شانس پرسپولیس برای صعود از مرحله حذفی قهرمان آسیا

تیم پرسپولیس در این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2023 در گروه مرگ قرار گرفت. تیم های این گروه جزو سخت ترین ها هستند و تیم قرمزهای تهرانی تنها تیم ایرانی بودند که در سید یک مسابقات قرار گرفتند. قرعه کشی با بدشانسی برای شاگردان یحیی گل محمدی همراه شد. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید تا شانس پرسپولیس برای صعود از مرحله حذفی قهرمان آسیا را بررسی کنیم.

 

شانس پرسپولیس برای صعود از مرحله حذفی قهرمان آسیا

به گزارش سایت ورزشی ، تیم پرسپولیس با بدشانسی در قرعه بد مسابقات قرار گرفت و با تیم های النصر عربستان ، الدحیل قطر و استقلال تاجیکستان قرار گرفت. قطعا این گروه جزو سخت ترین ها برای تیم های ایرانی بود که یکی از قدرتمندترین باشگاه های ایران در آن قرار گرفت. باشگاهی که در فصل قبل لیگ برتر ، جام حذفی و سوپرجام را با قدرت بدست آورد. و حالا چشم امید گل محمدی بدست آوردن مهم ترین جام قاره کهن است. استقلال تاجیکستان یکی از تیم هایی است. تیم تاجیک استاد امتیازگیری از باشگاه های بزرگ است. پرسپولیس نخستین بازی خودش را در مقابل النصر با حضور رونالدو شکست خورد. بازی روز دوشنبه نیز در مقابل الدحیل در قطر برگزار می شود. بررسی وضعیت گروه نشان می دهد. که قرار گرفتن در جایگاه دوم شاید برای صعود پرسپولیس کافی نباشد.

شانس پرسپولیس برای صعود از مرحله حذفی قهرمان آسیا

در نوع و فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا ، تعداد تیم ها افزایش یافت. همین باعث شد تا فقط صدرنشین های هر گروه به طور مستقیم به دور بعد بروند. از بین 5 تیم دوم گروه های منطقه غرب ، فقط 3 تیم که بهترین عملکرد را داشته باشند راهی مرحله یک هشتم نهایی می شوند. در سایر گروه های این فصل لیگ قهرمانان ، امتیاز گرفتن برای دو تیم اول گروه قطعا کار سختی نیست. حضور تیم هایی نظیر آخال ترکمنستان ، بمبئی سیتی نیز می تواند امتیازات کامل دو بازی رفت و برگشت را برای مدعیان صعود تضمین نماید. النصر عربستان به دلیل پر مهره بودن ستارگانش امتیاز زیادی به حریفان نمی دهد. پرسپولیس و الدحیل از هم امتیاز خواهند گرفت و استقلال تاجیکستان نیز حریف سختی است. این موارد می تواند باعث امتیازات کمتر تیم دوم این گروه نسبت به سایر گروه ها شود.

 

لیگ قهرمانان سال 2022 چگونه بود؟

در لیگ قهرمانان قبلی آخرین حضور پرسپولیس و استقلال باهم در این رقابت ها بود. این اتفاق که امتیاز کمی نصیب تیم های گروه مرگ افتاد. استقلال ایران با 11 امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرد. الدحیل و الاهلی عربستان دو تیم مدعی مسابقات با مساوی در بازی آخر رو بروی هم ،همزمان با 9 امتیاز از لیگ قهرمانان حذف شدند. در عوض تیم هایی نظیر الوحده امارات به دلیل قرار گیری در قرعه های خوب تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

شانس پرسپولیس برای صعود از مرحله حذفی قهرمان آسیا

اما این فصل امتیازگیری برای قرمزهای ایران بسیار سخت تر شده. تیم گل محمدی برای صعود یا باید صدرنشین شود یا در مقابل الدحیل و استقلال تاجیکستان با تلاش زیاد بیشترین امتیاز را بگیرد. قطعا کار برای پرسپولیس سخت می شود و باید در مسابقات پیش رو چه در خانه حریف و چه در تهران تمام امتیازات را درو کند و مدعی اصلی صعود به مرحله بعد شود یا با امتیاز بیشتر به عنوان تیم دوم صعود کند.

mohamadnd
30 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *