بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر

دانیال اسماعیلی فر یکی از بازیکنان فوتبال ایرانی که در باشگاه سپاهان در لیگ برتر بازی کرده است. فعالیت خود را با تیم پدیده ساری شروع کرد و برای این تیم از سال 1381 تا سال 1391 بازی کرد. در ادامه سایت ورزشی با بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر همراه شوید.

 

چکیده ای از بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر

نام: دانیال اسماعیلی فر

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۷۱

محل تولد: ساری

ملیت: ایرانی

پست: دفاع راست

بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر

 

زندگینامه دانیال اسماعیلی فر

دانیال اسماعیلی فر در روز 7 اسفند 1372 در شهر ساری بدنیا آمد. ایشان بازیکن حرفه ای فوتبال که برای تیم سپاهان اصفهان در پست مدافع کناری سمت راست بازی می کرد. در فصل 96-97 در تراکتورسازی تبریز فعالیت داشت. دنیال متولد مازندران و بازی خود را از تیم پدیده ساری شروع کرده و در سن 22 سالگی به ذوب آهن اصفهان پیوست. هم اکنون نیز در تیم پرسپولیس بازی می کند. 183 سانتی متر قدر دارد و شماره پیراهن 11 سپاهان و در تیم پرسپولیس شماره 8 را بر تن می کند. او از سال 1399 توسط باشگاه پرسپولیس زیر نظر گرفته شد اما به دلیل مسافت طولانی اصفهان و حضور همسرش در آنجا از عدم تمایل به بازی فوتبال در تهران گفت و به همین خاطر به سپاهان رفت.

بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر

فعالیت های ورزشی دانیال اسماعیلی فر

این بازیکن فعالیت رسمی ورزشی خود را با تیم پدیده ساری شروع کرد. او برای این تیم از سال 1381 تا 1391 بازی کرد و در ادامه از سال 91 تا 93 به تیم پیام صعنت آمل رفت. او در تیم پیام صنعت به دنیای حرفه ای فوتبال وارد شد و 22 بازی برای این باشگاه انجام داد و 1 گل را به نتیجه رساند. باید گفت که در آن موقع پیام صنعت آمل در دسته سوم فوتبال ایران بازی می کرد و یکی از بازیکنانی که به این تیم کمک کرد تا به دسته دوم صعود کند، اسماعیلی فر بود. او برای تیمش در رقابت های جام حذفی عملکرد درخشانی داشت.

ازدواج دانیال اسماعیلی فر

ازدواج دانیال اسماعیلی فر

دانیال اسماعیلی فر بصوت رسمی مرداد ماه 1400 در 29 سالگی با «ندا چملانیان» والیبالست 28 ساله تیم ملی زنان و سایپا، ازدواج کرده است.خانم ندا چملانیان متولد 16 اسفند 1372 در اصفهان است و فارع التحصیل رشته تربیت بدنی است.ندا چملانیان بازیکن پشت خط زن تیم والیبال زنان سایپا تهران است. وی همسر دانیال اسماعیلی فربازیکن فوتبال است. چملانیان سابقه بازی در تیم‌های ذوب آهن و بانک سرمایه هم دارد.

دانیال اسماعیلی‌ فر بازیکن

دانیال متاهل بوده و ازدواج کرده است. نام همسرش ندا چملانیان است. او در شهریور ماه 1399 با مسئولان تیم پرسپولیس که به دنبال انتقالش بودند تماس گرفت و گفت که همسرش اهل اصفهان است و میلی به بازی فوتبال در تهران ندارد. به همین علت تیم سپاهان را برای بازی انتخاب نمود.

ازدواج دانیال اسماعیلی فر

دانیال اسماعیلی‌ فر بازیکن پرسپولیس:

دانیال اسماعیلی‌ فر پس از مذاکره با مدیران باشگاه پرسپولیس قراردادی ۲ ساله به امضا رساند و رسما بازیکن پرسپولیس شد.

 

افتخارات دانیال اسماعیلی فر

جام حذفی

– قهرمانی در جام حذفی ۹۴–۱۳۹۳ به همراه تیم ذوب آهن اصفهان

– قهرمانی در جام حذفی ۹۵–۱۳۹۴ به همراه تیم ذوب آهن اصفهان

افتخارات دانیال اسماعیلی فر

سوپر جام

– قهرمانی در سوپر جام ۱۳۹۵ به همراه تیم ذوب آهن اصفهان

 

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

این بازیکن در پست دفاع راست پرسپولیس بازی می کند و با قد 183 سانتی متر از تیم های پایه پدیده سازی شد و زمانی که 22 سال سن داشت به تیم ذوب آهن پیوست و بعد از چندین فصل در تیم باشگاهی سپاهان در پست دفاع راست بازی کرد و هم اکنون در جمع قرمزپوشان تهران حضور دارد. وی از فوتبالیست های بااستعداد و محبوب کشورمان می باشد که در تیم سپاهان بازی های درخشانی انجام داد اما آرزوی لژیونر شدن را در سر داشت و در نهایت با پرسپولیس قرارداد بست.

 

از پدیده ساری تا سپاهان

یکی از آرزوهای او پیوستن به تیم ملی بود. فوتبال را وقتی تنها ده سال داشت با ملحق شدن به باشگاه فوتبالی «پدیده ساری» شروع نمود که تا سال 81 نیز (10 سال) در همین باشگاه حضور داشت. پس از آن یعنی در سال 91 به باشگاه «صنعت آمل» پیوست و برای 2 سال در آن فعالیت داشت. در سن 22 سالگی یعنی سال 1393 به تیم باشگاهی ذوب آهن رفت و 5 سال حضورش در این باشگاه از 1393 تا 1398 باعث دو قهرمانی جام حذفی و یک قهرمانی سوپرجام ایران شد. دانیال در نیم فصل لیگ هفدهم این سال با مهدی مهدی پور و احسان پهلوان جهت پشت سر گذاشتن خدمت اجباری به تیم باشگاهی تراکتورسازی تبریز پیوست و یک سال و نیم برای این منظور در آن فعالیت کرد.

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

با اتمام رقابت های لیگ برتر، مدت خدمت سربازی آنها نیز به اتمام رسید و تیم تراکتور بیان کرد که لازم است جهت دوران آموزشی به پادگان برگردند.  اسماعیلی فر و دو بازیکن دیگر نیز بر اساس قانون به پادگان مراجعت نمودند که با زحمات و پیگیری های مدیرعامل آن زمان باشگاه ذوب آهن موفق شدند مجوز همراه شدن با تیم ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا را برای بازی با الاتحاد عربستان به دست بیاورند و تقریبا زمانی 2 هفته ای را با دوستان ذوب آهنی خود بگذرانند. ولی با پایان یافتن این رقابت هر سه فوتبالیست به دنبال پیگیری تیم تراکتور به پادگان برگشتند.

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

ملحق شدن به سپاهان

اسماعیلی فر در سال 1399 با عقد یک قرارداد دو ساله با دستمزد 7 میلیارد تومانی به تیم سپاهان اصفهان پیوست. او قبل از حضورش در پرسپولیس نیز در سپاهان یک دفاع راست بود. متن احساسی او در این باره شامل:

«خیلی خوشحالم که به خانواده بزرگ سپاهان آمدم و امیدوارم ویروس کرونا هرچه سریع تر از بین برود تا هواداران سپاهان را از نزدیک ببینم. نخستین حضورم با پیراهن سپاهان در ادامه رقابت های فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا بود و امیدوارم بتوانم با تیم سپاهان به ششمین قهرمانی در لیگ برتر برسم.»

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

دلایل او برای پیوستن به تیم سپاهان

در سال 1399 یعنی زمانی پیوستنش به تیم سپاهان، تیم پرسپولیس که قصد اضافه کردن او به جمع خودش را داشت و اسماعیلی فر نیز تصمیم به رفتن از این تیم را داشت، با ارتباط تلفنی با مسئولان این باشگاه در شهریور همه چیز را تغییر داد. او گفت که اصفهانی بودن همسرش باعث می شود که در تهران بازی نکند و به همین خاطر به سپاهان می پیوندد. اما معیارهای دیگر گزینش سپاهان برای بازی غیر از این دلیل است که او اینگونه آن را بیان کرده است:

«با تمام احترام برای تیم های استقلال، پرسپولیس، تراکتور و بقیه تیم ها, این تیم ها جایگاه و شخصیتشان مشخص است. خدا رو شکر شرایط طوری بود که از تمام تیم ها پیشنهاد داشتم و این را مدیون ذوب آهن و هم تیمی هایم هستم. سپاهان ماورای یک باشگاه و یکی از بهترین باشگاه های ایران است و از لحاظ سخت افزاری، نرم افزاری، مدیریت و تماشاگر با احترام به سایر باشگاه ها یکی از کامل ترین و بهترین باشگاه های ایران است و از خیلی ها شنیده ام که سپاهان بهترین باشگاه ایران است.»

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

بازی در تیم ملی

ایشان در سال 1400 به تیم ملی دعوت شد و اولین بازی رسمی خودش را در فصل بهار 1401 در مقابل لبنان به نمایش گذاشت و البته 2 بر صفر به سود لبنان بازی تمام شد. البته بازی در تیم ملی یکی از خواسته های هر فوتبالیست است که او در این باره بیان داشت:

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

«همه فوتبالیست ها اوج کارشان برای تیم ملی است و همه آرزوی بازی در تیم ملی را دارند؛ مثل زالاتان که دوباره بازگشته است، من هم از قاعده مستثنی نیستم. دوست دارم برای تیم ملی بازی کنم, اما همه چیز در گرو دو چیز است؛ یکی موفقیت سپاهان و دیگری نظر سرمربی تیم ملی. با موفقیت سپاهان می توان نظر سرمربی تیم ملی را جلب کرد و وقتی تیمتان خوب بازی کند، خوب نتیجه بگیرد, وظایف تاکتیکی را خوب انجام بدهید, قطعا شانس دارید. ولی وقتی تیمتان نتیجه نگیرد، شما هم مثل باشگاه ضرر می کنید، قطعا به تیم ملی فکر می کنم ولی موفقیت من در گرو موفقیت گروهی سپاهان است.»

زندگی ورزشی دانیال اسماعیلی‌فر

توانایی های اسماعیل فر و لژیونر شدن

وی در واقع بازیکنی دارای تاکتیک بالا و زرنگ است که سرعت خوب، توانایی شوت زنی و فرستادن سانترهایی کاربردی و خوب را دارا می باشد. این قابلیت ها سبک بازی او را تشکیل می دهند.علاوه بر پیوستن به تیم ملی آقای اسماعیلی فر تصمیم به لژیونر شدن دارد. آقای یحیی گل محمدی جهت فصل پیش روی 1401 – 1402 تصمیم دارد تا وی را با تیم خود همراه سازد ولی جواب اسماعیلی فر لژیونر شدن بوده است.

بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر

قرارداد با پرسپولیس

وی علی رغم اعلام علاقمندیش برای لژیونر شدن، در نقل و انتقالات تابستانی فصل 1401-1402 در 18 خردادماه با امضای قراردادی دو ساله به تیم پرسپولیس تهران پیوست.

 

افتخارات ورزشی

ذوب‌آهن

جام حذفی ایران

قهرمان (2): 94–1393، 95–1394

سوپر جام ایران

قهرمان (1): 1395

پرسپولیس

لیگ برتر خلیج فارس

قهرمان (1): 02–1401

جام حذفی ایران

قهرمان (1): 02–1401

سوپر جام ایران

قهرمان (1): 1402

 

بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر بیوگرافی دانیال اسماعیلی فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *