بیوگرافی ماریو روی

بیوگرافی ماریو روی :مدافع چپ پرتغالی با مهارت ها و سبکی استثنایی . ماریو روی سیلوا دوارته فوتبالیست سرشناس پرتغالی است. که در حال حاضر در پست دفاع چپ برای تیم ناپولی ایتالیا و تیم ملی پرتغال بازی می کند. علیرغم اینکه ماریو روی بازیکنی کمتر شناخته شده در خارج از ایتالیا است، بسیاری را با مهارت ها و سبک استثنایی خود تحت تاثیر قرار داده است. در این پست وبلاگ، ما عمیق تر به زندگی و حرفه این فوتبالیست هیجان انگیز خواهیم پرداخت.

اوایل زندگی و شغل

ماریو روئی در 27 مه 1991 در S. João da Madeira، شهری کوچک در پرتغال به دنیا آمد. او سفر فوتبالی خود را با باشگاه محلی GD Estrela آغاز کرد، جایی که به عنوان هافبک مرکزی بازی کرد. با این حال، او خیلی زود به بازی در دفاع چپ روی آورد، زیرا این موقعیتی بود که بیشتر از آن لذت می برد. او توجه پیشاهنگان بنفیکا را به خود جلب کرد و در سال 2002 او را برای آکادمی جوانان خود ثبت نام کردند.

بیوگرافی ماریو روی
بیوگرافی ماریو روی

افزایش از طریق رتبه ها

ماریو رویی چندین سال را در آکادمی جوانان بنفیکا گذراند تا اینکه در سال 2010 به تیم B آنها صعود کرد. با این حال، او عمدتاً به عنوان بازیکن پشتیبان در ذخیره ها استفاده می شد و تیم بزرگسالان هرگز به او فرصت بازی نداد. در جستجوی زمان بازی منظم، او در سال 2011 به صورت قرضی به تیم سری B ایتالیا، گوبیو پیوست.

دوره قرضی او مثمر ثمر بود زیرا او 25 بازی انجام داد و 5 گل به ثمر رساند. در سال 2012، او اولین بازی خود را در تیم اول برای بنفیکا انجام داد اما دوباره به باشگاه ایتالیایی دیگر، پارما، قرض داده شد. پس از یک دوره قرضی موفق، پارما در سال 2015 او را برای همیشه قرارداد امضا کرد.

موفقیت در ایتالیا

ماریو روی خود را به عنوان یک مدافع چپ مستحکم در لیگ ایتالیا تثبیت کرد و بسیاری را با مهارت ها و سرعت خود تحت تاثیر قرار داد. او سپس در سال 2017 با رم قرارداد امضا کرد و در طول مدت حضورش در این باشگاه، بیش از 70 بازی انجام داد و به آنها کمک کرد تا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سال 2018 صعود کنند.

او در سال 2018 با هدایت کارلو آنچلوتی با ناپولی قرارداد امضا کرد. یکی از کمک های قابل توجه او به تیم کمک به آنها برای کسب جام ایتالیا در سال 2020 بود که اولین قهرمانی مهم او در دوران حرفه ای اش بود.

بیوگرافی ماریو روی
بیوگرافی ماریو روی

شغل بین المللی

ماریو روی در ابتدا برای تیم زیر 20 سال پرتغال بازی کرد و پس از آن راهی تیم زیر 21 سال شد. در نوامبر 2018، او اولین بازی خود را برای تیم بزرگسالان در یک بازی دوستانه مقابل لهستان انجام داد. او از آن زمان به عضویت ثابت خط دفاعی تیم ملی پرتغال درآمد و نقش مهمی در پیروزی آنها در لیگ ملت‌های یوفا در سال 2019 ایفا کرد.

سبک بازی

ماریو روئی به خاطر مهارت های عالی دریبلینگ، سرعت و ورزشکاری اش معروف است. او اغلب دیده می شود که در جناح چپ در حال دویدن در سمت چپ است که به بازی های تهاجمی تیمش کمک می کند. او همچنین یک مدافع کارآمد است و به سختی از موقعیت خارج می شود.

نتیجه

ماریو روئی بدون شک یک فوتبالیست حرفه ای با حرفه ای چشمگیر است. ماریو روی با وجود بازی در سایه رافائل گوئریرو، مدافع چپ مشهور پرتغالی، نام خود را در فوتبال ایتالیا دست و پا کرده است. او با مهارت ها و سبک استثنایی خود، مطمئنا به درخشش خود ادامه می دهد و عملکرد خود را به ارتفاعات بالاتری ارتقا می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *