بیوگرافی الکس مرت

بیوگرافی الکس مرت : الکس مرت فوتبالیست مطرح ایتالیایی است که در حال حاضر به عنوان دروازه بان برای ناپولی و تیم ملی ایتالیا بازی می کند. مرت با وجود سن کم خود را به عنوان یکی از آینده دارترین دروازه بانان فوتبال ایتالیا معرفی کرده است. در این پست وبلاگ، بیشتر به زندگی و حرفه این فوتبالیست استثنایی خواهیم پرداخت.

اوایل زندگی و شغل

الکس مرت در 22 مارس 1997 در اودینه ایتالیا به دنیا آمد. او فوتبال خود را در سنین جوانی آغاز کرد و زمانی که تنها 10 سال داشت به آکادمی جوانان اودینزه پیوست. مرت به سرعت در اودینزه رتبه های برتر را طی کرد و استعداد و مهارت طبیعی خود را به عنوان دروازه بان به نمایش گذاشت.

در سال 2015، مرت به تیم بزرگسالان اودینزه ارتقا یافت و اولین بازی خود در سری آ را در بازی مقابل پالرمو انجام داد. او در آن فصل دو بازی دیگر برای اودینزه انجام داد، از جمله یک عملکرد به یاد ماندنی مقابل آتالانتا، جایی که او 9 سیو انجام داد تا دروازه خود را بسته نگه دارد.

بیوگرافی الکس مرت
بیوگرافی الکس مرت

قراردادهای وام

مرت پس از اثبات خود به عنوان یک دروازه بان با استعداد در اودینزه، برای فصل 17-2016 به صورت قرضی به SPAL فرستاده شد. او به سرعت به دروازه بان اول تیم تبدیل شد و نقش مهمی در هدایت SPAL به صعود به سری آ ایفا کرد.

در فصل بعد، مرت دوباره به صورت قرضی و این بار به بولونیا فرستاد. او همچنان به تحت تاثیر قرار دادن خود ادامه داد و چند سیو فوق‌العاده انجام داد و توانایی‌های استثنایی خود در مهار شوت را به نمایش گذاشت.

بازگشت به ناپولی

در تابستان 2018، مرت به ناپولی بازگشت و قراردادی 5 ساله با این باشگاه امضا کرد. او بلافاصله به عنوان دروازه بان اصلی ناپولی انتخاب شد و از آن زمان به بخشی جدایی ناپذیر از این تیم تبدیل شده است.

بازی های مرت برای ناپولی قابل توجه نبوده است. حضور محکم او در دروازه به ناپولی کمک کرد تا دفاعی قوی داشته باشد و او در مهمترین بازی ها چند سیو بسیار مهم را انجام داد.

بیوگرافی الکس مرت
بیوگرافی الکس مرت

شغل بین المللی

الکس مرت یکی از اعضای تیم ملی زیر 21 سال ایتالیا بود که قهرمان اروپا در سال 2019 شد. او نقشی حیاتی در مبارزات موفق ایتالیا ایفا کرد، زیرا در تمام مسابقات این تیم دروازه بان اصلی بود.

مرت همچنین به تیم ملی بزرگسالان ایتالیا دعوت شد. و اولین بازی خود را در یک بازی دوستانه مقابل ایالات متحده در نوامبر 2020 انجام داد. اگرچه او هنوز نتوانسته خود را به عنوان دروازه بان اول تیم ملی معرفی کند، اما عملکرد مرت برای ناپولی قطعا توجه روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی را به خود جلب کرده است.

سبک بازی

الکس مرت به دلیل توانایی های استثنایی اش در مهار شوت، رفلکس های قابل توجه و حضور مطمئن در دروازه شهرت دارد. او همچنین یک پاسور ماهری است و می تواند توپ را به دقت بین هم تیمی هایش تقسیم کند.

سبک بازی مرت اغلب با اسطوره ایتالیایی جیانلوئیجی بوفون مقایسه می شود که خودش در موارد متعددی از بازی های مرت تمجید کرده است.

نتیجه

الکس مرت استعداد قابل توجهی است که آینده درخشانی در پیش دارد. استعداد و مهارت طبیعی او، همراه با فداکاری و سخت کوشی، باعث شد. که او در رده های فوتبال ایتالیا ارتقا یابد و به یکی از آینده دارترین دروازه بانان این کشور تبدیل شود. اگر او به عملکرد خود در چنین سطح بالایی ادامه دهد و مهارت های خود را در طول سال ها توسعه دهد، شکی نیست که مرت به موفقیت های بزرگی در سطح باشگاهی و بین المللی دست خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *