فاطمه روحانی پناهنده شد

فاطمه روحانی از جمله ورزشکاران با سابقه تکواندوی ایران می باشد که با کسب مدال نقره باز یهای آسیایی در اینچئون کره جنوبی توانست اوج پختگی خودش را نمایش بگذارد. خبری در این روزها منتشر شده مبنی بر اینکه فاطمه روحانی پناهنده شد. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید.

 

فاطمه روحانی پناهنده شد

فاطمه روحانی ورزشکار تکواندوی تیم ملی ایران که در کره جنوبی مدال نقره بدست آورد. و قبل از آن نیز در مسابقات کشورهای آسیایی مدال طلا بدست آورد. و چندین مدال رنگارنگ در رده های جوانان و نوجوانان را نیز دارا است. مهاجرت فاطمه به آلمان و درخواست پناهندگی به این کشور در ادامه سریال مهاجرت ورزشکارهای ایرانی است. که به طور ناباورانه ای در ماه های اخیر اتفاق می افتد.

فاطمه روحانی پناهنده شد

ظاهرا خانم روحانی به دلایل سیاسی ایران را ترک کرد و به کشور آلمان پناهنده شد. یکی از ورزشکارانی بود که در طول اعتراضات نیمه دوم سال 1401 پست های انتقادی در فضای مجازی منتشر نمود. البته به گفته خودش او قصد برگشتن به تیم ملی ایران را ندارد. و به همین خاطر تمام فعالیت ها و انتشار یکی دو عکس بی حجاب مانع اش شد. ملی پوش سابق تیم ملی به طور کلی مشکلات زیادی را سر راهش دید و چندان وارد جزئیات نشده است.

 

اعلام پناهندگی خانم روحانی در آلمان:

مهاجرت ورزشکاران ایرانی قصه تازه ای نیست و قبلا نیز بازیکنان و ورزشکاران بزرگ ایران مهاجرت کردند. فارغ از دلایل و نیت این ورزشکاران برای پناهندگی. مقصد اروپایی که به طور عجیبی جزو مقاصد اصلی ورزشکاران ایرانی است. هر روز نیز به تعداد آنها افزوده می شود. البته این خانم تنها نیست و قبل از او نیز 20 ورزشکار دیگر در آلمان پناهنده شدند. از جمله ورزشکاران دیگری که در این کشور پناهنده سیاسی شدند از جمله کیمیا علیزاده است. همچنین سعید ملایی نیز از جمله ورزشکاران خبرساز و مطرح ایرانی است که بعد از مهاجرت از ایرانی به کشور آلمان رفت و درخواست پناهندگی ارسال نمود و تابعیت مغولستان را انتخاب نمود و برای این کشور مدال نقره بدست آورد.

فاطمه روحانی پناهنده شد

تعدادی از ورزشکارانی که پیش‌از‌این به آلمان رفته اند. عبارت‌اند از: سامان بلاغی (عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر)، کسرا مهدی پورنژاد (تکواندو)، پریسا فرشیدی (تکواندو)، وحید سرلک (جودو)، محسن غفار (جودو)، مینا علیزاده (قایق‌رانی)، انوش جعفری‌گرزینی (کشتی)، مهدی جعفری‌گرزینی (کاراته)، مجید داداش (کشتی) و سعید فضل اولا (قایق‌رانی).

mohamadnd
13 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *