سال 2010 انجام داد و از آن زمان تاکنون بیش از 100 گل برای این تیم به ثمر رسانده است. او جوایز و افتخارات متعددی از جمله جایزه بهترین بازیکن سال فیفا در سال 2012 و جایزه توپ نقره ای 2019 در جام جهانی زنان فیفا را به دست آورده است.

مورگان همچنین مدافع برابری جنسیتی در ورزش بوده است. در سال 2019، او و هم تیمی هایش در USWNT شکایتی علیه فدراسیون فوتبال ایالات متحده به اتهام تبعیض جنسیتی در دستمزد و شرایط کاری تنظیم کردند. این دعوی در سال 2020 با دریافت غرامت افزایش یافته و شرایط کاری بهتر توسط USWNT حل و فصل شد.

الکس مورگان در تیم ملی آمریکا
الکس مورگان در تیم ملی آمریکا

مورگان در خارج از زمین

مورگان در خارج از زمین، الگویی برای دختران جوان و ورزشکاران زن مشتاق بوده است. او مجموعه‌ای از کتاب‌های کودکان از جمله «لگدها» و «فرار» را نوشته است که بر توانمندسازی دختران جوان برای دنبال کردن رویاهایشان و غلبه بر موانع تمرکز دارد.

در پایان، استعداد، سخت کوشی و فداکاری الکس مورگان به ورزش فوتبال، او را به یکی از برترین فوتبالیست های زن جهان تبدیل کرده است. او پیشگام زنان در ورزش و الگوی دختران جوان در همه جا بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *