پنج چهره ویژه پرسپولیس از دوئل‌های پرتعداد با الدحیل

تیم پرسپولیس ایران امسال بدون محرمیت در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافته و در بازی امشب در برابر الدحیل قطر بازی خواهد کرد. مسابقه بین این دو تیم همیشه حساس و پرحرارت و پر از حواشی بوده است. در ادامه سایت ورزشی با پنج چهره ویژه پرسپولیس از دوئل‌های پرتعداد با الدحیل همراه ما باشید.

 

پنج چهره ویژه پرسپولیس از دوئل‌های پرتعداد با الدحیل

به گزارش سایت ورزشی ، باشگاه الدحیل قطر تیم قدیمی در فوتبال آسیا نمی باشد. الدحیل 8 بار در برابر پرسپولیس قرار گرفته است. دوبار بنام های لخویا و شش بار بنام الدحیل بازی کرد. در این بازی ها نیز قرمزهای ایرانی هم شکست های تلخ و هم بردهای شیرین و ارزشمند را داشته است. پیروزی 3-1 در زمان برانکو از جمله مهم ترین برد شیرین این تیم است. باخت ها همه در مرحله گروهی رقم می خورد و زیاد دردناک نبود. سه سال قبل تیم گل محمدی دوبار در مقابل الدحیل در مرحله گروهی باخت و با صعود از این گروه به فینال مسابقات رسید.

نگاهی به تقابل های اخیر دو تیم از روی چند چهره پرسپولیسی!

شجاع خلیل‌زاده

1- شجاع خلیل‌زاده:

در مسابقه رفت فصل 2020 مرحله گروهی زمانی که مانژوکیچ بر روی سر محمد نادری سر زد. به جای اینکه دنبال دفع توپ برود به سمت داور دوید که چرا خطای پنالتی نگرفتی؟ همان توپ چرخید و در یک رفت و برگشت دروازه پرسپولیس باز شد. شجاع در بازی برگشت همان فصل هم که البته به خاطر کرونا با فاصله حدودا هشت ماه از دور رفت برگزار شد . با خطای عجیبی که روی ادمیلسون مرتکب شد و پنالتی داد و همین خطا باعث باخت پرسپولیس شد.

مهدی ترابی

2- مهدی ترابی:

شاید باورنکردنی نبود که یک بازی هم بوده که مهدی فیکس بوده و اوساگونا از شروع نیمه دوم به جایش وارد زمین شد. بازی رفت فصل 2020 ترابی در ثبت گل دوم به الدحیل نقش مهمی داشت. او با ضربه سر اشتباه به مرکز زمین باعث شد تا ادمیلسون گل بزند. ترابی در همان بازی بین دو نیمه تعویض شد که البته علت آن مصدومیت اعلام شد.

وحید امیری

3- وحید امیری:

در مسابقات برگشت یک هشتم نهایی 2017 ، امیری تلاش نمود و گل برتری و صعود تیمش را به ثمر رساند. فرار تماشایی بازیکن ملی پوش پرسپولیس از لب خط طولی با عبور از مدافع حریف آنهم با سر در فضای کوچک رخ داد و در نهایت با پاس او برای مهدی طارمی و سپس اشتباه چیکو فلورس همراه شد تا پرسپولیس گل صعود را به ثمر برساند. امیری از میانه زمین تیم خودش استارت زد و با قلدری از مدافع حریف توپ را عبور داد تا در جایی که طارمی می توانست با یک کات گل بزند، اما فلورس کار امیری را تمام کرد.

علیرضا بیرانوند

4- علیرضا بیرانوند:

بعد از رفتن گابریل کالدرون در زمیستان 1398 دوباره علی بیرو به ترکیب اصلی باشگاه بازگشت. کالدرون با علیرضا در بازی های آخر مشکل خورد و رادو را به جای او به میدان فرستاد. با حضور گل محمدی علیرضا بیرانوند دوباره فیکس شد و در قطر در ترکیب اصلی قرار گرفت. در باخت 2-0 تیمش مقابل الدحیل دو گل بد را دریافت نمود. مانژوکیچ و ادمیلسون هردو از فضای بسته گل زدند. قطعا گلر مقصر بود. بعد از دریافت این گل های بد، علیرضا بیرانوند مدتی توسط گل محمدی نیمکت نشین شد.

سیدجلال حسینی

5- سیدجلال حسینی:

سید جلال توسط کارلوس کیروش کنار گذاشته شد. جلال به روزهای اوج خودش رسید و بهترین دوران فوتبالی اش را سپری کرد. بعد از گل دقیقه آخر در مقابل الجزیره امارات و رساندن تیم به یک چهارم نهایی در این مرحله هم پایه گذار یک کامبک رویایی شد. مدافع پرسپولیس بعد از عقب افتادن تیمش در تهران و ناامیدی برای صعود در یک صحنه کرنر جلو آمد. با یک ضربه روی پا جذاب و ماهرانه که قاعدتا از مدافعان میانی کم تکنیک بر نمی آید. توانست گل تماشایی به ثمر برساد و تیمش را برای بازگشت امیدوار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *