واکنش بنزما به همکاری با اخوان المسلمین

واکنش بنزما به همکاری با اخوان المسلمین، کریم بنزما، ستاره فوتبال فرانسه در یک رویداد تکان دهنده، پس از اعلام حمایت اخیر خود از مردم فلسطین، مجبور شد به اتهامات همکاری با اخوان المسلمین پاسخ دهد. این اتهامات طوفان جنجال و تهدید برخی مقامات بلندپایه فرانسوی از جمله جرالد داروینین وزیر کشور فرانسه را برانگیخت.

واکنش بنزما به همکاری با اخوان المسلمین

جنجال

این جنجال زمانی آغاز شد که بنزما علناً حمایت خود را از مردم فلسطین در بحبوحه درگیری های جاری در خاورمیانه ابراز کرد. در حالی که بسیاری از افراد مشهور و چهره های عمومی در سراسر جهان نیز نظرات خود را در مورد این موضوع ابراز کرده اند، به نظر می رسد که اظهارات بنزما واکنش متفاوتی را در کشورش ایجاد کرده است. ادعای وزیر داروینین مبنی بر داشتن ارتباط بنزما با اخوان المسلمین زنجیره ای از وقایع را رقم زد که ستاره فوتبال را در میان یک گرداب سیاسی قرار داد.

واکنش بنزما به همکاری با اخوان المسلمین
واکنش بنزما به همکاری با اخوان المسلمین

والری بویر

یکی از سناتورهای فرانسوی به نام والری بویر تا آنجا پیش رفت که پیشنهاد کرد در صورت اثبات ارتباط احتمالی بنزما با اخوان المسلمین، او باید از جایزه معتبر توپ طلا و حتی تابعیت فرانسوی خود محروم شود. نادین مورانو و فرانک تاپیرو، هر دو از اعضای پارلمان اروپا نیز به جمع متهمان پیوستند.

بنزما

بنزما در پاسخ به این ادعاها رویکرد غیرمستقیم را انتخاب کرده است. او به مشاور حقوقی خود سپرده است تا به این موضوع رسیدگی کند و با کسانی که این ادعاها را مطرح کرده اند، برخورد قانونی کند. هوگو ویزیر، وکیل بنزما به Le Parisien اعلام کرد: “این ادعا دروغ است! کریم بنزما هرگز کوچکترین رابطه ای با این سازمان نداشته است.”

وزیر همچنین خاطرنشان کرد که آنها در حال بررسی موارد احتمالی افترا و توهین عمومی علیه نادین مورانو به دلیل اتهامات وی هستند. وی تاکید کرد که این ادعاها بی اساس است و از سیاستمدارانی انتقاد کرد که از موقعیت خود برای طرح ادعاهای بی اساس سوء استفاده می کنند.

کریم بنزما
کریم بنزما

وکیل بنزما

وکیل بنزما با اشاره به اصل موضوع گفت: دعا برای غیرنظامیان زیر بمب‌هایی که به زنان و کودکان رحم نمی‌کنند، تبلیغ برای گروه‌های سیاسی، همدستی در تروریسم و همکاری نیست. وی تاکید کرد که ابراز همدردی با رنج غیرنظامیان بی گناه جرم نیست، بلکه پاسخی انسانی به وحشت جنگ است.

وکیل بنزما نادین مورانو و فرانک تاپیرو را متهم کرد که با استفاده از اصطلاحات بحث برانگیز برای توصیف اقدامات وی، به ناموس موکلش حمله کرده اند. او استدلال کرد که آنها در تلاش برای بدنام کردن ستاره فوتبال از مرز عبور کرده اند.

شایان ذکر است، کریم بنزما همچنین اعلام کرد که قصد دارد.  از سناتور والری بویر که خواستار لغو توپ طلا و تابعیت فرانسه او شده بود، شکایت کند. وزیر قاطعانه تاکید کرد که چنین اقداماتی علیه یک شهروند بومی فرانسوی بی‌اساس بوده و با اپیزودهای تاریک تاریخی تشابهاتی دارد.

در آخر..

در مقابل این اتهامات، پاسخ بنزما روشن و قاطعانه بود. او به همراه تیم حقوقی خود حاضر است تا از شهرت و شخصیت خود در برابر اتهامات بی اساس و با انگیزه سیاسی دفاع کند. جنگ حقوقی جاری بدون شک به دقت زیر نظر خواهد گرفت و نتیجه ممکن است. پیامدهای گسترده تری برای تلاقی ورزش، سیاست و اعتقادات شخصی داشته باشد.

Hesam
19 اکتبر 2023

1 دیدگاه در “واکنش بنزما به همکاری با اخوان المسلمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *