خیزش الهه منصوریان برای مدال طلا | وقت درو کردن مدال‌هاست

با خیزش الهه منصوریان برای مدال طلا، آیا بالاخره طلای ووشو مال ایران می‌شود؟ در این پست از ورزشی به شانس الهه منصوریان برای کسب طلا می‌پردازیم.

خیزش الهه منصوریان برای مدال

الهه منصوریان که پس از ناک اوت ووشوکار پاکستانی مدال برنز خودش را در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژوی چین قطعی کرد. او گفت: این پیروزی را به همه مردم ایران، ورزشکاران و مسئولان فدراسیون تبریک می‌گویم.

او در پاسخ به این سؤال که چرا کار حریفش را در راند اول تمام نکرد، گفت: به خاطر اینکه پس از سال‌ها مسابقه‌ام به صورت زنده پخش می‌شد. حریف پاکستانی هم لباس مناسبی داشت. به همین خاطر دوست داشتیم ووشوی بانوان را به مردم ایران نشان دهیم. اختلافم با ووشوکار پاکستانی زیاد بود. اما به خاطر اینکه مسابقه قبلی هم ناک اوت کرده بودم، تصمیم داشتم که 2 راند مبارزه کنم تا در فضای مسابقه بمانم. در راند دوم تصمیم گرفتم که حریفم را ناک اوت کنم. حریفان اصلی‌ام از چین، هند و فلیپین هستند. فردا باید با برنده چین تایپه و اندونزی مبارزه کنم.

ووشو کار ایران در پایان گفت: زحمت‌ها را کشیده‌ایم و الان زمان درو کردن مدال‌هاست. امیدواریم بهترین مدال نصیب ما شود. آمده‌ایم که مدال طلا را بگیریم.

نظر سرمربی تیم ملی ووشو ایران

راضیه طهماسبی بعد از پیروزی الهه منصوریان مقابل حریف پاکستانی در ساندای بازی‌های آسیایی هانگژو و صعود به نیمه نهایی و مسجل شدن مدال برنز او، اظهار داشت: بچه‌ها تا الان نتایج خوبی گرفتند. شهربانو و الهه به بهترین شکل در اردوهای تیم ملی آماده شدند.

او افزود: حریف پاکستانی الهه قبل از بازی به او گفت از تو می‌ترسم. قطعا حریف سرسختی برای الهه نبود. اما چون این مسابقه پخش زنده بود می‌خواستیم زیبایی‌های ووشو دختران و ساندا را به مردم ایران نشان دهیم.

سرمربی تیم ملی ساندای بانوان تصریح کرد: مدال برنز بچه‌ها قطعی شده است. امید به خدا فردا الهه در نیمه نهایی با اندونزی مبارزه خواهد کرد. شهربانو نیز یک فینال زودرس با حریف چینی‌ دارد. خیلی امیدواریم که هر دو به فینال صعود کنند.

طهماسبی گفت: این دو خواهر فعل خواستن را صرف کردند. فقط طلا را در کلکسیون مدال‌های‌شان کم دارند. در این مدت با تمام وجود تمرین کردند. حریفان مرحله نیمه‌نهایی را آنالیز کردیم. حریف چینی‌ شهربانو اولین بار است که در این رقابت هاست. اما بازی او را ضبط کردیم تا آنالیز کنیم. امیدوارم بتوانند حریفان خود را شکست دهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تیم خوب و یکدستی داریم. امیدوارم همین مسئله به قهرمانی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *