داور جنجالی متئو لاهوز به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا انتخاب شد

داور جنجالی متئو لاهوز به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا انتخاب شد، فدراسیون فوتبال اسپانیا در اتفاقی شگفت انگیز، متئو لاهوز، داور بین المللی سرشناس و جنجالی سابق را به عنوان رئیس جدید خود انتخاب کرد. این تصمیم که توسط روزنامه مارکا اعلام شد در جلسه مجمع فدراسیون فوتبال اسپانیا با حضور تمامی اعضای آن اتخاذ شد. این حرکت در سراسر جهان فوتبال ابروها را برانگیخته است، زیرا انتصاب لاهوز نشان دهنده تغییر قابل توجهی در رهبری فدراسیون است.

داور جنجالی متئو لاهوز به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا انتخاب شد

انتخابات

این انتخابات در حالی برگزار می شود که فدراسیون فوتبال اسپانیا در حال آماده شدن برای جایگزینی رئیس سابق خود، لوئیس روبیالس، با برگزاری انتخابات برنامه ریزی شده در اواسط ماه مارس بود. با این حال، مارکا پیشنهاد می کند که یک انتخابات فوق العاده ممکن است حتی زودتر برگزار شود. اگر این اتفاق بیفتد، متئو لاهوز رسماً به عنوان رئیس جدید فدراسیون منصوب می شود و جانشین رئیس موقت فعلی، پدرو روجا می شود.

متئو لاهوز
متئو لاهوز

گزارشات

بنا بر گزارش ها، ابتکار معرفی متئو لاهوز به عنوان رئیس فدراسیون توسط وزیر ورزش اسپانیا، ویکتور فرانکو، مطرح شد. این تصمیم بخشی از تلاش گسترده‌تر دولت اسپانیا برای تغییر شکل چشم‌انداز فوتبال در این کشور پس از رسوایی روبیالس است که در فینال جام جهانی زنان فاش شد.

این پایان ماجرا نیست، زیرا قرار است در اواخر این هفته دیدار مهم دیگری بین اتحادیه فوتبال اسپانیا و مجمع فدراسیون برگزار شود. در ادامه کمیته های اجرایی فدراسیون برای نشستی حساس با اعضای مجمع تشکیل جلسه خواهند داد. هدف اولیه این گردهمایی ها معرفی متئو لاهوز به ذینفعان و جلب رضایت آنها برای برگزاری انتخابات زودهنگام است.

پدرو روژا

در حال حاضر پدرو روژا به عنوان رئیس موقت فدراسیون به فعالیت خود ادامه می دهد. در گزارش مارکا اشاره شد   که تا این لحظه مجمع فدراسیون موفق به کسب تاییدیه از سوی نهادهای تاثیرگذار مختلف از جمله کمیته داوران، خاویر تباس (رئیس لالیگا)، شورای عالی ورزش، فیفا و سران فدراسیون شد. هیئت های محلی فوتبال در سراسر کشور به نفع ریاست متئو لاهوز.

متئو لاهوز
متئو لاهوز

نتیجه

در حالی که انتصاب متئو لاهوز سوالاتی را برانگیخته و علاقه ایجاد کرد. باید دید که این تحول چه تاثیری بر فدراسیون فوتبال اسپانیا، چشم انداز فوتبال این کشور و جامعه جهانی فوتبال خواهد داشت. هفته ها و ماه های آینده بدون شک مسیر آینده فوتبال اسپانیا را تحت این رهبری جذاب روشن خواهد کرد.

Pooria
17 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *