بیوگرافی شهریار مغانلو

شهریار مغانلو متولد 30 آذرماه 1373 در شهر زنجان می باشد. او یک بازیکن فوتبال در پست مهاجم برای تیم های پیکان، پرسپولیس و سپاهان اصفهان و ملوان بازی کرده است. سابقه بازی او در رده جوانان آغاز شده است و در حال حاضر نیز برای تیم ملی فوتبال ایران توپ می زند و در ملوان نیز آقای گل لیگ آزادگان شد. در ادامه سایت ورزشی به بررسی بیوگرافی شهریار مغانلو می پردازیم.

 

چکیده ای از بیوگرافی شهریار مغانلو

نام کامل: شهریار مغانلو

تاریخ تولد: ۲۱ دسامبر ۱۹۹۴ / ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

باشگاه کنونی: سپاهان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

چکیده ای از بیوگرافی شهریار مغانلو

معرفی کوتاه شهریار مغانلو:

شهریار مغانلو متولد 30 آذر 1373 در روستای قره آغاج علیا زنجان می باشد. او عضو تیم فوتبال کشورمان و در حال حاضر باشگاه سپاهان اصفهان می باشد و در پست مهاجم بازی می نماید. شهریار با قد 178 سانتی متر توانسته گل های زیادی را در لیگ برتر فوتبال کشورمان با پیراهن پرسپولیس و ملوان و سپاهان به ثمر برساند. این ورزشکار ترک زبان در طول دوران ورزشی خودش افتخارات زیادی بدست آورده و همچنین در مدت زمانی لژیونر بوده و در تیم سانتاکلارا پرتغال نیز توپ زده است. همچنین سابقه حضور در تیم پیکان و ملوان را دارد و در رده جوانان این باشگاه ها فعالیت ورزشی فوتبال داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی شهریار مغانلو

شروع فوتبالی

شهریار مغانلو در ابتدای فعالیت ورزشی اش در باشگاه جوانان پرسپولیس بازی می کرد که با درخشش از باشگاه جوانان پیکان پیشنهادی دریافت کرد و به این تیم تهرانی رفت. مهاجم گلزن دو سال با ملوان بندر انزلی قرارداد بست و در ملوان نیز آقای گل لیگ آزادگان شد. همچنین در تیم ملی نیز در حال حاضر زیر نظر امیر قلعه نویی بازی می کند. این بازیکن آذری زبان بعد از درخشش در ملوان دوباره به پیکان بازگشت و در کورس آقای گلی لیگ برتر قرار گرفت. این بازیکن بعد از حضور در پیکان لژیونر شد و به سانتاکلارای پرتغال رفت و درخشش او در این لیگ به اندازه لیگ برتر ایران نبود.

چکیده ای از بیوگرافی شهریار مغانلو

در سال 2019 به پیکان رفت و در لیگ برتر 99-98 با 12 گل در صدر برترین گلزن لیگ قرار گرفت. شهریار در دوره نوجوانی اش علاقه زیادی به فوتبال داشت و در دوره دبیرستان نیز فوتبال بازی می کرد و بعد از پایان دوران مدرسه اش به شغل آزاد پرداخت و اما فوتبال را به طور جدی انجام نمی داد. در سال 2017 توانست در زمینه ورزش چهره پرتلاش و پرکاری داشته باشد. با تیم پیکان نیز با 12 گل آقای گل لیگ شد. سال 2019 سابقه حضور در تیم ملی فوتبال ایران را هم داشت که در آن مسابقات در بین مردم درخشان ظاهر شد و در بازی با جوانان پرسپولیس فوتبال خود را شروع کرد. حتی در آن برهه باشگاه جوانان پیکان به او پیشنهاد داد و به آنجا رفت.

چکیده ای از بیوگرافی شهریار مغانلو

دوران باشگاهی:

سانتا کلارا

مغانلو در نیم‌فصل حضور در تیم فوتبال سانتا کلارا در کل ۱۱ بازی در لیگ برتر داشت. او در ۲ مسابقه در جام حذفی پرتغال نیز بازی کرد و طی این مدت، توانست یک گل بزند و روی یک گل هم اثرگذار باشد. در کل، در نخستین فصل حضورش در این تیم، او فرصت زیادی برای خودنمایی به دست نیاورد.

 

پرسپولیس

شهریار مغانلو در ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ با قراردادی قرضی به مدت شش ماه، به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست. او در اوایل حضورش با عنوان بازیکن پرسپولیس در لیگ برتر امار خوبی نداشت ولی در لیگ قهرمانان آسیا امار درخشانی از خود نشان داد

بیوگرافی شهریار مغانلو

سپاهان

وی در تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۰ با قراردادی ۳ ساله به سپاهان پیوست. باشگاه‌های سپاهان و سانتاکلارا درپی توافقی، محمد محبی را با شهریار مغانلو معاوضه کردند.

 

سطح تحصیلات

شهریار تحصیلات خود را تا مرحله دبیرستان پیش برد و سپس شغل آزاد را انتخاب کرد و با ورود به دنیای فوتبال مسیر زندگی اش آرام آرام تغییر کرد و به طور جدی کار و فعالیت خود را ادامه داد. تحصیلکرده مقطع دیپلم می باشد که با ۱۹۳ سانتی متر قد از ۱۰ سالگی وارد فوتبال شد و در ۲۶ سالگی تجربه بازی در لیگ پرتغال را بدست آورد.

بیوگرافی شهریار مغانلو

سوابق ورزشی شهریار مقانلو

این بازیکن آذری فوتبال خوب خودش را با تیم جوانان پرسپولیس آغاز کرد و سپس از طرف جوانان پیکان پیشنهاد دریافت نمود. مغانلو سال 2017 در ملوان بندر انزلی بازی کرد و در طول 2 سال در آنجا توپ می زد و آقای گل لیگ آزادگان شد. شهریار با درخشش خود در ملوان از طرف پیکان جذب گردید و در سال ۲۰۱۹ به پیکان پیوست .او در لیگ برتر ۹۸- ۹۹ با ۱۲ گل در صدر آقای گل است.

شهریار مقانلو در سال ۲۰۱۱ به برهه زمانی سه فصل با باشگاه پرسپولیس قرارداد داشت. بعد از آن در سال ۲۰۱۴ سابقه بازی در تیم پیکان تهران را داشت. آخرین بازی شهریار مقانلو برای تیم فوتبال پیکان مقابل تیم نفت مسجد سلیمان بود که این بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید. شهریار مقانلو در این مسابقه ۹۰ دقیقه بازی کرد و ۱ گل به ثمر رساند. شهریار مقانلو در سال ۲۰۱۷ به مدت دو سال با باشگاه ملوان بندر انزلی قرارداد بست و در ملوان اقای گل لیگ ازادگان شد. همچنین برای تیم ملی هم بازی کرده است.

بیوگرافی شهریار مغانلو

 

فوتبال از سن ۱۰ سالگی

شهریار در روستای قره آغاج علیا زنجان بدنیا آمده و در تهران بزرگ شده است. به طور جدی از سال 1384 در سن 10 سالگی با تیم رهپویان شهر ری فوتبال را رسما آغاز کرد و سپس به امیدهای تیم پیکان تهران وارد شد و استعداد خود را در فوتبال نشان داد. سال ۹۳ تا ۹۵ دو سال در تیم بزرگسالان پیکان حضور داشت تا اینکه برای گذراندن خدمت سربازی به تیم ملوان پیوست که در دو فصل حضور در ۵۳ بازی ۲۰ گل زد.

بیوگرافی شهریار مغانلو

حضور در لیگ پرتغال

ایشان در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ به دلیل اینکه مهاجم خوش استایلی که گل های حساسی با پیراهن پیکان زده بود با قرارداد ۱۷۰ هزار یورو به تیم سانتاکلارای پرتغال پیوست.

 

خصوصیات اخلاقی و علایق

از علی دایی و شجاعی

علی دایی حرف ندارد او نامبر وان گلزنی در ایران و جهان بوده و یک الگوی ویژه برای من محسوب می شود ، بازی آقای مسعود شجاعی را هم خیلی دوست دارم.

بیوگرافی شهریار مغانلو

علاقه به زلاتان

زلاتان ابراهیموویچ با آن کله شق بودنش یک اعجوبه است و از نظرم یک پرروی با ادب می باشد که تاکنون سه بار کتاب زندگینامه اش را خوانده ام و حفظ هستم.

 

عشق فیلم

عشق فیلم های اکشن هستم و بتازگی فیلم بوبکا را دیده ام ، تمام مجموعه های شکست ناپذیر را تا شماره ۴ دیدم و منتظر مجموعه بعدی هستم.

بیوگرافی شهریار مغانلو

خواب تفریحم است

بزرگترین تفریح من خواب است که بزرگترین انرژی ام را ازش می گیرم ، کتاب خواندن ، تمرین و اگر فرصتی باشد بیلیارد بازی می کنم که حریف می طلبم.

بازی های اینترنتی و پلی استشین را برعکس دوستان فوتبالیستم اصلا دوست ندارم.

 

عشق به پرسپولیس

پرسپولیس تیم بزرگی است و در چند سال گذشته موفقیت های بزرگی کسب کرده است و من دوست دارم در ایران در این تیم بازی کنم

بیوگرافی شهریار مغانلو

غذایی که نمی خورم

از غذای شمالی (باقالا قاتوق) متنفرم و اصلا دوست ندارم برای بار دوم در زندگی ام طعم اش را امتحان کنم حتی از پنالتی به بیرون زدن هم بدتر است

 

شوکه از دعوت به تیم ملی

تیر ماه ۹۸ شهریار مغانلو ۲۵ ساله توسط ویلموتس به تیم ملی دعوت شد، خبری که خودش می گوید وقتی متوجه شدم در لیست تیم ملی و آقای مارک ویلموتس هستم واقعا شوکه شدم و این اتفاق برایم خوشحال کننده بود

بیوگرافی شهریار مغانلو

ازدواج شهریار مغانلو

شهریار ازدواج نکرده و مجرد است.

بیوگرافی شهریار مغانلو

افتخارات

باشگاهی

پرسپولیس
قهرمانی در لیگ برتر ایران: ۱۴۰۰–۱۳۹۹
سوپر جام فوتبال ایران: ۱۳۹۹

سپاهان

نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران:۰۲–۱۴۰۱

فردی

آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران: ۰۲–۱۴۰۱

 

بیوگرافی شهریار مغانلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *