لیست بازیکنان مازاد بارسلونا

بارسلونا به دلیل مشکلات مالی مجبور است تعدادی از بازیکنان مازاد را در لیست خروجی قرار داد. اما این بازیکنان چه کسانی هستند؟

بازیکنان مازاد بارسلونا چه کسانی هستند؟ | بروزرسانی 21 شهریور 1402

بارسلونا نمی تواند نور انتهای تونل را کاملا ببیند. مانور مبتکرانه با اهرم ها در فصل گذشته به آنها کمک کرد تا در فصل 2022/23 تیمی رقابتی تشکیل دهند.

به حدی که همه چیز به قهرمانی بلوگرانا در لالیگا در سال جاری اشاره دارد. با این وجود، آنها هنوز راه حلی برای مشکلات اساسی خود پیدا نکرده اند.

خوان لاپورتا و همکارانش از قبل می دانند که نمی توانند مشکلات خود را با به کار انداختن اهرم های بیشتر در تابستان امسال حل کنند. این بدان معناست که خروج بازیکنان از همین الان اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

تعدیل دستمزدهای بالا مانند جوردی آلبا یا کاهش حقوق بازیکنانی مانند سرخیو بوسکتس کافی نخواهد بود. از این رو، بارسلونا باید بازیکنان را برای فروش بگذارد.

فوتبالیست هایی که “غیر فروشی” در نظر گرفته می شوند شامل مارک آندره ترشتگن، ژول کونده، رونالد آرائوخو، گاوی، پدری، روبرت لواندوفسکی و عثمان دمبله است. با این حال، در مورد آخری تردیدهایی وجود دارد که بیشتر به دلیل مشکلات مصدومیت او است.

چه بازیکنانی از بارسلونا خارج می شوند؟
چه بازیکنانی از بارسلونا خارج می شوند؟

لیست خروجی بازیکنان بارسلونا

سپس، بازیکنانی هستند که در صورتی که بارسلونا مشکل مالی نداشته باشد، می‌مانند. اما در صورت لزوم می‌توانند برای جلوگیری از مشکلات مالی، آنها را ترک کنند.

الخاندرو بالده

از نقطه نظر ورزشی، موفقیت بالده در تیم اصلی یکی از بهترین اخباری است که بارسلونا در مدت طولانی داشته است. مدافعان کناری زیادی وجود ندارند که بتوانند با سبک بازی بارسلونا مطابقت داشته باشند. مشکل اینجاست که مذاکرات درباره تمدید قرارداد او همچنان معلق است و تیم زیادی هستند که او را در رادار خود قرار داده اند. در صورت نیاز فوری، او علاقه بیشتری به خود جلب می کند. اما دفاع چپ یکی از مهم‌ترین پست‌های ژاوی با رفتن جوردی آلبا به اینترمیامی است. لذا بارسلونا به هیچوجه حاضر به از دست دادن این مهره ی جوان نخواهد بود. ضمنا بالده با جود بلینگهام از رئال مادرید برای دریافت جایزه ی گلدن بوی 2023 رقابت می‌کند.

آندریاس کریستنسن

ملی پوش دانمارکی در خط دفاعی برجسته است. او با یک انتقال آزاد وارد شد، به این معنی که اگر بارسلونا او را در این تابستان بفروشد، سود واضحی خواهد داشت. هرچند بارسلونا امسال باز هم مدافع یعنی اینیگو مارتینز از بیلبائو را جذب کرده است. اما کریستنسن هنوز هم در برنامه های ژاوی جای دارد.

فرنکی دی یونگ

این بازیکن هلندی یک بازیکن کلیدی برای ژاوی هرناندز است، اما او یکی از جذاب ترین دارایی های بارسلونا است. او تابستان گذشته در آستانه رفتن بود. اما با علاقه‌ی ژاوی به او، ماندگار شد. فرنکی دی یونگ در حال حاضر یکی از کلیدی ترین مهره های بارسلونا تس.

رافینیا

دستمزد او را در زمره ستاره های بارسلونا قرار می دهد. عملکرد او اخیرا بهتر شده است و ژاوی به او اعتماد کرده است. با این حال، بارسلونا می تواند از او پول نقد کند، زیرا دریافت 60 میلیون یورو به آنها کمک می کند تا حساب خود را متعادل کنند. صحبت هایی درباره‌ی رفتن او به تیم چلسی مطرح شده است. اما رافینیا همچنان علاقه به ماندن دارد. با رفتن آنسو فاتی و دمبله، رافینیا دقایق بیشتری کسب خواهد کرد.

فران تورس

 بارسلونا برای جذب او 55 میلیون یورو هزینه کرد و ژاوی علناً در کنار او ایستاده است. اما این تیم برای جهش کیفیتی که به دنبالش است به چیز بیشتری نیاز دارد. هرچند فران تورس با ذهنیت رقابتی بالایی که داشت، دوباره در حال بازگشت به اوج است. از ابتدای شروع پیش فصل، او بیش از هرکس دیگری برای بارسلونا گلزنی کرده است. حتی روبرت لواندوفسکی.

خروجی های بارسلونا | لیست بازیکنان بارسلونا

آنسو فاتی

او نتوانسته است انتظارات را در بارسلونا برآورده کند. و در ابتدا گزینه های جایگزین زیادی دارد. به همین علت، او به صورت قرضی تا پایان فصل به تیم برایتون از لیگ برتر انگلیس پیوست.

اریک گارسیا

عدم بازی او در این فصل نشان می دهد که او بازیکن کلیدی ژاوی نیست. خروج احتمالی او فضای زیادی را در سقف حقوق آزاد نمی کند، اما کمک می کند. و اگر ژاوی روی او حساب نمی کند، بهترین گزینه برای او باید جدایی باشد. هرچند او به شکل قرضی هم اکنون به تیم دیگری در لالیگا پیوسته است.

عبده عزلزولی

ستاره‌ی مراکشی تیم بارسلونا که فصل قبل به صورت قرضی در اوساسونا حضور داشت، با قرارداد دو ساله به رئال بتیس پیوست. عبده از این انتقال ناراحت بود. بارسلونا نیز علی رغم میل کادر فنی او را منتقل کرد. هرچند در قرارداد او بند بازخرید وجود دارد. لذا شانس بازگشت او در آینده به بارسلونا وجود دارد.

سرخیو بوسکتس

کاپیتان و یکی از بهترین های دهه ی اخیر و شاید تاریخ کاتالان ها این فصل از این تیم جدا شد. بوسکتس با ویترینی از افتخارات به رفیق قدیمی خود لیونل مسی در اینترمیامی پیوست.

جوردی آلبا 

یکی دیگر از طلایه داران بارسلونا بزرگ دهه ی اخیر، دفاع چپ پر افتخار بارسلونا، جوری آلبا از این تیم جدا شد. آلبا نیز با بوسکتس همراه شد تا به هم تیمی سابق خود لیونل مسی در اینترمیامی ملحق شوند.

عثمان دمبله

شاید یکی از شوکه کننده ترین انتقالات این فصل، خروج دمبله از بارسا بود. بازیکنی که ژاوی روی او حساب ویژه ای باز می‌کرد. اما پس از سال ها فراز و نشیب و مصدومیت های پرشمار، دمبله که به تازگی به اوج برگشته بود. تصمیم به جدایی گرفت. او اکنون در پاریس سن ژرمن حضور دارد.

فهرست بازیکنان بارسلونا | لیست بازیکنان بارسلونا

دروازه بان ها
13 ایناکی پنیا

31 دیگو کوچن

1 مارک آندره تراشتگن

مدافع

28 الکس بالده

4 رونالد آرائوخو

15 آندریاس کریستنسن

5 اینیگو مارتینز

2 ژائو کانسلو

23 ژول کونده

17 مارکوس آلونسو

33 پائو کوبارسی

20 سرجی روبرتو

هافبک

21 فرنکی دی یونگ

6 گاوی

22 ایلکای گوندوغان

30 مارک کاسادو

18 اوریول رومئو

8 پدری

مهاجمین

38 آنجل آلارکون

32 فرمین لوپز

7 فران تورس

14 ژائو فلیکس

27 لامین یامال

9 رابرت لواندوفسکی

11 رافینیا

مرتبط: پیشنهاد بارسلونا به مسی | واکنش پاریس سن ژرمن چیست؟

Pooria
1 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *