بارسلونا قهرمان لالیگا شد

پس از چهار فصل افت، بالاخره بارسلونا قهرمان لالیگا شد. آنها در دربی 4 بر 2 اسپانیول را شکست دادند.

بارسلونا قهرمان لالیگا

بارسلونا پس از پیروزی 4-2 خارج از خانه مقابل رقیب کاتالان خود اسپانیول، قهرمان اسپانیا شد. بلوگرانا با 4 بازی باقی مانده در لالیگا 14 امتیاز از رئال مادرید بالاتر است.

گویا یک دربی بارسلونا به انگیزه اضافی نیاز دارد. هم اسپانیول و هم بارسلونا یکشنبه شب در کورنلا چیزهای زیادی بدست آوردن داشتند. تیم میزبان در نبرد برای فرار از سقوط به شدت به امتیاز نیاز داشت. در حالی که میهمان می‌دانست که با پیروزی قهرمان لیگ خواهد شد.

این یک شروع رویایی برای بارسلونا و یک کابوس برای میزبان و رقبای آنها بود. در 20 دقیقه، الخاندرو بالده روبرت لواندوفسکی را راه انداخت و او یکی از گل های خود را به ثمر رساند. سپس خود بالده اولین گل خود را برای باشگاه زد تا نتیجه 2 صفر شود.

مدافع چپ جوان در تمام طول مدت علاقه زیادی به گرفتن توپ داشت و به خوبی توانست به خط کناری حریف ضربه بزند. او یک پاس کوتاه برای مهاجم لهستانی ارسال کرد و لواندوفسکی به خوبی از آن بهره برد. مدت کوتاهی پس از آن، او به خوبی توانست از مدافع روبه روی خود در تیرک دو برتری بگیرد و سانتر پدری را به گل تبدیل کند.

نیمه‌ی اول در مشت بارسا

حقیقت این است که آبی اناری ها نیمه‌ی اول را کنترل کردند. بعد از اینکه سرخیو بوسکتس که در آخرین دربی کاتالان بازی می کرد و در میانه میدان به راحتی توپ را می‌چرخاند، در وقت اضافه 3-0 پیش افتادند. هافبک کاتالانی به فرنکی دی یونگ کمک کرد که رافینیا را در موقعیت قرار دهد. او نیز به نوبه خود برای لواندوفسکی توپی ارسال کرد و لوا دبل کرد.

تیم میزبان حتی به 10 دقیقه نکشیده در نیمه دوم، بار دیگر گل را دریافت کرد و بارسا حال و هوای جشن گرفته بود. فرانکی دی‌یونگ با آرامش ژول کونده را پیدا کرد و او نیز از فرصت استفاده کرد.

این نشان دهنده برتری بارسلونا است چرا که هر دو مدافع کناری از روی سانترهای درون محوطه جریمه گلزنی کردند. اسپانیول نه پاسخی داشت و نه راهی برای متوقف کردن حریفان از بازی با آنها.

ورزشی: بارسلونا پس از 4 سال دوباره در قله ی اسپانیا قرار گرفت
ورزشی: بارسلونا پس از 4 سال دوباره در قله ی اسپانیا قرار گرفت

گل‌های تسلی‌بخش اسپانیول

ادامه‌ی بازی صرفا برای اسپانیول یک بازی حیثیتی بود. یک گل تسلی بخش کمی آنها را آرام کرد. در دقیقه 73 به لطف یک ضربه زیبا از جاوی پوادو ، یار تازه وارد، اسپانیول به گل رسید.

در این مرحله، بارسلونا به طور قطعی شل بازی می کرد و اسپانیول با جدیت به دنبال حداقل کاهش کسری بود. با این حال، پس از تلاطم چند دقیقه‌ای، بارسلونا توانست دوباره تمرکز خود را روی بازی بگذارد و به راحتی مراحل پایانی را پشت سر بگذارد. هرچند خوسلو با ضربه آخر بازی، نتیجه را 4-2 کرد.

با این حال، این شب بارسلونا بود، و پیروزی هرگز در شک و تردید نبود. سه امتیاز آنها را دور از دسترس قرار داد و اولین قهرمانی ژاوی در لالیگا سانتاندر را به عنوان سرمربی با اولین قهرمانی بارسلونا در لیگ از سال 2019 همزمان کرد.

ورزشی: بارسلونا همچنان 4 بازی دیگر در لالیگا دارد
ورزشی: بارسلونا همچنان 4 بازی دیگر در لالیگا دارد

فرار از سقوظ

در همین حال، چشم انداز اسپانیول نسبتاً بدتر است. در رده دوم از آخر قرار دارند. سه امتیاز با ختافه و چهار امتیاز از وایادولید و کادیز فاصله دارند . در حالی که چهار بازی برای تعیین سرنوشت آنها باقی مانده است. بازی بعدی آنها سفر به رایو وایکانو قبل از استقبال از اتلتیکو مادرید در استادیوم RCDE است .

در پایانی پر تنش و دراماتیک برای فصل لالیگا سانتاندر، دو بازی آخر اسپانیول شاهد بازی با همتایان‌شان یعنی والنسیا و آلمریا خواهد بود که احتمالاً همه چیز را در اختیار دارند. سه هفته بزرگ برای لوس پریکوس در راه است.

رفتار زشت از هواداران اسپانیول

پس از سوت پایان، در حالی که هواداران بارسلونا قهرمانی خود را در زمین جشن می گرفتند، گروهی از هولیگان های اسپانیول به داخل زمین هجوم بردند و به دنبال حمله به بازیکنان بلوگرانا بودند. مردان ژاوی در حالی که اراذل و اوباش کلاهدار به سمت پلیس موشک پرتاب کردند و تجهیزات تلویزیون را نابود کردند، از میدان گریختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *