بر طبق رده بندی جدی اوپتا، تیم های استقلال و سپاهان در بین 10 تیم برتر آسیایی حضور دارند. پرسپولیس با 58 امتیاز رتبه سقوط در رنکینگ جهانی به جایگاه سیزدهم قاره کهن نزول نموده است. در ادامه سایت ورزشی با استقلال، صدرنشین تیم‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی همراه شوید.

 

استقلال، صدرنشین تیم‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی

به گزارش سایت ورزشی، وب سایت جهانی آمار فوتبال ملقب به اوپتا، رده بندی جدید بهترین تیم آسیا را بر مبنای سطوح باشگاه ها و نتایج آنها و دستاوردهای کسب شده در تورنمنت های مختلف منتشر نمود. در این بین تیم های استقلال و سپاهان از ایران در جمع 10 تیم برتر قاره آسیا قرار گرفتند. در این رده بندی باشگاه های عربستانی موفق شدند چهار رده را در بین 10 تیم برتر آسیایی بدست آورند. از جمله سه تیم نخست شامل الهلال، النصر و الاتحاد می باشند. دو تیم کره جنوبی و دو تیم از ژاپن نیز در بین تیم های برتر حضور دارند. پرسپولیس نیز در جایگاه سیزدهم جدول قرار دارد.

استقلال، صدرنشین تیم‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی

* اوپتا در توضیح علت حضور استقلال در رده هفتم آسیا و 216 جهان نوشته است:

باشگاه تهرانی 9 عنوان قهرمانی لیگ ایران و هفت جام حذفی رکوردار این مسابقات را بدست آورد. آنها آخرین بار در فصل 2021-2022 قهرمان لیگ شدند. استقلال تنها تیم ایرانی است که قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده است. آنها دوبار در سال های 1970 و 1990-1991 قهرمان آسیا شدند. البته پاس تهران در سال‌های 1992-1993 نیز قهرمان شد، اما این باشگاه در سال 2007 منحل شد.

استقلال، صدرنشین تیم‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی

* این رسانه درباره سپاهان که در جایگاه هشتم آسیا و 217 جهان ایستاده، نوشته است:

تیم زردپوشان اصفهانی نیز 5 عنوان قهرمانی لیگ خلیج فارس را کسب نموده اند. اما از فصل 2014-2015 موفق به تکرار این عنوان نشدند. آنها سه بار دوم شدند. از جمله در دو فصل قبل، تنها تیم ایرانی بودند که در جام باشگاه های جهان در سال 2007 شرکت کردند. سپاهان اصفهان در ورزشگاه 75 هزار نفری نقش جهان باز می کند. ترکیب آنها نیز چند ملی پوش نظیر رامین رضاییان حضور دارند. رتبه اول آسیا و 63 جهان تیم باشگاه الهلال عربستان سعودی قرار دارد. و بنابر گفته های این سایت تحت هدایت مربی سابق بنفیکا و اسپوریتنگ لیسبون، ژرژ ژسوس، عملکرد عالی داشته که برای دومین بار هدایت این تیم را برعهده گرفته تا با کمک گروهی از ستاره‌ها این تیم را به صدر لیگ حرفه‌ای عربستان برساند.

جایگاه دوم آسیا و 95 جهان نیز تیم النصر عربستان قرار دارد. آنها 9 عنوان قهرمانی لیگ عربستان را دارا هستند. کریس رونالدو کاپیتان پرتغالی باشگاه شانس خوبی را برای بهبود رتبه این تیم داشته است. النصر فصل گذشته پس از قهرمان الاتحاد در رده دوم قرار گرفت، اما با هجوم بازیکنان هیجان‌انگیز به لیگ حرفه‌ای عربستان در اوایل سال جاری، آنها به دنبال کسب اولین عنوان قهرمانی خود از فصل 19-2018 هستند.

استقلال، صدرنشین تیم‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی

جایگاه سوم قاره آسیا!

همچنین در جایگاه سوم قاره آسیا و 136 سطح جهانی نیز تیم الاتحاد عربستان قرار دارد که این سایت از آن به عنوان رقیب دیرینه الهلال یاد کرد و 9 قهرمانی لیگ را دارد که با النصر برابر است. قهرمان فعلی عربستان در دسامبر امسال در جام باشگاه‌های جهان شرکت خواهد کرد و در دور اول به مصاف اوکلند سیتی خواهد رفت. الاتحاد دو قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا دارد. که دو بار متوالی در سال‌های 2004 و 2005 به دست آمده است.

استقلال، صدرنشین تیم‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی

به طور کلی، تیم‌های الهلال عربستان، النصر عربستان، الاتحاد عربستان، کاوازکی فرونتال ژاپن، ویسل کوبه ژاپن، اولسان هیوندای کره جنوبی، استقلال ایران، سپاهان ایران، پوهانگ استیلرز کره جنوبی و التعاون عربستان در رتبه‌های اول تا دهم آسیا قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *