آیا آنچلوتی به برزیل می رود؟

برزیل دیگر علاقه خود را به کارلو آنچلوتی پنهان نمی کند. ادنالدو رودریگز، رئیس CBF می‌گوید هواداران در خیابان از آنچلوتی درخواست استخدام می‌کنند. در این پست از ورزشی به اینکه آیا آنچلوتی به برزیل می رود خواهیم پرداخت.

آیا کارلو آنچلوتی به برزیل می رود؟ | کارلتو روی نیمکت برزیل

جاه طلبی های فدراسیون فوتبال برزیل (CBF) برای جذب کارلو آنچلوتی به عنوان مربی، طبق گفته های رئیس این فدراسیون، ادنالدو رودریگز ، واقعیت دارد.

با توجه به کار عالی او با رئال مادرید ، و اینکه چگونه او بهترین نتیجه را از وینیسیوس جونیور کسب کرده است. جایگاه او را در فهرست کوتاه مربیان CBF برای هدایت سلکائو به جام جهانی 2026 افزایش داده است.

رودریگز در مصاحبه ای اختصاصی به رویترز گفت : بیایید به خدا ایمان داشته باشیم. بیایید منتظر لحظه مناسب باشیم. و ببینیم آیا می توانیم در حالی که به دنبال سرمربی جدید تیم ملی برزیل هستیم، آن را محقق کنیم.

آنچلوتی به اتفاق آرا در بین بازیکنان مورد احترام است. نه فقط رونالدو نازاریو یا وینیسیوس جونیور ، بلکه همه کسانی که برای او بازی کرده‌اند.

او نیازی به معرفی ندارد. او واقعاً یک مربی برتر است که دستاوردهای زیاید دارد. امیدوارم که بتواند حتی بیشتر از این هم داشته باشد.”

هواداران امیدوارند آنچلوتی استخدام شود

تیم ملی برزیل از سال 2002 خشکسالی جام جهانی را تحمل کرده است.  با تغییر فوتبال به گونه ای که به نفع تیم های اروپایی بوده است، هیاهوی سازماندهی تاکتیکی بهتر در مربی ها به وجود آمده است. به این ترتیب، هواداران برزیلی حتی از رئیس CBF می خواهند که وقتی آنچلوتی را در خیابان دیدند، او را استخدام کند.

رودریگز تایید کرد : ” آنچلوتی نه تنها مورد علاقه بازیکنان است، بلکه به نظر می رسد مورد علاقه هواداران نیز باشد. هر کجا در برزیل می روم، در هر استادیوم، او اولین نامی است که هواداران از من می پرسند. “

آنها به خاطر کار مثال زدنی که در زندگی حرفه ای خود انجام داده است، به شیوه ای بسیار محبت آمیز از او صحبت می کنند.

چه کاندیدای دیگری برای نیمکت برزیل وجود دارد؟
چه کاندیدای دیگری برای نیمکت برزیل وجود دارد؟

هنوز هیچ تماسی رخ نداده است

رودریگز علیرغم اینکه از مربی ایتالیایی به زیبایی سخن می گوید، گفت برزیل باید مراقب باشد تا به روند قانونی احترام بگذارد. زیرا آنچلوتی تا سال 2024 با رئال مادرید قرارداد دارد .

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ تماس و رویکرد رسمی از سوی فدراسیون برزیل با آنچلوتی یا هیچ مربی دیگری صورت نگرفته است، گفت: از اواسط فروردین ماه با نامزدها صحبت خواهند کرد. تا پایان اردیبهشت ماه سرمربی جدید خود را معرفی می کنند.

ایده رودریگز این است که کادر فنی جدید را قبل از تعطیلات بین‌المللی بعدی در ژوئن در اختیار داشته باشد تا مربی بتواند بازیکنان مورد استفاده خود را انتخاب کند.

او ادامه داد: “ما در رویکرد خود بسیار اخلاقی خواهیم بود و به قراردادهای موجود احترام می‌گذاریم. همچنین به کاری که هر مربی و باشگاهش انجام می‌دهد احترام می‌گذاریم، اگر فشار بیاوریم و هر نوع رویکردی انجام دهیم، بی‌احترامی است.”

“بنابراین، ما حوصله داریم تا منتظر زمان مناسب باشیم و بتوانیم این گفتگوها را انجام دهیم. هنوز چیزی برای گفتن نام قطعی تعریف نشده است، اما در این مسیر هستیم. ما به مربی نیاز داریم که این را داشته باشد. یعنی احترام و تحسین بازیکنان را.”

در حالی که آنچلوتی هدف اصلی است و پپ گواردیولا از منچسترسیتی دست نیافتنی تلقی می شود، مربیان دیگری مانند ژوزه مورینیو از رم و خورخه ژسوس از فنرباغچه نیز به عنوان جایگزین های احتمالی توسط CBF دیده می شوند.

در میان نامزدهای احتمالی برزیل، فرناندو دینیز از فلومیننسه پیشتاز است.

Pooria
27 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *