گفتگو با کریم باقری

ناهار مشترک کریم باقری با اوسمار لاس ویه را

طبق گزارش ورزشی ناهار مشترک کریم باقری با دستیار یحیی گل‌محمدی، از نکات جالب تیم پرسپولیس در روزهای گذشته است.

اوسمار لاس ویه‌را دستیار برزیلی و شماره یک یحیی گل‌محمدی محسوب می‌شود؛ مغز متفکر نیمکت پرسپولیس که هدایت و برنامه‌ریزی بخش‌های اصلی تمرینات را بر عهده دارد و نقشی پررنگ در تیم پرسپولیس ایفا می‌کند.

گفتگو با کریم باقری
گفتگو با کریم باقری

اوسمار در دومین سال عضویت در کادر فنی پرسپولیس با شناخت بیشتر نسبت به فوتبال ایران حرف‌های جالبی را به زبان می‌آورد و از پاسخ به این سوال که آیا قصد سرمربیگری در ایران را دارد، طفره می‌رود و می‌گوید که تمام تلاشش را فعلا برای پرسپولیس می‌کند.

از اوسمار همچنین درباره ماجرای لاندرو پریرا و ناکامی‌ هوطنش در پرسپولیس نیز سوال شد که این مربی برزیلی با دفاع از پریرا صحبت‌هایی را مطرح کرد.

خواندن این گفتگوی جالب با یکی از نزدیکترین‌های یحیی گل‌محمدی در آستانه شروع فصل را از دست ندهید.

* دومین سال عضویت در پرسپولیس را شروع کردید. دوست داشتم اول در مورد تمدید قرارداد صحبت کنید.
بعد از یک فصل درخشان، ادامه حضور در پرسپولیس برایم مهم بود. تمدید کار سختی نبود؛ من دوست داشتم اینجا باشم و باید از اعتماد پرسپولیس و آقا یحیی تشکر کنم. برای این فصل رویاهای بزرگی داریم.

* پیش‌فصل برای پرسپولیس چطور گذشت؟
پیش‌فصل ما خوب پیش می‌رود؛ البته انجام بازی‌های دوستانه با تیم‌های خارجی مهم است اما ما به خوبی پیش می‌رویم و مطمئنا فصل خوبی خواهیم داشت.

* این تعویق یک هفته‌ای مسابقات برای تیم شما خوب بود یا نه؟
ابتدای فصل نیاز به زمان داریم. لیگ یک هفته به تعویق افتاد و از نظر من برای ما خوب بود.

* بسیاری شما را مرد اول تمرینات تیم می‌دانند و می‌گویند که مرد مورد اعتماد آقای گل‌محمدی هستید. رابطه شما با ایشان چطور است؟
رابطه من با آقای یحیی، اعضای کادر فنی و بازیکنان خیلی خوب است. ما به هم اعتماد داریم.

* اخیرا لئاندرو پریرا از پرسپولیس جدا شد و ماجراهای خاصی هم داشت. به نظر شما چرا نتوانست عملکرد خوب مورد انتظار را داشته باشد؟
لئاندرو بازیکن خوبی است. من او را از مدت‌ها قبل می‌شناسم. وقتی در نیم فصل وارد تیمی می‌شوید، دیگر مهم نیست که به کدام لیگ رفته‌اید و در هر صورت هماهنگی با تیم خیلی سخت است. مربی جدید، هم تیمی‌های جدید و فرهنگ جدید. من معتقدم اگر او می‌ماند، می‌توانست بهترین دوران فوتبالش را اینجا رقم بزند.

* هواداران تصور می‌کنند که این فصل پرسپولیس در خط حمله ضعف دارد. اگر بخواهید به آنها پاسخ بدهید، چه می‌گویید؟
تلاش می‌کنیم تا به هواداران پرسپولیس شادی بدهیم. پنجره‌های نقل و انتقالات باز است و اگر فردی را استخدام کنیم باید مطمئن باشیم. ما به بازیکنانی که در کنارمان هستند، اعتماد داریم.

* نظر شما در مورد رویارویی احتمالی پرسپولیس با تیم‌های پرستاره مثل الدحیل، الاتحاد، الهلال و… چیست؟ فکر می‌کنید شانس قهرمانی آسیا داشته باشید؟
پرسپولیس هرگز قهرمان آسیا نشده است. می‌دانیم که این یک چالش بزرگ است، اما این را هم می‌دانیم که امکان‌پذیر است؛ سخت کار کردن، نظم، استراتژی و تدارکات خوب می‌تواند به ما در تحقق این هدف کمک کند.

* آیا شما مهاجم برزیلی برای فصل آینده به تیم معرفی کردید؟
در مورد بازیکنان زیادی از جمله مهاجم برزیلی صحبت کردیم.

* به عنوان دستیار اول سرمربی، از نقل و انتقالات راضی بودید؟
چند بازیکن را در نقل و انتقالات از دست دادیم اما یک نفر دیگر را به خدمت گرفتیم. قوانین جدید لیگ حرفه‌ای برای استخدام بازیکنان بسیار سخت شده و به نظر من تعداد بازیکنان برای یک فصل طولانی کافی نیست.

* اگر بخواهید بهترین دروازه‌بان، مدافع، هافبک و مهاجم ایرانی رو معرفی کنید، کدام بازیکنان را می‌گویید؟
بازیکنان شگفت انگیزی داریم و منصفانه نیست که در حال حاضر در مورد اسامی صحبت کنم. من مطمئن هستم که همه مربیان یک لیست خوب از بازیکنان دارند و من هم با آنها متفاوت نیستم.

* اخیرا حضور زنان در استادیوم آزاد شده است. آیا شما هم خانواده‌تان را برای تماشای بازی پرسپولیس به ورزشگاه دعوت می‌کنید؟
مطمئنا اگر خانواده‌ام بودند، آنها را به تماشای بازی پرسپولیس دعوت می‌کردم. تماشای یک بازی فوتبال در داخل استادیوم‌ها شگفت انگیز است.

* با توجه به فضای فوتبال ایران، آیا ممکن است در آینده سرمربی یک تیم ایرانی بشوید؟
من در حال آشنایی با فوتبال ایران و ویژگی‌ها، شخصیت بازیکنان و فرهنگ مردم هستم، اما تمرکزم روی کمک به پرسپولیس برای رسیدن به اهداف است. من از کارم راضی هستم و در حال حاضر اعتماد آقای یحیی مهم‌ترین چیز است.

* در بین بازیکنان ایرانی تیم، کدام بامزه‌تر و شوخ‌تر هستند؟
ما مثل یک خانواده هستیم که به عنوان یک خانواده بسته به روز ممکن است رفتارهای متفاوتی را ببینیم. بعضی روزها یکی شادتر است و روزهای دیگر اینطور نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *