بیوگرافی محمد موسوی

محمد موسوی، والیبالیست توانمند کشورمان، در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۶۶ در شهر دزفول، جنوب ایران، به دنیا آمد. وی تحصیلات تربیت بدنی را در مقطع کارشناسی انجام داده و اکنون به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای درخشان در رقابت‌های ملی و بین‌المللی والیبال فعالیت می‌کند. به همراه دو خواهر، وی تنها پسر خانواده خود است. در این مقاله از وبسایت ورزشی قرار است به بیوگرافی محمد موسوی بپدازیم.

والیبال، راهی به موفقیت: بیوگرافی محمد موسوی

بیوگرافی محمد موسوی
بیوگرافی محمد موسوی

آمار بدنی او:

– قد: ۲۰۳ سانتی‌متر

– وزن: ۹۲ کیلوگرم

– ارتفاع پرش اسپیک: ۳۵۰ سانتی‌متر

– ارتفاع پرش دفاع: ۳۵۳ سانتی‌متر

 

شروع علاقه به والیبال

محمد موسوی از کودکی علاقه زیادی به والیبال داشت و برای تقویت این علاقه، به همراه همسن و همتایان خود بیشتر بازی‌های والیبال انجام می‌داد. او از پدر خود که یک معلم ورزش بود، تحت تأثیر قرار گرفت و از طریق خانواده خود به ورزش، به ویژه والیبال، علاقه‌مند شد. از جوانی تا به امروز، محمد موسوی در پیشرفت و رشد حرفه‌ای خود در این رشته تلاش نموده است.

 

مربی اول و مسیر حرفه‌ای

محمد در کلاس پنجم به عنوان یک بازیکن والیبال توی مسابقاتی شرکت کرد اما تیمش جواب نداد. او اولین مربیش پدر بود و به تمرین والیبال از طریق او وارد شد. بعد از مدتی، حبیب طهوری فرد مربی او شد و تونست ازش یه بازیکن والیبال حرفه‌ای کنه. این تعاون با مربی‌های مخصوصاً آموزنده بود و به او کمک کرد تا موفقیت‌های بزرگی توی والیبال بکنه.

 

فعالیت‌های ورزشی

محمد موسوی فعالیت‌های والیبالی خود را از دهه هشتاد در تیم لوله‌یازی اهواز آغاز کرد و در سال ۸۳ به تیم پتروشیمی پیوست. سپس به تیم پیکان پیوست و در آنجا به مدت سه سال به بازی والیبال اختصاص داد.

 

علایق شخصی:

محمد موسوی علاقه‌مند به آشپزی است و غذاهای پختن را دوست دارد. او از کودکی عاشق تفریحات و بازی‌های کودکانه بوده و از بازی‌هایی مانند هفت‌سنگ و عقرب بازی لذت می‌برد. علاوه بر والیبال، او علاقه‌مند به شنا و تنیس است.

 

علت پسوند عراقی در نام خانوادگی

پسوند عراقی در نام خانوادگی محمد موسوی به دلیل اصول خانوادگی است. مادرش دزفولی و پدرش اراکی است. این ترکیب زمینه‌ای برای انتخاب نام خانوادگی عراقی ایجاد کرد و نشان از اصول خانوادگی و تنوع فرهنگی در ایران دارد.

 

وضعیت تأهل

ازدواج اتفاقی است که باید بیفتد. دوست دارم این کار را انجام بدهم و مادرم چند سال است که پیگیر این موضوع است اما هنوز شرایط خودم را مناسب نمی دانم

من مسافرت های طولانی مدت دارم که می بینم بچه های متاهل چقدر اذیت می شوند. به ویژه آنها که بچه دارند از جمله فرهاد ظریف، فیاضی و مهدی مهدوی گاهی فرزندانشان که زنگ می زنند روی بلندگو می گذارند و می شنویم که بچه پشت تلفن گریه می کند

من توانایی تحمل این موضوع را ندارم شاید وقتی از رده ملی خارج شدم و کارم سبک تر شد، این کار را انجام دهم.

بیوگرافی محمد موسوی
بیوگرافی محمد موسوی

 

تأسیس رستوران ایتالیایی:

در سال ۹۴ رستوران ایتالیایی به نام “چیچو” را تأسیس کرد. این رستوران غذاهای ایتالیایی متنوعی ارائه می‌دهد و به دلیل شهرت و محبوبیت او در ایران، در عروسی خواهرش آغاز به کار کرد. مردم هشترود با استقبال فراوان از این رستوران، تأسیس یک واحد خوراکی توسط محمد موسوی را ستایش کردند.

 

گردنبند نقره

یک زنجیر نقره دارم که ۱۰ سال است در گردنم است. خیلی دوستش دارم و اغلب مواقعی که دفاع می کنم و این زنجیر به صورتم برخورد می کند، حس خوبی بهم دست می دهد.

محمد موسوی با تلاش و استعداد خود در والیبال به یکی از معتبرترین ورزشکاران ایران تبدیل شده و همچنان در دنیای ورزش و کسب و کارهای شغف‌آور خود پیشرفت می‌کند. او نمونه‌ای از هماهنگی بین آرمان‌های ورزشی و زندگی شخصی موفق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *