بیوگرافی امید نورافکن

امید نورافکن بازیکن فوتبال ایرانی که در پست دفاع چپ تیم ملی فوتبال کشورمان و تیم باشگاهی سپاهان اصفهان توپ می زند. امید متولد 20 فروردین ماه 1376 در شهر ری تهران می باشد. در ادامه سایت ورزشی به بیوگرافی امید نورافکن می پردازیم.

بیوگرافی امید نورافکن

نام کامل: امید نورافکن

متولد: ۱۳۷۶/۱/۲۰

محل تولد: تهران، شهر ری

پای تخصصی: چپ

قد: 1.82

پست بازی: هافبک، دفاع

باشگاه فعلی: سپاهان اصفهان

 

بیوگرافی امید نورافکن

معرفی امید نورافکن:

امید نورافکن پدیده باشگاه سپاهان که سابقه حضور و کاپیتانی تیم ملی امید را در کارنامه اش دارد. او سابقه بازی در تیم اروپایی و گلزنی در تیم ملی فوتبال را در کارنامه اش دارد. در این مقاله قصد داریم به سوابق حضورش در دوره های مختلف فوتبال و زندگی شخصی اش بپردازیم.

 

پدیده جوان لیگ برتر

امید نورافکن در فروردین 1376 در شهر ری تهران بدنیا آمده و با 27 سال سن توانست یکی از لژیونرهای ایرانی باشد. امید تلاش زیادی کرد تا به دنیای حرفه ای فوتبال بپیوندد. او در سن 18 سالگی به عنوان جوان ترین بازیکن تیم استقلال نامش را ثبت کرد و البته بعدا مهدی قائدی رکورد او را شکست. نورافکن در فوتبال باشگاهی رده به رده با استقلال بالا آمد و هم اکنون نیز در تیم بزرگسالان آچارفرانسه به حساب می آید و اسمش در لیست تیم ملی وجود دارد. توانایی بازی در چندین پست و شوت های سرکش پای چپ او را در نزد هواداران تیم ملی محبوب کرد. این بازیکن قابلیت بازی در دفاع چپ، هافبک تهاجمی چپ را دارد.

بیوگرافی امید نورافکن

امید در آذر ماه 1394 در تیم بزرگسالان استقلال فعالیت ورزشی اش را شروع کرد و شماره پیراهن 24 را بر تن کرد. او با 49 بازی برای آبی پوشان تهران توانست 4 گل بزند و در بهمن 1395 در بازی مقابل پیکان توانست سومین شوت راه دور خودش را به ثبت برساند. این بازیکن اهل شهر ری با تمرینات زیاد توانست به ترکیب اصلی استقلال برسد. در دربی حساس سال 1395 ستاره میدان شد و با پاس گل سوم این تیم در عمق بلند توپ را برای کاوه رضایی فرستاد.

 

امید نورافکن و لژیونر شدن

او وقتی اولین مسابقه خود را در سال 1394 برای استقلال انجام داد، قراردادش در سازمان لیگ یک میلیون تومان ثبت شده بود و حتی گفته شد تلفن همراه ندارد. اما با تلاش زیاد توانست در سال 97 به شارلوای بلژیک برود. هرچند نتوانست در ترکیب اصلی شارلوا قرار بگیرد و با پیراه شماره 4 تها دو بازی انجام داد. حتی وقتی از او پرسیدند که برای رفتن به اروپا کمی زود نیست، با اعتماد به نفس بالا بیان کرد که اتفاقا خیلی دیر شده است.

بیوگرافی امید نورافکن

امید در نیم فصل دوم لیگ هجدهم، به صورت قرضی به مدت شش ماه به تیم سابق خودش استقلال برگشت. با وجود اینکه خود تمایل به ماندن در استقلال داشت. اما آبی پوشان تصمیم گرفت او را با شارلوا مذاکره کند. استقلال بعد از پایان لیگ تمایلی برای تمدید قرارداد نورافکن نشان نداد و به نظر می رسید که آنها مبلغ کافی برای تمدید قرارداد امید نداشتند. امید با توجه به بندهای قراردادش با تیم شارلوا، موظف بود تا روشن شدن تکلیف خودش با استقلال به تمرینات تیم بلژیکی بازگردد. البته هنوز فرصت زیادی تا نقل و انتقالات لیگ برتر باقی مانده بود و نورافکن به گفته خودش تا آخرین روز منتظر خبر استقلال ماند.

 

تمایل پدیده شهر خودرو به جذب امید نورافکن

همچنین از بازار نقل و انتقالات لیگ برتر خبر رسید که باشگاه پدیده شهر خودرو قصد جذب نورافکن را دارد و به طور زسمی نیز درخواست برای باشگاه شارلوا ارسال شد. اما با این وجود امید در مصاحبه آخر خودش اعلام نمود که از مدیر برنامه اش چنین مطلبی را شنیده است. اما هنوز رسما کسی با او صحبت نکرده است. اوضاع طوری پیش رفت که نورافکن ترجیح داد یا به استقلال برود یا در همان شارلوا فصل پیش رو را بگذراند و فصل آینده به عنوان بازیکن آزاد به تیم جدید بپیوندد.

بیوگرافی امید نورافکن

امید نورافکن ، ستاره‌ای برای آینده فوتبال ملی

نورافکن افتخارات ملی زیادی دارد. سال 90 به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و 3 سال تیم را همراهی کرد. او 5 بازی انجام داد و توانست یک گل بزند. در سال 1393 با عضویت در تیم جوانان ایران در 13 مسابقه شرکت کرد و 3 گل ملی بنام خود ثبت نمود. امید در سال 1396 به تیم ملی امید دعوت شد و در پست هافبک بازوبند کاپیتانی را دریافت کرد. البته پیوستن به تیم امید کشور کار راحتی نبود و تقریبا همزمان با برخورد نورافکن و یعقوب کریمی بود. در واقع نیمکت نشینی او در استقلال و عدم موافقت علیرضا منصوریان برای حضور در اردوی تیم امید برای نورافکن تنبیه بود.

بیوگرافی امید نورافکن

در اسفند ماه 1396، امید نورافکن در بازی دوستانه تیم ملی بزرگسالان ایران با تیم سیرالئون توانست یک پاس گل دهد و در سطح ملی خودش را بیشتر نشان بدهد. بعد از انتصاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم ملی امید ایران، اسم نورافکن در لیست بازیکنان دعوت شده اردوی تیم ملی دیده شد. این بازیکن در زمان هدایت کرانچار کاپیتان تیم ملی امید بود و البته از آنجایی که امید نورافکن تازه به تمرینات شارلوآ بازگشته است و اردوی تیم امید نیز هم‌زمان با فیفا دی نبود. نام نورافکن و سایر لژیونرهای ایرانی در لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیر ماه ۹۸ تیم امید دیده نمی شد.

 

حواشی بازی امید نورافکن

فیلیپ لام بازیکن مورد علاقه امید است و همیشه در فوتبال خارج او را الگوی خودش قرار می داد. سال 2006 که لام در بازی با اکوادور در پست دفاع چپ بازی می کرد و حرکات نمایشی جالبی به نمایش می گذاشت. امید به این بازیکن علاقه زیادی نشان می داد و تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ را به دلیل حضور فیلیپ لام دنبال می کرد.

نورافکن در آخرین بازی‌ خود برای استقلال مقابل ذوب آهن در فصل ۹۷-۹۶، به شدت احساساتی شد و اشک‌هایش جاری شدند. علی منصوریان در نشست خبری بعد از بازی گفت “ما ۲۰ دقیقه روی امید نورافکن کار می‌کردیم تا گریه‌اش بند بیاید. می‌گفتم گریه را تمام کن که من بروم نشست مطبوعاتی!” امید پیش از این هم چند باری به خاطر نتایج استقلال احساساتی شده‌بود.

بیوگرافی امید نورافکن

جالب است بدانید تمام خانواده امید نورافکن طرفدار تیم پرسپولیس بودند و پدر او هنوز هم که امید برای تیم استقلال بازی می‌کند، طرفدار تیم پرسپولیس است. البته امید بازیکن بسیار با غیرتی برای تیم استقلال است و کاپیتانی استقلال را در رده‌های پایه در سوابق خود به همراه دارد.

امید نورافکن را می‌توان از یکی از بازیکنان تقریبا کم حاشیه غوتبال ایران دانست که همین نقطه مثبتی برای او حساب می‌شود. شاید دلیل فراموشی درگیری با یعقوب کریمی و یا لگد زدن به بطری آب در بازی مقابل فولاد در فصل ۹۶-۹۵ نیز همین حواشی کم باشد.

 

امید نورافکن در تیم سپاهان

بعد از  اتمام قرارداد قرضی در استقلال در اواخر مرداد 1398 به صورت قرضی به سپاهان رفت و سپس در تیر 1399 به صورت رسمی و با  قرارداری 3 ساله ، عضو تیم سپاهان شد.

بیوگرافی امید نورافکن

امید نورافکن در تیم ملی

در مهر 1398 سرمربی تیم ملی ، مارک ویلموتس ، او را برای بازی در تیم ملی دعوت کرد.

 

افتخارات امید نورافکن

1395 – 1396 : پدیده جوان لیگ برتر فوتبال ایران از نگاه کانون مربیان فوتبال

1399 : بهترین مدافع چپ از نگاه نوروز فوتبالی

1395 – 1396 : نایب قهرمانی به همراه تیم استقلال تهران در لیگ برتر فوتبال ایران

1396 – 1397 : قهرمانی جام جذفی فوتبال ایران به همراه تیم استقلال تهران

1399 – 1400 : نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران به همراه تیم فوتبال سپاهان

بیوگرافی امید نورافکن

سوابق باشگاهی امید نورافکن

باشگاههای جوانان

2005 – 2007 : عرفان نسیم شهر

2008 – 2012 : احسان ری

2012 – 2015 : باشگاه جوانان استقلال

 

باشگاههای حرفه ای :

2015 – 2018 : باشگاه استقلال تهران – 49 بازی – 4 گل

2018 – 2020 : باشگاه شارلوا بلژیک – 2 بازی

2019 :  بازیکن قرضی استقلال تهران  – 9 بازی

2019 – 2020 : بازیکن قرضی سپاهان – 23 بازی – 3  گل

202 – … : سپاهان – 58 بازی – 6 گل

بیوگرافی امید نورافکن

سابقه تیم ملی

2011 – 2014 : تیم ملی زیر 17 سال ایران – 5 بازی – 1 گل

2014 – 2017 : تیم ملی زیر 20 سال ایران – 11 بازی – 2  گل

2018 – … : تیم ملی ایران – 12 بازی

بیوگرافی امید نورافکن

علاقه به علی کریمی

در بچگی طرفدار تیم خاصی نبودم ولی علاقه زیادی به بازی علی کریمی داشتم و همیشه دوست داشتم مثل او فوتبال بازی کنم.

کتابخوانی

کتاب خواندن را خیلی دوست دارم. وقت کنم حتما کتاب می خوانم. بیشتر هم کتاب های انگلیسی دوست دارم تا به زبانم کمک کنم.

بیوگرافی امید نورافکن

عشق آلمان

آلمان را خیلی دوست دارم عاشق فوتبال آلمان هستم و دوست دارم یک روز در بوندس لیگا بازی کنم، شدید بایرن را دوست دارم و طرفدار بازی فیلبپ لام هستم

 

گذشته ام را فراموش نمی کنم

من بچه همین جنوب شهر هستم و هیچ وقت گذشته ام را از یاد نمی برم در همین کوچه و خیابان ها بزرگ شدم و حتما تلاش می کنم روزی به آن خدمت کنم

بیوگرافی امید نورافکن

ازدواج

امید نورافکن ۲۱ ساله هنوز مجرد است و راه زیاد برای ازدواج و تشکیل زندگی دارد

 

وقتی پولدار شدم

در فکر و برنامه ام است که یک روز که پولدارتر شدم و پیشرفت بیشتری در فوتبالم داشتم، به فوتبال محله ام خدمت کنم و بتوانم برای بچه های با استعداد آن جا کاری کنم

بیوگرافی امید نورافکن

لقب

بعد از دربی بود که هواداران لقب امید بمب افکن را به من دادند، اما خودم بیشتر دوست دار با لقب داوالا صدایم کنند

 

بیوگرافی امید نورافکن

 

بیوگرافی امید نورافکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *