آرسنال 3-1 لیورپول: فاجعه ای به نام آلیسون و فن دایک

آرسنال 3-1 لیورپول: فاجعه ای به نام آلیسون و فن دایک. در دیداری هیجان انگیز در ورزشگاه امارات در هفته بیست و سوم لیگ برتر، آرسنال با برتری 3-1 مقابل لیورپول به پیروزی رسید و جلوتر از منچسترسیتی به رده دوم جدول لیگ برتر رسید.

آرسنال 3-1 لیورپول: فاجعه ای به نام آلیسون و فن دایک

تقابل جذاب لیورپول مقابل آرسنال
تقابل جذاب لیورپول مقابل آرسنال

آرسنال و شروعی وحشتناک برای لیورپول

توپچی ها در اوایل بازی کار تیمی و هماهنگی فوق العاده ای از خود نشان دادند و در دقیقه 14 به سرعت پیش افتادند. آرسنال با اجرای یک بازی هماهنگ و درخشان از قلب خط دفاعی خود، توپ را با چند پاس تک لمسی به زینچنکو در سمت چپ رساند.

کاپیتان اودگارد سپس یک پاس دقیق را به هاورتز داد که در شرایط آفساید قرار نگرفت و به سمت دروازه لیورپول پیش رفت. اگرچه آلیسون در ابتدا ضربه هاورتز را در موقعیت تک به تک مهار کرد، اما توپ کاملاً به دست بوکایو ساکا افتاد و او با آرامش توپ را وارد دروازه کرد.

گل به خودی بد موقع

با وجود برتری آرسنال در نیمه اول، لیورپول موفق شد در وقت های تلف شده با گل به خودی غیرمنتظره گابریل ماگالایش به گل تساوی دست یابد. لوئیس دیاز از اشتباهات دفاعی استفاده کرد و تردید سالیبا به او اجازه داد تا توپ را به محوطه جریمه بفرستد. متأسفانه برای آرسنال، توپ به دست گابریل برخورد کرد و راهی دروازه شد و نتیجه را 1-1 به پایان رساند.

نیمه دوم بازی و تیر خلاص

نیمه دوم شاهد خطای مهم آلیسون و فن دایک از لیورپول در دقیقه 67 بود. پاس بلند و بدون هدف گابریل به دلیل به هم ریختگی دروازه بان و مدافع به مارتینلی رسید. مارتینلی از فرصت استفاده کرد و با آرامش توپ را وارد دروازه خالی لیورپول کرد و آرسنال را 2-1 کرد.

چالش های لیورپول در دقایق پایانی بیشتر شد و ابراهیما کوناته کارت زرد دوم خود را دریافت کرد که منجر به خطای نلسون در محوطه جریمه شد. لیورپول که 10 نفره شد، برای نجات یک نتیجه با یک نبرد سخت روبرو شد.

آرسنال 3-1 لیورپول: فاجعه ای به نام آلیسون و فن دایک
آرسنال 3-1 لیورپول: فاجعه ای به نام آلیسون و فن دایک

نمایش فوق العاده ی تروسارد به عنوان تعویضی

در لحظات پایانی بازی، آرسنال با گل سوم در دقیقه 2+90 پیروزی خود را قطعی کرد. لئاندرو تروسار با دور زدن بدون زحمت ون دایک در سمت چپ و شلیک ضربه ای که از پاهای آلیسون عبور کرد، مهارت خود را به نمایش گذاشت و پیروزی 3-1 را برای توپچی ها تضمین کرد.

نتیجه

آرسنال با این پیروزی چشمگیر با 49 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت و از منچسترسیتی پیشی گرفت. لیورپول با 51 امتیاز همچنان صدرنشین است و سیتی با 2 بازی مانده به پایان با 46 امتیاز در رده سوم قرار دارد. رقابت برای کسب عنوان نوید می دهد که با پیشرفت فصل شدید باشد.

Hesam
5 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *