باشگاه استقلال در مقابل داوران

باشگاه استقلال در مقابل داوران، قابل اخیر باشگاه فوتبال استقلال با فوتبال و فوتسال ورزشی سپاهان موجی از جنجال را به دلیل تصمیمات داوری که در نهایت به نفع سپاهان بود به راه انداخت. این دیدار که در [تاریخ درج] برگزار شد، شاهد یک لحظه مهم بود که یک پنالتی به سود سپاهان اعلام شد و هواداران و مسئولان استقلال را از قضاوت ناعادلانه به شدت عصبانی کرد. این اتفاق باعث شد تا استقلالی ها اعتراض خود را به داوری به راه بیندازند و کارشناسان و مسئولان سابق نیز به بحث درباره توجیه پذیر بودن تصمیمات داور پیوستند.

دیدار دیشب سپاهان و استقلال
دیدار دیشب سپاهان و استقلال

باشگاه استقلال در مقابل داوران

ماجرای داوری:

این جنجال حول پنالتی به سود سپاهان در دیدار مقابل استقلال می چرخد. لحظه حساس زمانی رخ داد که کوپال نظامی، داور مسابقه به دنبال درگیری بازیکنان دو تیم به نقطه پنالتی اشاره کرد. مسئولان و هواداران باشگاه استقلال معتقدند تصمیم نظامی تحت تاثیر خطای از دست رفته به سود استقلال بوده که باید قبل از اعلام پنالتی برای سپاهان اعلام می شد.

دیدگاه استقلال:

باشگاه استقلال اعتقاد راسخ دارد که تصمیم داور برای اعلام پنالتی به سود سپاهان تحت تاثیر خطای از دست رفته بازیکن سپاهان بر روی مدافع استقلال بوده است. طبق ارزیابی آنها کوپال نظامی باید قبل از اعلام پنالتی خطای مهاجم سپاهان را تشخیص می داد. آنها استدلال می کنند که بازیکن سپاهان با استفاده از هر دو دست مدافع استقلال را هل داده و مانع از دفع توپ موثر او شده است. این اقدام از نظر آنها قبل از در نظر گرفتن پنالتی باید منجر به خطا به سود استقلال می شد.

اعتراض استقلالی ها به داوران
اعتراض استقلالی ها به داوران

نظرات کارشناسان:

چند تن از چهره‌های سرشناس جامعه فوتبال ایران به این جنجال پرداختند و نظرات کارشناسی خود را درباره این حادثه ارائه کردند:

محمدرضا ابوالفضلی:

ابوالفضلی کمک داور بازنشسته لیگ برتر تاکید کرد که ممکن است دید داور توسط یک مدافع استقلال ممانعت شد. و ارزیابی دقیق شرایط را دشوار کند. وی خاطرنشان کرد: اقدام مهاجم سپاهان در هل مدافع استقلال مانع از توانایی این مدافع در رقابت موثر با توپ شد. ابوالفضلی معتقد است داور باید قبل از اعلام پنالتی این موضوع را تشخیص می داد و به نفع استقلال خطا می کرد.

محمدحسین ترابیان:

داور بازنشسته لیگ برتر با دیدگاه استقلال موافق بود. او مشاهده کرد که اقدام بازیکن مهاجم برای هل مدافع با دو دست قبل از اقدام به ضربه سر باید خطا تلقی می شد.

مهدی علیقدر:

علیقدر کمک داور بازنشسته لیگ برتر تاکید کرد که ضربه واضح مهاجم به مدافع بر اساس قوانین بازی خطا محسوب می شود.

ابراهیم میرزابیگی:

کارشناس داوری که صحنه را بررسی کرد، میرزابیگی تاکید کرد. که هل بازیکن سپاهان به بازیکن استقلال تخلفی بود که داور باید به آن اعتراف می کرد.

تورج حقوردی:

حقوردی داور باسابقه، دیدگاه خود را با بیان اینکه استفاده مهاجم سپاهان از دو دست برای هل مدافع استقلال باید منجر به خطا به نفع استقلال می شد، ارائه کرد.

نتیجه:

اتفاقات پس از بازی استقلال و سپاهان اهمیت تصمیمات دقیق داوری در فوتبال را برجسته کرد. اعتراض استقلالی ها به عملکرد داور نشان دهنده تعهد آنها به بازی جوانمردانه و پایبندی به قوانین بازی است. در حالی که کارشناسان و مقامات سابق از دیدگاه استقلال حمایت کردند. این حادثه بحث گسترده تری را در مورد چالش هایی که داوران در تصمیم گیری در چند ثانیه در میان هرج و مرج یک مسابقه با آن روبرو هستند، برانگیخته است. با ادامه بحث، علاقه مندان به فوتبال و مسئولان به طور یکسان امیدوار به بهبود داوری و نتیجه عادلانه تر در مسابقات آینده هستند.

اعتراض استقلالی ها به داوران
اعتراض استقلالی ها به داوران
Hesam
24 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *