بیوگرافی محمد طیبی

محمد طیبی در سال 1365 در بهبهان استان خوزستان متولد شد و هم اکنون در پست مدافع تیم ملوان بندرانزلی توپ می زند. طیبی از همان دوران کودکی به ورزش فوتبال علاقه داشت و از آنجایی که وضعیت مالی خانواده خوب نبود در کنار تحصیل، کارگری نیز می کرد و همه می دانستند که او به چیزی جز فوتبال فکر نمی کرد. در ادامه سایت ورزشی به بیوگرافی محمد طیبی می پردازیم.

 

چکیده ای از بیوگرافی محمد طیبی

نام کامل: محمد طیبی
زادروز: ۲۰ شهریور ۱۳۶۵ (۳۷ سال)
زادگاه: بهبهان، ایران
قد: ۱٫۸۶ متر (۶ فوت ۱ اینچ)
پست: مدافع میانی
باشگاه کنونی: ملوان

بیوگرافی محمد طیبی

زندگینامه محمد طیبی:

محمد طیبی متولد 20 شهریور 1365 بازیکن فوتبال حرفه ای ایرانی که در پست مدافع میانی باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی در لیگ برتر توپ می زند.

 

زندگی شخصی

این بازیکن متولد سال 65 در روستای آل طیب در شهرستان بهبان است که از 14 سالگی به تیم جوانان پرسپولیس بهبهان پیوست. او از سن 14 تا 15 سالگی کارگری می کرد و علاوه بر کار کردن بر روی فوتبال خودش متمرکز بود. حتی در برنامه نود اعلام نمود که از کارگری در رستوران به این مکان رسیده است. او بعد از درخشش زیاد به تیم نفت امیدیه پیوست و درخشش او به همینجا ختم نشد. او سپس با تست دادن در استقلال خوزستان به تازگی به لیگ دسته یک آمد و پذیرفته شد و با این تیم به لیگ برتر صعود کرد و حتی کاپیتان تیم شد و با این باشگاه به قهرمانی در لیگ برتر رسید.

بیوگرافی محمد طیبی

شروع فوتبالی

طیبی از 14 سالگی به جوانان پرسپولیس شهر خودش رفت. انگیزه زیاد باعث شد تا به آرزوهایش دست پیدا کند. انگیزه و تلاش و آرزوی محمد باعث شد تا در کنار درس خواندن و کارگری به فوتبال نیز فکر کند. کار در ساختمان در آن سن پایین باعث شد تا رفته رفته به سمت فوتبال بیاید. تیم های بهبهانی به این بازیکن علاقه مند شدند و به همین خاطر این بازیکن با انگیزه را به خدمت گرفتند. او برای مدتی نیز در تیم استقلال امیدیه بازی می کرد و در آنجا نیز پیشرفت زیادی داشت.

حضور در نفت امیدیه

بعد از مدت ها به گوش مسئولان تیم نفت امیدیه رسید که یک بازیکن پرتلاش و با انگیزه حضور دارد که در تیم فوق العاده بازی می کند. نفتی ها او را به خدمت گرفتند. مهم ترین آرزوی محمد نیز تبدیل به واقعیت شد. پسری که در حیاط خانه پدر تمرین می کرد و پای قرارداد رسمی رلفته بود و اولین بار قرارداد سه میلیونی را امضاء کرد. او تمام غرور خودش را کنار گذاشت و تصمیم گرفت در نفت به یک بازیکن خوب تبدیل شود. البته او کار خودش را کنار نگذاشت و در رستوران مشغول به کار شد. هرچیزی باعث بی انگیزه شدن او نشد و در تیم خودش موفق شد و با تلاش زیاد از لیگ استانی به لیگ دسته سه کشور رفت. طیبی یک سال دیگر در نفت ماند و تیمش به لیگ دسته دوم صعود کرد.

بیوگرافی محمد طیبی

عقد قرارداد با استقلال خوزستان

در پایان فصل قراردادش با نفت به اتمام رسید. تیم استقلال خوزستان به تازگی به لیگ دسته اول آمد و فراخوانی داد تا بازیکنان با استعداد لیگ های دسته پایینتر را برای تست به باشگاه مراجعه کنند. زمانی که طیبی این فراخوان را دید برای تست به باشگاه استقلال خوزستان رفت و بازیکن بسیار موفق و با پشتکار زیادی نشان داد و هیچکس باور نمی کرد که این بازیکن که تابحال در لیگ برتر بازی نکرده توانست در تست اول آبی های خوزستان موفق ظاهر شود و پسرک کارگر بهبهانی حالا در یک تیم لیگ یک با قرارداد میلیونی حضور دارد.

 

با استقلال خوزستان به لیگ برتر

لیگ برتر مقصد بعدی اش بود و عزم خود را جزم کرد تا استقلال خوزستان را به لیگ برتر بیاورد. تلاش های آبی ها نتیجه داد و در سال 1392 به لیگ برتر آمدند.استقلال خوزستان سه فصل در لیگ برتر ماند و طیبی نیز بازیکن این باشگاه بود. فصل پانزدهم فرا رسید و دیگر او به آرزوی خودش رسید. پسر کارگر بازوبند کاپیتانی را بست و قرارداد چند صد میلیونی داشت. بازی کردن در تمام بازی ها و شناخته شدن او منجر شد. رسانه ها تلاش کردند تا با کاپیتان استقلال خوزستان مصاحبه کنند. محمد اصلا دچار غرور نشد و به حدی رفتار مناسبی با هواداران و خبرنگاران داشت که همه به حال او غبطه می خوردند.

بیوگرافی محمد طیبی

دست راست ویسی در استقلال خوزستان

در فصل 94-95 فصل رویایی طیبی بود. با وجود اینکه مدافعی همانند او در تیم کسی نمی توانست به استقلال خوزستان گل بزند. تیم آنها در صدر جدول قرار داشت و رقبایی نظیر استقلال و پرسپولیس تهران نیز تلاش داشتند تا جای آنها را در جدول بگیرند. اما واقعا کار سختی بود. محمد با وجود مصدومیت برای تیمش عالی بازی کرد و بر اساس گفته های ویسی او دست راست تیمش بود. آبی ها قهرمان فصل شدند و خیلی ها گفتند در نیم فصل دوم به سرنوشت برق شیراز دچار خواند شد اما برق شیراز مدافعانی نظیر طیبی را نداشت تا با تنها 14 گل خورده به عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر انتخب شوند.

هفته های پایانی لیگ پانزدهم از راه می رسند و طیبی این بار رؤیای قهرمانی در سر دارد. نگاه ها به سمت استقلال و پرسپولیس است ولی استقلال خوزستان همه را غافلگیر کرده و قهرمان می شود. دیگر کلکسیون طیبی تکمیل شده است. او به تیمی لیگ برتری آمده، کاپیتان شده، عضوی از برترین خط دفاع لیگ بوده و جام را هم بالای سر برده است.

بیوگرافی محمد طیبی

بازیکنی که اصلا مغرور نبود

بسیاری بر این باور بودند که طیبی بازیکن میلیاردی مغرور می شود و روز قهرمانی تیمش علی رغم اینکه باشگاه درخواست کرد در مراسم اهدای جام طیبی جامر ا به عنوان کاپیتان بالای سر ببرد، اما او با بزرگواری گفت که هادی خنیفر کاپیتان اول تیم است و این بازوبند دست من امانت بود و باید ایشان جام را بالای سر ببرد. همچنین او در برنامه نود اعلام کرد که از کارگری در رستوران به اینجا رسیده است.!

 

دوران حرفه ای

استقلال خوزستان

وی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ عضو تیم استقلال خوزستان بود و با این تیم به قهرمانی در لیگ برتر رسید.

القطر

وی در سال ۲۰۱۷ به القطر پیوست و در ۱۰ مسابقه ۲ گل برای این باشگاه به ثمر رساند.

پارس جنوبی جم

طیبی در نیم فصل دوم و در سال ۲۰۱۸ به پارس جنوبی پیوست و نیم فصل را در این باشگاه گذراند.

تراکتور

محمد طیبی در سال ۲۰۱۸ به تراکتور پیوست و تا پایان فصل برای تراکتور ۳۰ بازی انجام داد.

نفت مسجد سلیمان

وی در سال ۲۰۱۹ به نفت مسجد سلیمان پیوست. وپس از نیم فصل از این تیم جداشد.

سپاهان

محمد طیبی در سال ۲۰۲۰ به سپاهان پیوست. وی اولین گل رسمی خود برای سپاهان را در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۲۰ مقابل العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند.

ملوان بندر انزلی:

او بعد از سپاهان در تیم هایی نظیر نفت مسجد سلیمان، صنعت نفت آبادان، استقلال خوزستان حضور یافت و در سال 2024 با ملوان بندرانزلی قرارداد امضاء کرد و در حال حاضر عضو این باشگاه می باشد.

بیوگرافی محمد طیبی

افتخارات

استقلال خوزستان
لیگ برتر: ۲۰۱۵–۲۰۱۶
لیگ آزادگان: ۲۰۱۲–۲۰۱۳
سوپرجام: ۲۰۱۶ نایب قهرمان

 

بیوگرافی محمد طیبی بیوگرافی محمد طیبی بیوگرافی محمد طیبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *