بیوگرافی سرجینیو دست

بیوگرافی سرجینیو دست : سرجینیو جیانی دست یک بازیکن فوتبال حرفه‌ای آمریکایی است. که در پست دفاع راست برای بارسلونا و تیم ملی مردان ایالات متحده بازی می‌کند. او در 3 نوامبر 2000 در آلمر هلند از پدری سورینامی-آمریکایی و مادری هلندی به دنیا آمد. دست دارای ملیت دوگانه هلندی-آمریکایی است و در هلند بزرگ شد. جایی که در سنین پایین به فوتبال علاقه پیدا کرد.

جوانی

دست دوران جوانی خود را در باشگاه محلی آلمر سیتی قبل از پیوستن به آکادمی AFC آژاکس در سال 2012 آغاز کرد، جایی که در تیم های جوانان این باشگاه بازی کرد. او اولین بازی خود را برای تیم اول آژاکس در پیروزی 5-0 مقابل اف سی اممن در 21 سپتامبر 2019 انجام داد. او با سرعت، چابکی و توانایی های دفاعی خود هواداران و منتقدان را تحت تاثیر قرار داد. در واقع عملکرد او در زمین مورد توجه چند باشگاه مطرح اروپایی قرار گرفت.

پس از گذراندن تنها یک فصل کامل با آژاکس، دست در اکتبر 2020 با مبلغ 21 میلیون یورو به بارسلونا پیوست. او اولین بازیکن آمریکایی بود که برای بارسلونا قرارداد امضا کرد و امضای او به عنوان گامی مهم در شناسایی استعدادهای فوتبال آمریکایی در سراسر جهان تلقی شد.

دست اولین بازی خود را برای بارسلونا در 4 اکتبر 2020 در بازی لالیگا مقابل سویا اف سی انجام داد. او اولین گل خود را برای بارسلونا در پیروزی 4-0 مقابل دیناموکیف در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند. سرجینو دست از زمان انتقالش به بارسلونا، پیشرفت‌هایی در دنیای فوتبال داشت. و انتظار می‌رود که آینده درخشانی هم با بارسلونا و هم در تیم ملی مردان آمریکا داشته باشد.

دست اولین بازی خود را برای تیم ملی مردان ایالات متحده در سپتامبر 2019 در یک بازی دوستانه مقابل مکزیک انجام داد. او از آن زمان تاکنون نقش مهمی در موفقیت این تیم داشته و در مجموع 18 بازی انجام داده و سه گل به ثمر رساند.

بیوگرافی سرجینیو دست
بیوگرافی سرجینیو دست

آژاکس

در اولین فصل خود با آژاکس، دست به تیم اصلی راه یافت و به سرعت خود را به عنوان یک بازیکن کلیدی در دفاع راست معرفی کرد. او 35 بازی در تمام رقابت ها انجام داد، از جمله 6 بازی در لیگ قهرمانان اروپا، و به تیم کمک کرد. تا عنوان اردیویسه، جام حذفی هلند و رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان را به دست آورد. عملکرد او به قدری چشمگیر بود که به عنوان بهترین استعداد جوان باشگاه انتخاب شد.

سبک بازی

Dest با سرعت، توانایی دریبل زدن و قصد حمله مشخص می شود. او به همان اندازه در پست دفاع راست یا دفاع چپ راحت بازی می کند و تطبیق پذیری اش او را به یک دارایی ارزشمند برای باشگاه و کشورش تبدیل می کند. او به دلیل توانایی فنی و پختگی اش در زمین علیرغم سن کمش مورد ستایش مربیان و سایر بازیکنان قرار گرفت.

بیوگرافی سرجینیو دست
بیوگرافی سرجینیو دست

خارج از زمین

Sergiño Dest یک بازیکن جوان با اعتماد به نفس و متمرکز است که به عظمت توجه دارد. او آشکارا از عشق خود به این ورزش و تمایل خود برای تبدیل شدن به یکی از بهترین بازیکنان جهان صحبت کرد. در واقع، او از دنی آلوز، مدافع افسانه ای برزیلی به عنوان یکی از بزرگترین الهامات خود یاد کرد.

در خاتمه

سرجینیو دست یک ستاره جوان در حال ظهور فوتبال است که به سرعت خود را به عنوان یک بازیکن کلیدی برای بارسلونا و تیم ملی مردان ایالات متحده معرفی می کند. با سرعت، مهارت و فداکاری او به هنر خود، مشخص است که مقصد برای عظمت است. هواداران فوتبال در همه جا مشتاقانه منتظر تماشای او در رسیدن به ارتفاعات جدید در داخل و خارج از زمین هستند.سرجینیو دست یک فوتبالیست جوان و با استعداد آمریکایی است که در دنیای فوتبال نامی برای خود دست و پا کرد. عملکرد چشمگیر او برای آژاکس و بارسلونا، و کمک های او به تیم ملی مردان ایالات متحده، گواهی بر مهارت و سختکوشی اوست. او با وجود اینکه تنها 20 سال سن دارد، خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان کناری جوان دنیا معرفی کرد. و آینده درخشانی در پیش رو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *