بیوگرافی استفان ساویچ

بیوگرافی استفان ساویچ : شناخته شده در بین هواداران فوتبال است که به خاطر مهارت های دفاعی چشمگیرش در زمین شناخته می شود. او یک فوتبالیست حرفه ای مونته نگرویی است که به عنوان مدافع میانی برای اتلتیکو مادرید و تیم ملی مونته نگرو بازی می کند. در این پست وبلاگ، نگاهی دقیق تر به زندگی و حرفه استفان ساویچ خواهیم انداخت.

اوایل زندگی و حرفه:

استفان ساویچ در 8 ژانویه 1991 در مویکواچ، مونته نگرو به دنیا آمد. او از دوران کودکی به فوتبال علاقه داشت و به آکادمی جوانان تیم محلی FK BSK Borča پیوست. در اینجا بود که او مورد توجه پیشاهنگان BSK Borac Čačak قرار گرفت، جایی که او کار حرفه ای خود را در 17 سالگی آغاز کرد.

پس از چند سال حضور در بوراچ چاچاک، ساویچ با باشگاه اف سی پارتیزان صربستان قرارداد امضا کرد. ساویچ در طول دوران حضورش در پارتیزان به طور مداوم توانایی های دفاعی خود را نشان داد و به باشگاه کمک کرد تا در فصل 2010-2011 قهرمان سوپرلیگا صربستان شود.

بیوگرافی استفان ساویچ
بیوگرافی استفان ساویچ

پیشرفت شغلی و اولین حضور بین المللی:

در سال 2011، استفان ساویچ با مبلغ 10 میلیون یورو به تیم ایتالیایی ACF Fiorentina رفت. او اولین بازی خود را در لیگ با شکست 2-1 مقابل ناپولی در سال 2011 انجام داد. در طول دوران حضورش در فیورنتینا، او با مهارت های دفاعی و توانایی خواندن بازی تاثیر زیادی گذاشت.

پس از چند فصل حضور در فیورنتینا، استفان ساویچ در جولای 2015 با اتلتیکو مادرید قرارداد امضا کرد. مبلغ انتقال 10 میلیون یورو گزارش شد. اولین فصل او با اتلتیکو مادرید با مصدومیت همراه بود، اما او در فصل 17-2016 بازگشتی قوی داشت و نقش مهمی در مبارزات این تیم داشت. او از آن زمان به عنوان یکی از اعضای ثابت ترکیب اصلی اتلتیکو مادرید شناخته شد.

ساویچ همچنین نماینده کشورش در سطح بین المللی بود. او اولین بازی خود در تیم ملی مونته نگرو را در سال 2010 انجام داد و از آن زمان تاکنون بیش از 50 بازی برای کشورش انجام داد.

نکات برجسته شغلی:

استفان ساویچ تا کنون حرفه ای موفق داشت، با چندین نکته برجسته. این شامل:

– قهرمانی در سوپر لیگ صربستان با پارتیزان در فصل 11-2010.
– نایب قهرمانی لیگ اروپا با ACF Fiorentina در فصل 2014-15.
– قهرمانی در لیگ اروپا با اتلتیکو مادرید در فصل 18-2017.
– کمک به کشورش، مونته نگرو، برای رسیدن به پلی آف مقدماتی جام ملت های اروپا در سال 2019.

بیوگرافی استفان ساویچ
بیوگرافی استفان ساویچ

سبک بازی:

استفان ساویچ به دلیل فیزیک بدنی، قدرت دفاعی و توانایی هوایی قوی خود شناخته ش. او در دفاع حضوری فرمانده دارد و می تواند مهاجمان را دور نگه دارد. ساویچ نیز با توپ در پای خود راحت است و مهارت های توزیع خوبی دارد.

در فیورنتینا، ساویچ مهارت های خود را بیشتر توسعه داد و نقش کلیدی در خط دفاعی آنها داشت. او بین سال‌های 2012 تا 2015 در مجموع 68 بازی برای این باشگاه انجام داد که شامل صعود به نیمه نهایی لیگ اروپا در فصل 15-2014 نیز می‌شد. عملکرد چشمگیر او توجه غول اسپانیایی اتلتیکو مادرید را به خود جلب کرد . در سال 2015 او را با مبلغ 10 میلیون یورو به خدمت گرفت.ساویچ از زمان پیوستن به اتلتیکو مادرید به بازیکنی کلیدی در خط دفاعی آنها تبدیل شده. توانایی هوایی و قدرت بدنی عالی او او را به یک نیروی واقعی تبدیل کرد و او به خاطر تکل سخت و هوشیاری تاکتیکی اش معروف است. عملکرد و ثبات ساویچ به اتلتیکو مادرید کمک کرد تا جام های متعددی از جمله لیگ اروپا در سال 2018 و سوپر جام یوفا در همان سال را کسب کند.

نتیجه:

استفان ساویچ یک فوتبالیست باتجربه است که در طول دوران حرفه ای خود تأثیر قابل توجهی برای باشگاه و کشورش گذاشت. توانایی های دفاعی او شناخته شده است و او همچنان یکی از اعضای ارزشمند تیم اتلتیکو مادرید است. همانطور که او در دوران حرفه ای خود به جلو می رود، می توانیم انتظار عملکرد عالی بیشتری از این غول دفاعی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *