بیوگرافی محمد حسین کنعانی زادگان

محمد حسین کنعانی زادگان متولد 3 فروردین ماه 1373 در بندر ماهشهر استان خوزستان است. این بازیکن مشهور فوتبال که تحصیلکرده دیپلم رشته برق صنعتی و مکانیک خودرو است و از 11 سالگی فوتبال را آغاز کرد و سال 1390 به تیم پرسپولیس پیوست. او همیشه یکی از بازیکنان جنجالی و پرسروصدای فوتبال به شمار می رود. ایشان سابقه بازی در هر دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران را در کارنامه اش دارد. در ادامه سایت ورزشی به بیوگرافی محمد حسین کنعانی زادگان می پردازیم.

 

بیوگرافی محمد حسین کنعانی زادگان

نام کامل : محمد حسین کنعانی زادگان
متولد : ۳ فروردین ۱۳۷۳
محل تولد : بندر ماهشهر
قد : ۱.۸۸ سانتی متر
وزن: 89 کیلوگرم
تحصیلات: فارغ التحصیل رشته برق صنعتی و مکانیک خودرو
پست : دفاع وسط و دفاع راست
وضعیت ازدواج : مجرد

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان از بستنی فروشی تا فوتبال

حضور در پایگاه بسیج و دعای ندبه

او اهل بندر امام خمینی یا ماهشهر استان خوزستان یا سربندر است. علاقه زیادی به بسیج داشت و همیشه صبح ها برای دعای ندبه به مسجد می رفت و در همان ایام فوتبال خود را با مقاومت بسیج بندر ماهشهر آغاز کرد.

 

شروع بازی فوتبال از سن 11 سالگی

این بازیکن به طور جدی فوتبال خود را از سن 11 سالگی آغاز کرد و به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و سپس سال 1388 در تیم جوانان استقلال ماهشهر به مدت 2 سال بازی کرد.
معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

حضور در پرسپولیس

بعد از دعوت به تیم ملی زیر 17 سال در سن 16 سالگی چهره او برای اهالی فوتبال شناخته شد و در سال 1390 زمانی که 17 ساله بود با قرارداد 2 ساله به تیم پرسپولیس دعوت شد. محمد حسین در باشگاه پرسپولیس کنار علی کریمی و وحید هاشیمان حضور داشت و به صورت قرضی نیم فصل به تیم دسته اولی بیرامار پرتغال رفت و در مدت زمان کوتاه بدون حتی یک بازی از آنجا جدا شد.

 

سربازی در ملوان

کنعانی زادگان در تابستان 1393 زمانی که 20 ساله بود برای گذراندن خدمت سربازی به تیم ملوان بندر انزلی پیوست و در بیش از 46 بازی به میدات رفت و عملکرد درخشانی داشت.

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

اتمام سربازی و قرارداد با تیم استقلال

در تاریخ 25 خرداد ماه 1395 بعد از اتمام خدمت سربازی انتظار می رفت که این فوتبالیست به باشگاه سرخ پوشان بازگردد و با مسئولان تیم به توافق دست یابد که این اتفاق رخ نداد و به تیم آبی پوشان تهرانی زیر نظر علیرضا منصوریان رفت. او در تیم استقلال اما حضور موفق نداشت و بعد از انجام دو بازی مصدوم شد و ادامه فصل را از دست داد و در پایان فصل در حالی که تنها دو بازی انجام داده بود از استقلال جدا شد.

 

 

حضور در تیم سایپا و ماشین سازی تبریز

این بازیکن در 13 تیر ماه 1396 بعد از پایان مصدومیت خودش با قرارداد یکساله به تیم سایپا پیوست و سپس فصل بعدی را در ماشین سازی تبریز گذراند.

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

بازگشت به پرسپولیس

محمد حسین کنعانی در 16 تیر ماه 1398 دوباره با عقد قرارداد دو ساله به تیم پرسپولیس بازگشت و به مرور در طول دو فصل پیشرفت بالایی کرد و به مدافع فیکس پرسپولیس و تیم ملی تبدیل شد.

 

لژیونری در قطر

او بعد از 2 سال موفق در پرسپولیس در تاریخ 13 مرداد 1400 با پیشنهاد مالی عالی از طرف قطر روبرو شد و با قرارداد 2 ساله به تیم الاهلی قطر پیوست.

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

بازگشت سومین بار به پرسپولیس

بعد از اتمام قرارداد خودش در قطرف این تیم تمایلی به تمدید قرارداد این فوتبالیست نداشت و به همین خاطر کنعانی زادگان بار دیگر در 17 تیر ماه 1402 به پرسپولیس گل محمدی پیوست.

 

من یک پرسپولیسی هستم

او همیشه به استقلالی ها احترام می گذارد ولی همه می دانند که پرسپولیسی است و به این تیم عرق دارد. او یک بازیکن پرسپولیسی اصیل است و حتی در زمان حضورش در استقلال نیز سعی می کرد خودش را خوشحال نشان دهد اما در دلش آشوب بود.

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

حضور در تیم ملی فوتبال ایران

بازیکن ماهشهری اولین بار رد سال 1387 به تیم ملی نوجوانان دعوت شد تا اینکه از سال 1390 امکان بازی در تیم ملی جوانان را بدست آورد. او سال 93 چند بازی برای تیم ملی امید انجام داد تا اینکه سال 1394 به دعوت کارلوس کی روش وارد لیست تیم ملی بزرگسالان شد.

 

عدم دعوت به جام جهانی و جام ملت ها

این بازیکن مطرح فوتبال در حالی که خودش را برای بازی های جام جهانی 2018 آماده می کرد. اما از لیست نهایی خط خورد و در جام ملت های آسیا 2019 نیز کارلوس کیروش او را از تیم ملی ایران خط زد.

 

خصوصیات اخلاقی

اصلا به ازدواج فکر نمی کنم

او همیشه بیان دارد که هر کسی علاقه به تشکیل خانواده است و من هم از بقیه جدا نیستم و به هر حال باید یک روز ازدواج کنم و این مسئولیت بسیار سنگینی است و کار آسانی نیست. فعلا تمام فکر و ذکرم فوتبال است و روی موضوعات دیگر تمرکز نمی کنم.

 

ولخرجی و بیزینس

او می گوید: همیشه حواسم به خرج کردن پول هایم است و با این حال خوب خرج می کنم و سعی می کنم علاوه بر کمک کردن به اطرافیانم، برای خودم نیز خرج کنم. تو بیزینس خاصی نیستم و اما خب اگر فرصت سرمایه گذاری در ملک بدست بیاورم، سعی می کنم آن را انجام دهم.

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

وقت بیکاری

بیشتر اوقات در خانه حضور دارد و گاهی برای خرید و خوردن غذا به بیرون می رود. زمانی که در خانه حضور دارد، بیشتر در فضای مجازی حضور دارد یا فوتبال و فیلم می بیند.

 

 

جنجال انتشار فیلم صوتی

در بهمن 1400 فوتبال ایران در سطح ملی با شوک عجیبی روبرو شد. ماجرا مربوط به انتشار فایل صوتی منتسب به محمد حسین کنعانی زادگان مدافع تیم ملی فوتبال ایران بود که در آن در حال اغوا کردن مخاطب برای دیدار با یکدیگر در اتوبوس تیم ملی بود. با وجود تاکید بر این موضوع که روابط شخصی انسان‌ها به خودشان مربوط است، ولی داستان مسئولیت اجتماعی کنعانی زادگان و مطرح شدن اتوبوس تیم ملی به عنوان یک نماد در این پرونده، حساسیت‌ ها نسبت به این فایل صوتی را دوچندان کرد در نهایت کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال وارد شد و این بازیکن را به دلیل نقض مقررات اخلاقی فوتبال به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و محرومیت از دو بازی ملی مسابقه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محکوم شد

معرفی محمد حسین کنعانی زادگان

کار در بستنی فروش در سن 17 سالگی

در سن 17 سالگی زمانی که به پرسپولیس آمد از شهرستان به تهران آمد و پولی هم در بساط نداشت و باشگاه هم پول چندان زیادی به او نمی داد و قراردادش نیز پایین بود. به همین دلیل به صورت پاره وقت در زمان هایی که تمرین نداشت، کار میکرد و در بستنی فروشی نزدیک محل سکونت خود اقامت داشت و زمانی که در آنجا کار می کرد و بستنی می فروخت.

 

بهترین هم بازی ها

سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌ زاده از بهترین بازیکنان همبازی ام بودند و از بازی کردن کنارشان لذت بردم و برایشان همیشه آرزوی موفقیت دارم

 محمد حسین کنعانی زادگان

افتخارات

پرسپولیس
لیگ برتر خلیج فارس (۲بار): ۹۹–۱۳۹۸، ۱۴۰۰–۱۳۹۹؛ نایب‌قهرمانی (۱): ۹۳–۱۳۹۲
جام حذفی فوتبال ایران نایب‌قهرمانی (۱): ۹۲–۱۳۹۱
سوپر جام فوتبال ایران (۲): ۱۳۹۸، ۱۳۹۹
لیگ قهرمانان آسیا نایب‌قهرمانی (۱):پرسپولیس
لیگ برتر خلیج فارس نایب‌قهرمانی (۱): ۹۶–۱۳۹۵

 

جمع بندی بیوگرافی محمد حسین کنعانی زادگان:

محمد حسین کنعانی زادگان متولد 3 فروردین ماه 1373 در بندر ماهشهر استان خوزستان است. این بازیکن مشهور فوتبال که تحصیلکرده دیپلم رشته برق صنعتی و مکانیک خودرو است و از 11 سالگی فوتبال را آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *