بنفیکا قهرمان لیگ پرتغال

طبق گزارش ورزشی لیسبون، پرتغال – بنفیکا پس از شکست 3-0 سانتا کلارا در روز پایانی فصل، اولین قهرمانی خود را در لیگ پرتغال در چهار سال گذشته به دست آورد.

پورتو با غلبه بر گیماراس با نتیجه 3-0 با دو امتیاز اختلاف در جایگاه دوم قرار گرفت. قهرمان سال گذشته به آخرین سانتا کلارا نیاز داشت تا یک برد شگفت انگیز در بنفیکا به دست آورد تا بتواند یک ضربه واقعی برای دفاع از عنوان خود داشته باشد.

این رکورد سی و هشتمین قهرمانی بنفیکا در لیگ و اولین قهرمانی آن از سال 2019 بود. از زمان آخرین قهرمانی بنفیکا، پورتو دو بار و اسپورتینگ یک بار قهرمان شده بودند.

بنفیکا قهرمان لیگ پرتغال
بنفیکا قهرمان لیگ پرتغال

“این یک مبارزه طولانی در طول فصل بود. راجر اشمیت سرمربی بنفیکا که تابستان گذشته به این باشگاه پیوست، گفت: ما به آخرین بازی نیاز داشتیم و توانستیم آن را به پایان برسانیم. ما بسیار مفتخریم، اما از این عنوان هم راحت هستیم. ما تلاش زیادی کردیم و شایسته قهرمانی هستیم.»

گونسالو راموس، مهاجم پرتغال، در دقیقه هفتم مقابل سانتا کلارا، با ضربه سر الکساندر باه در نزدیکی تیرک دروازه را به گل رساند.

رافا سیلوا در 28 با ضربه اول از داخل محوطه اختلاف را دو برابر کرد. الکس گریمالدو نفر سوم را از روی نقطه پنالتی در 60 به ثمر رساند.

بنفیکا با دو امتیاز بیشتر از پورتو وارد بازی خانگی شد. اگر آنها در نهایت امتیاز مساوی داشتند، بنفیکا همچنان برتری تفاضل گل را در تساوی با پورتو حفظ می کرد.

بنفیکا فصل را با بهترین خط حمله لیگ با 82 گل زده و بهترین خط دفاعی خود با تنها 20 گل خورده به پایان رساند.

سانتا کلارا قبلاً سقوط کرده بود.

نگاه به آینده

در حالی که بنفیکا از پیروزی خود لذت می برد، این باشگاه به چالش ها و فرصت های جدید توجه می کند. عنوان قهرمانی لیگ به آنها حس اعتماد و انگیزه تازه ای می بخشد زیرا هدف آنها تقویت بیشتر سلطه خود در فوتبال پرتغال است. علاوه بر این، موفقیت آنها به آنها اجازه ورود به مسابقات اروپایی را می دهد، جایی که آنها به دنبال آزمایش توانایی خود در برابر بهترین باشگاه های قاره خواهند بود.

sajjad
28 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *