بیوگرافی سرگی میلینکویچ

بیوگرافی سرگی میلینکویچ : سرگئی میلینکوویچ-ساویچ: هافبک صربستانی که دنیا را طوفان می کند . سرگئی میلینکوویچ-ساویچ یک فوتبالیست حرفه ای صربستانی متولد 27 فوریه 1995 در لیدا، اسپانیا است. او در حال حاضر به عنوان بازیکن خط میانی برای غول های ایتالیایی لاتزیو و تیم ملی صربستان بازی می کند. صعود سرگئی به اوج فوتبال جهان چیزی کم نداشت و اکنون او را یکی از بهترین بازیکنان خط میانی جهان می دانند.

سال های اول

سرگئی میلینکوویچ-ساویچ از پدر و مادری صرب در لیدا، کاتالونیا، اسپانیا به دنیا آمد، جایی که پدرش به طور حرفه ای فوتبال بازی می کرد. او در صربستان بزرگ شد و در آنجا بود که در سنین جوانی فوتبال را شروع کرد. سرگژ به سرعت عاشق این بازی شد و شروع به توسعه مهارت های خود کرد و برای باشگاه محلی خود، وویودینا بازی کرد.

بیوگرافی سرگی میلینکویچ
بیوگرافی سرگی میلینکویچ

شغل حرفه ای

استعداد سرگی بی توجه نماند و در سال 2013 در سن 18 سالگی با باشگاه بلژیکی “گنک” قرارداد امضا کرد. در اولین فصل حضورش، سرگی نقش مهمی در کمک به ژنک برای کسب رتبه دوم در لیگ و راهیابی به لیگ اروپا داشت. عملکرد او باعث شد در سال 2015 راهی غول ایتالیایی لاتزیو شود.

در اولین فصل حضورش در لاتزیو، سرگی در ترکیب ثابت حضور داشت و در 34 بازی لیگ به میدان رفت و 4 گل به ثمر رساند. او به سرعت به محبوبیت هواداران تبدیل شد، با چارچوب قدرتمند و بازی ماهرانه‌اش، او را به یک نیروی فوق‌العاده در خط میانی تبدیل کرد. در فصل بعد، سرگی به تاثیرگذاری ادامه داد و 4 گل به ثمر رساند و 7 پاس گل داد، زیرا لاتزیو به سختی از صعود به لیگ قهرمانان اروپا بازماند.

فصل شکست سرگئی در فصل 18-2017 اتفاق افتاد، جایی که او در 35 بازی لیگ 12 گل به ثمر رساند و سه پاس گل داد. عملکرد او در لیگ برای موفقیت لاتزیو در آن فصل بسیار مهم بود، زیرا آنها پنجم شدند و به لیگ اروپا راه یافتند.

شغل بین المللی

سرگئی در تیم ملی صربستان نیز بازیکن کلیدی بوده است. او اولین بازی خود را در سال 2017 انجام داد و از آن زمان به یک بازیکن ثابت در تیم تبدیل شده است. او نقش مهمی در راهیابی صربستان به جام جهانی 2018 روسیه ایفا کرد، جایی که هر سه بازی گروهی را آغاز کرد.

پس از تکمیل انتقال خود به جنوا، میلینکوویچ-ساویچ در ابتدا تلاش کرد تا خود را با خواسته های فوتبال ایتالیا وفق دهد. با این حال، استعداد او مشهود بود و او شروع به نشان دادن فرمی کرد که باعث شده بود در وهله اول به سری آ برود. او در طول دو فصل 34 بازی برای جنوا انجام داد و 4 گل به ثمر رساند و 3 پاس گل داد.

در سال 2015، میلینکوویچ-ساویچ نظر لاتزیو را به خود جلب کرد و لاتزیو با مبلغ 9 میلیون یورو با او موافقت کرد. این هافبک به سرعت خود را به عنوان یک بازیکن کلیدی برای باشگاه مستقر در رم معرفی کرد و در اولین فصل خود 29 بازی در لیگ انجام داد و 5 گل به ثمر رساند. بازی های او باعث شد تا نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن جوان سال سری آ شود.

بیوگرافی سرگی میلینکویچ
بیوگرافی سرگی میلینکویچ

سبک بازی

سرگئی میلینکوویچ-ساویچ به خاطر فیزیک قدرتمند، توانایی فنی و بینش در زمین معروف است. او بازیکن خلاقی است که به راحتی در نقش هافبک عمیق تر یا هافبک تهاجمی بازی می کند.

خارج از زمین، سرگژ به تواضع و سخت کوشی اش معروف است. او خانواده اش را به خاطر نگه داشتن او در طول زندگی حرفه ای اش با انگیزه و ثابت نگه داشته است.

نتیجه

سرگئی میلینکوویچ-ساویچ بازیکنی است که مهارت و استعداد لازم برای تبدیل شدن به یکی از بهترین هافبک های نسل خود را دارد. سرگئی با بازی های چشمگیر خود برای لاتزیو و تیم ملی صربستان، توجه فوتبالدوستان در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. او بازیکنی است که نه تنها به خاطر مهارت هایش در زمین، بلکه به خاطر شخصیت متواضع و سخت کوشش در خارج از زمین نیز مورد تحسین قرار می گیرد. مشخص است که آینده برای این هافبک با استعداد صربستانی روشن است.

Hesam
22 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *