بیوگرافی محمد کریمی

سید محمد کریمی متولد 31 خرداد ماه 1375 در شهر ساری استان مازندران بدنیا آمده است و بازیکن حرفه ای فوتبال لیگ برتر ایران می باشد و سابقه بازی در تیم های مطرحی همچون خونه به خونه و سپاهان را در کارنامه اش دارد. کریمی هم اکنون در تیم سپاهان اصفهان با پیراهن شماره 21 حضور دارد و به عنوان هافبک بازی می کند. در ادامه سایت ورزشی با بیوگرافی محمد کریمی همراه شوید.

 

بیوگرافی محمد کریمی:

نام کامل: محمد کریمی
زادروز: ۲۰ ژوئن ۱۹۹۶ ‏(۲۷ سال)
زادگاه: ساری، ایران
قدک ۱٫۷۷ متر (۵ فوت ۱۰ اینچ)
پست: هافبک میانی
باشگاه کنونی سپاهان
شمارهٔ پیراهن ۸

بیوگرافی محمد کریمی

حضور ورزشی محمد کریمی:

کریمی بازی های خودش را در سال 2014 تا 2017 با حضور در باشگاه جوانان خونه به خونه شروع کرد. بعد از آن به عنوان یک بازیکن دوران حرفه ای اش را آغاز کرد. او در سال 2017 تا 2018 در باشگاه خونه به خونه حضور داشت. اما در این تیم بازی انجام نداد. بعد از آن در سال 2018 به تیم سپاهان اصفهان پیوست. تابحال نیز در این تیم حضور دارد و توانست برای سپاهان 24 بازی انجام دهد و دو گل نیز به ثمر رسانده است. کریمی همچنین سابقه حضور در تیم ملی فوتبال کشورمان را نیز دارد. این فوتبالیست در سال 2015 تا 2016 در تیم ملی جوانان حضور داشت و توانست 6 گل ملی در تیم ملی جوانان ایران به ثمر برساند.

این بازیکن در سال 2019 وارد تیم ملی کشور ایران شد و یک مسابقه نیز در این تیم به میدان مسابقه رفت. از افتخارات این بازیکن می توانیم به حضورش در نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران 98-1397 در تیم سپاهان اصفهان و همچنین نایب قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران 97-1396 به همراه تیم خونه به خونه و قهرمای در لیگ برتر امید در سال 1395 به همراه تیم زیر 25 ساله امید خونه به خونه بابل اشاره کرد.

بیوگرافی محمد کریمی

حضور محمد کریمی در باشگاه ها

خونه به خونه بابل

این بازیکن در رده جوانان خونه به خونه در سال 2014 تا 2017 حضور داشت. او در این تیم هیچ بازی انجام نداد.

سپاهان اصفهان

در سال 2018 نیز به تیم سپاهان اصفهان پیوست و در تیم بزرگسالان به طور حرفه ای در لیگ برتر بازی کرده و در 157 مسابقه توانست 8 گل بزند. هم اکنون نیز عضو تیم سپاهان است.

 

حضور در تیم ملی:

کریمی در سال 2015-2016 به تیم جوانان ایران پیوست و در شش مسابقه حضور داشت که هیچ گلی به ثمر نرساند. همچنین در سال 2023 به تیم ملی فوتبال کشورمان در سه مسابقه حضور پیدا کرد و هیچ گل ملی در کارنامه اش ندارد.

بیوگرافی محمد کریمی

رزومه فوتبالی محمد کریمی:

سید محمد کریمی بازیکن فوتبال کشورمان که در باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان در لیگ برتر بازی می کند. در تاریخ 12 مرداد 1397 روز جمعه اولین دیدار رسمی خود را در لیگ برتر مقابل سپید رود رشت انجام داد. ایشان در فصل 98-1397 اولین سال حضورش در لیگ برتر با تیم سپاهان به عنوان بهترین پاسور لیگ لقب گرفت. کریمی عضو باشگاه خونه به خونه و همچنین سابقه عضویت در تیم جوانان را در کارنامه اش دارد. آخرین مسابقه کریمی برای تیم فوتبال سپاهان نیز در مقابل تیم نساجی مازندران بود که این بازی با نتیجه 3-2 به نفع زردپوشان اصفهانی پایان یافت و در این مسابقه کریمی 63 دقیقه بازی کرد.

بیوگرافی محمد کریمی

افتخارات محمد کریمی

باشگاهی

خونه به خونه

جام حذفی ایران
نایب‌قهرمان (۱): ۱۳۹۷–۱۳۹۶

سپاهان
لیگ برتر خلیج فارس
نایب‌قهرمان (۳): ۱۳۹۸–۱۳۹۷، ۱۴۰۰–۱۳۹۹، ۱۴۰۲–۱۴۰۱

خونه به خونه
لیگ برتر امید
قهرمان (۱): ۱۳۹۵

تیم ملی ایران

قهرمان تورنومنت مسابقات قهرمانی فوتبال آسیای مرکزی ۲۰۲۳

فردی

بهترین پاسور فصل ۱۳۹۸–۱۳۹۷ لیگ برتر خلیج فارس (۸ پاس‌گل)

 

ازدواج و زندگی شخصی:

کریمی مجرد می باشد و هنوز ازدواج نکرده است.

بیوگرافی محمد کریمی

مصاحبه با سید محمد کریمی:

محمد کریمی می‌گوید با حضور امیر قلعه‌نویی پس از چند سال جو خوبی بر اردوهای تیم‌ملی حاکم شده است.

محمد کریمی رهبر تیم فوتبال سپاهان در مصاف دشوار برابر استقلال خوزستان بود. او در این مسابقه به خوبی توانست وظایف خود را در فاز دفاعی و هجومی انجام دهد و یکی از چندین پاس کلیدی او به گل دوم مسابقه بدل شد.

با کریمی در رابطه با این مسابقه و همینطور آخرین شرایط سپاهان گفت‌وگو کردیم که این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید.

ابتدا درباره بازی با استقلال خوزستان صحبت کن.

محمد کریمی:- خدا رو‌ شکر برد خیلی خوبی به‌دست آوردیم . تیم ما نشان داد کیفیت خوبی دارد و مهم‌تر از همه مربی بزرگی داریم که به همه بازیکنان ما اطمینان دارد. متاسفانه امسال انواع اتفاقات عجیب و غریب برای ما رقم خورد و واقعا نشان داده شد سپاهان خیلی مظلوم است. بر عکس خیلی‌ها سعی کردیم حرف‌مان را در زمین بزنیم، اگر این اتفاق برای برخی تیم‌ها رقم می‌خورد، زمین و زمان را به هم می‌دوختند.

 

این فصل کاپیتان اول تیم سپاهان البته در یک شرایط بسیار سخت هستی.

محمد کریمی- باعث افتخار بنده است که به کاپیتانی در سپاهان رسیده‌ام. وقتی بازوبند به دست من بسته شد تلاشم را چندین برابر کرده‌ام ، این یک اتفاق بزرگ برای من است و می‌دانم چه بازیکنان بزرگی در این تیم کاپیتان بوده‌اند. امیدوارم بتوانم از نام سپاهان دفاع کنم و با سپاهان به قهرمانی برسم.

سپاهان فصل عجیبی را پشت سرمی‌گذارد. ابتدا در لیگ برتر از شما 4 امتیاز کسر شد و سپس در لیگ قهرمانان آسیا هم با جریمه بسیار سنگینی مواجه شدید و سه هیچ مقابل الاتحاد بازنده.
محمد کریمی- ما در زمین زحمت خودمان را کشیدیم و به نظرم کسر امتیاز از ما معنایی ندارد؛ به‌خصوص این که ما اصلا تخلفی نکرده‌ایم که بخواهد امتیازی از ما کم شود. شفاف‌ترین باشگاه در ایران سپاهان است و واقعا این کم لطفی‌ها در مورد سپاهان کار درستی نیست. باشگاه ما همانند خیلی ها پرداخت خارج از قرارداد نداشته و این موضوع که از ما اینگونه امتیاز کم‌ شود که تخلفی نداشته‌ایم و بقیه از پرداخت‌های خارج از قراردادشان صحبت می‌کنند و امتیازی از آن‌ها کسر نمی‌شود جای تعجب دارد .

بیوگرافی محمد کریمی

بازی با نیروی هوایی عراق رو چطور می‌بینی؟

محمد کریمی- این بازی برای ما حکم مرگ و زندگی دارد و امیدوارم با برد در این دیدار هوادارانمان را شاد کنیم. قسمت این بوده در آزادی میزبانی کنیم و‌ می‌دانیم هواداران هم ما را مثل همیشه تنها نمی‌گذارند؛ حضور آن‌ها در روز بازی دوشنبه انگیزه ما را مضاعف می‌کند. امیدواریم مسئولین هم به فکر هوادارانی که از اصفهان به تهران می‌آیند باشند تا شاهد حضور هواداران بیشتری از سپاهان باشیم.

 

این بازی یک پاس گل دادی که یاد و خاطره محرم را برای خیلی از هواداران زنده کرد؟

محمد کریمی- اینکه پاس گل من با ایشان مقایسه شود باعث افتخار است و امیدوارم همانند آقا محرم با سپاهان به قهرمانی‌های زیادی با سپاهان برسم.

 

بعد از مصدومیت به تیم‌ملی دعوت نشدی؟ امیدوار هستی در جام ملت‌‌ها یکی از بازیکنان تیم باشی؟

محمد کریمی- آقای قلعه‌نویی مربی کاربلدی است و من فوتبالم را به ایشان به خاطر اعتمادشان مدیونم؛ در چند سال اخیر حواشی زیادی اطراف تیم ملی بود اما حالا به نظرم با سرمربیگیری آقای قلعه‌نویی جو‌ حاکم بر تیم ملی خوب است و جو خوبی بین بازیکنان وجود دارد. مدتی به‌خاطر مصدومیت از تیم ملی دور شدم امیدوارم بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم تا بتوانم در تیم ملی جایی داشته باشم و در جام ملت‌ها مثمر ثمر باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *