بیوگرافی آرون وان-بیساکا

بیوگرافی آرون وان-بیساکا :آرون وان بیساکا – مدافع کناری سرسخت که لیگ برتر را با طوفان می برد.در چند سال گذشته، فوتبال با استعدادترین و قابل توجه ترین مدافعان کناری این ورزش همراه بود. یکی از جذاب ترین شانس ها در این پست، آرون وان بیساکا، مدافع راست 23 ساله است که به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر معرفی می کند. از آغاز فروتنانه او در کرودون تا رسیدن به شهرت در کریستال پالاس و منچستریونایتد، این داستان حرفه ای چشمگیر آرون وان بیساکا است.

1. اوایل زندگی یک استعداد جوان

آرون وان بیساکا در 26 نوامبر 1997 در کرودون، جنوب لندن به دنیا آمد. کوچکترین از شش خواهر و برادری بود که توسط مادرش بزرگ شده بود که به عنوان پرستار کودک کار می کرد.  در کودکی به فوتبال علاقه داشت و در پارک های محلی با دوستان و برادر بزرگترش بازی می کرد.  قبل از اینکه در سن 11 سالگی توسط کریستال پالاس شناسایی شود، برای باشگاه محلی خود، جونیور الیت بازی می کرد.

بیوگرافی آرون وان-بیساکا
بیوگرافی آرون وان-بیساکا

2. ظهور به شهرت در کریستال پالاس

پس از پیوستن به آکادمی کریستال پالاس، وان بیساکا راه خود را در رده‌های بالاتر ارتقا داد و به زودی خود را به عنوان یک بازیکن برجسته معرفی کرد. او اولین بازی خود را برای تیم اصلی باشگاه در سال 2018 انجام داد و به سرعت در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت. سهم او در ثبات دفاعی باشگاه، جایزه بهترین بازیکن فصل 2018/19 را برای او به ارمغان آورد.

3. انتقال به منچستریونایتد

در تابستان 2019، منچستریونایتد خواستار جذب وان بیساکا شد و او با مبلغ 50 میلیون پوند به اولدترافورد رفت. این یک گام مهم برای دفاع راست جوان بود، اما او به سرعت خود را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از دفاع یونایتد تثبیت کرد و عملکرد ثابتی داشت.

سال های منچستریونایتد – تاثیر وان بیساکا در شیاطین سرخ

وان بیساکا با دفاع عالی و تکل های قدرتمند خود به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان راست لیگ معرفی کرد. در اولین فصل خود در اولدترافورد، او 44 بازی در تمامی رقابت ها انجام داد و به یونایتد کمک کرد تا جایگاهی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کند. عملکرد برجسته او در دربی منچستر بود، جایی که او به طور کامل رحیم استرلینگ، وینگر منچسترسیتی را تعطیل کرد. هواداران یونایتد از عملکرد وان بیساکا خوشحال شدند و از توانایی او در کنترل برخی از بهترین بازیکنان هجومی لیگ تمجید کردند.

بیوگرافی آرون وان-بیساکا
بیوگرافی آرون وان-بیساکا

4. سبک بازی Wan-Bissaka

وان بیساکا به خاطر سبک بازی سختش در تکلینگ معروف است که به او لقب «عنکبوت» را داد. او یکی از قابل اعتمادترین مدافعان تک به تک لیگ محسوب می شود که به ندرت توسط مهاجمان حریف شکست می خورد. ورزشکاری، چابکی و سرعت کار او را قادر می سازد تا زمین های زیادی را بپوشاند و رهگیری های مهم انجام دهد.

5. موفقیت و دستاوردها

وان-بیساکا علیرغم اینکه فقط 23 سال سن دارد، فهرستی چشمگیر از دستاوردها را جمع آوری کرده است. او به کریستال پالاس کمک کرد تا در فصل 2018/19 سقوط نکند، در فوریه 2021 جایزه بهترین بازیکن ماه را برد و اولین دعوت خود را به تیم ملی انگلیس در سپتامبر 2020 به دست آورد.

نتیجه:

به شهرت رسیدن آرون وان بیساکا چیزی کم از چشمگیر نبود. از آغاز فروتنانه او به عنوان پسر جوانی که در جنوب لندن فوتبال بازی می کرد تا موقعیت او به عنوان یکی از بهترین مدافعان راست در لیگ برتر، داستان او الهام بخش است. آینده وان بیساکا در فوتبال با اخلاق کاری و انگیزه او برای موفقیت بسیار درخشان به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *