بیرانوند و رکورد ناصر حجازی

تیم ملی ایران در رقابت‌هایش با تیم ملی قطر در یک دیدار رسمی دیگر قرار دارد. اما این دیدار از اهمیت خاصی برخوردار است. علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان با استعداد و تجربه تیم ملی ایران، به این دیدار حاضر خواهد شد و با این حضور به دو قدمی رکورد ناصر حجازی، یکی از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ تیم ملی ایران، خواهد رسید.

در این مقاله از وبسایت ورزشی، به بررسی حضور علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران، در یک دیدار رسمی می‌پردازیم که در مصاف تیم ملی قطر برگزار خواهد شد.

بیرانوند و رکورد ناصر حجازی

بیرانوند و رکورد ناصر حجازی
بیرانوند و رکورد ناصر حجازی

رکورد ناصر حجازی

ناصر حجازی، رکورددار قبلی با 62 بازی ملی، اما اکنون این رکورد را ندارد. دروازه‌بانان تجربه‌دارتری مانند ابراهیم میرزاپور (71 بازی)، احمدرضا عابدزاده (73 بازی) و سیدمهدی رحمتی (76 بازی) حضور دارند.

اما نکته ای مورد توجه، حضور بیرانوند در این میان است. بیرانوند هنوز به سن 32 سالگی نرسیده است؛ او توانسته است تا کنون به 60 بازی ملی دست یابد. اگر او به همین مسیر و با عملکرد برجسته‌ای در تیم ملی ایران ادامه دهد، احتمالا به رکورد سه رقمی در تعداد بازی‌های ملی در دروازه‌بانی فوتبال ایران خواهد رسید.

بیرانوند با تمامی این پتانسیل و توانایی‌ها به آرزوی خود نزدیکتر خواهد شد. او می‌تواند تا جام جهانی 2026 به رکورد صد بازی ملی نیز نزدیک شود و این دستاورد را به جعبه‌ی تاریخی خود اضافه کند.

از طرفی، باید به این نکته تاکید کرد که تا کنون هیچ دروازه‌بانی در تاریخ فوتبال ایران توانسته باشد تعداد بازی‌های ملی خود را به سه رقمی تبدیل کند، و به نظر می‌رسد که این رکورد منحصر به فرد و بزرگ به علیرضا بیرانوند تعلق خواهد گرفت. او با عملکرد استثنایی خود از راهی که به رکورد تاریخی خواهد برد.

سخن آخر

با حضور بیرانوند در تیم ملی ایران در این دیدار مهم، انتظارات برای دستیابی به این رکورد تاریخی وارد مرحله‌ی جدیدی خواهد شد. آیا او می‌تواند به دو قدمی ناصر حجازی در تاریخ تیم ملی ایران برسد؟ زمان خواهد نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *