تعارض باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس

شروع جنگ بیانیه ها در فوتبال ایران

باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای، نسبت‌به مصاحبه امروز رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس، واکنش نشان داد.

عصر امروز بود که رضا درویش در گفت‌وگویی که با ورزش سه انجام داد، صحبت‌هایی را مطرح کرد که در بخش‌هایی از آن در مورد باشگاه رقیب یعنی استقلال نیز جملاتی را به زبان آورده بود.

طبق گزارش ورزشی حالا نیز باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای طولانی، نسبت‌به این موضوع واکنش نشان داده و پاسخ مدیرعامل حریف را داده است.

تعارضات بین باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس

تعارض باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس
تعارضات بین باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس

در متن اطلاعیه استقلالی‌ها آمده است:

در پی مصاحبه رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، که اشاره‌های نادرستی به باشگاه استقلال داشت، باشگاه استقلال بیانیه‌ای صادر کرد و از مدیرعامل پرسپولیس خواست برای کم کردن فشار بازیکنان این تیم، توپ را به زمین استقلال پرتاب نکند.

درویش تفکر غلطی را به هواداران القا کرده است
رضا درویش، مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس، که طی روزهای اخیر از سوی بازیکنان این تیم برای پرداخت مطالبات معوقه‌شان تحت فشار قرار گرفته است، برای خروج از این فشار، در مصاحبه‌ای طولانی حمله‌های پراکنده‌ای به باشگاه استقلال داشته و این تفکر غلط را به هواداران فوتبال و طرفداران دو تیم القا کرده که باشگاه استقلال بیشتر از پرسپولیس مورد حمایت دولت، وزارت ورزش، سازمان خصوصی‌سازی و سایر نهادها واقع شده است.

لیست کمک‌های دولتی به استقلال را منتشر کنید
اگر هر نهاد دولتی طی یک سال گذشته، مبلغی به استقلال چه در قالب بخشش و چه در قالب اسپانسر کمک کرده، عاجزانه تقاضا می‌شود لیست این کمک‌ها را با جزییات برای آگاهی افکار عمومی منتشر کند و در ازای هر هزار تومانی که به استقلال داده، دو هزار تومان هم به باشگاه پرسپولیس بپردازد. باشگاه استقلال در سال گذشته از هیچ‌یک از منابع دولتی بهره‌مند نشده و اگر در این سال‌ها هر آنچه در قالب درآمدزایی به دست آورده، میزان و منابع آن کاملا شفاف و روشن است.

او درباره استقلال بی‌انصافی کرده است
صد البته آنچه مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس درباره حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی، هزینه سنگین اجاره‌بهای ورزشگاه، نبرد نابرابر با تیم‌های صنعتی گفته، به‌حق و منطقی است و درد مشترک استقلال و پرسپولیس محسوب می‌شود و ما نیز تمام این دغدغه‌ها را داریم، اما متاسفانه جناب درویش درباره استقلال بی‌انصافی کرده و برای کاهش فشار بازیکنان پرسپولیس، به شیوه نادرستی تلاش داشته باشگاه استقلال را هدف حمله و هجمه قرار بدهد.

بازیکنان استقلال مبلغ پایه قرارداد خود را نگرفته‌اند
این در حالی است که اگر بازیکنان پرسپولیس امروز معترض به دریافت نکردن بخشی از آپشن‌های قرارداد خود هستند، آنها دست‌کم مبالغ پایه قراردادهای خود را تمام و کمال دریافت کرده‌اند، اما بازیکنان باشرافت استقلال به دلیل مشکلات مالی، هنوز مبلغ پایه قرارداد سال گذشته خود را هم نگرفته‌اند و با این وجود دو هفته متوالی از جان مایه گذاشتند و با شرافت، نجابت و غیرت برای سربلندی هواداران استقلال جنگیده‌اند.

پرسپولیس از اپراتور پول گرفت، ولی ما خیر
جناب درویش که امروز برای برون‌رفت از بحران مالی پرسپولیس، استقلال را به دریافت کمک‌های دولتی متهم می‌کند، حتما به خاطر دارند سال گذشته وقتی دولت دستور داد دو اپراتور دولتی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود از استقلال و پرسپولیس در قالب اسپانسر حمایت نمایند، پرسپولیس این کمک را به صورت کامل دریافت کرد، اما استقلال هنوز ریالی از این کمک را دریافت نکرده که به همین بهانه از مدیریت محترم همراه اول که همیشه حامی ورزش و ورزشکاران بوده تقاضا می‌شود دستور پرداخت مطالبات باشگاه استقلال را صادر فرماید تا باشگاه به تعهدات سال گذشته خود در قبال بازیکنان و مربیان عمل کند.

امیدواریم مشکلات دو باشگاه حل شود
امیدواریم مشکلات هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سایه تدبیر و نه در جاده حواشی و حمله غیرمنصفانه به رقیب، برطرف شود و دو باشگاه به عنوان سرمایه‌های اجتماعی بتوانند حقوق از دست رفته این دو باشگاه بزرگ را مطالبه کنند تا پاسخگوی محبت هواداران فهیم و متعصب خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *