فینال لیگ قهرمانان

همانطور که من سیتی و اینتر در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2023 روبرو می شوند، UEFA.com شما را از طریق خطوط اصلی داستان راهنمایی می کند.

بازگشت به صحنه یکی از فینال‌های کلاسیک تمام دوران. یک تجدید دیدار احساسی و یک داستان رستگاری احتمالی – اینها تنها برخی از خطوط اصلی داستان‌های منچستر سیتی و اینتر در نمایش لیگ قهرمانان اروپا در سال 2023 هستند.

ارائه شده توسط ترکیش ایرلاینز، UEFA.com شما را از طریق نکات اصلی صحبت قبل از تصمیم گیرنده در استادیوم المپیک آتاتورک استانبول در روز شنبه. 10 ژوئن راهنمایی می کند.

فینال لیگ قهرمانان اروپا
فینال لیگ قهرمانان اروپا

اولین فینال استانبول از سال 2005 کلاسیک

آخرین فینال که در استانبول برگزار می‌شود، هنوز با گذشت 18 سال از باورها سرپیچی می‌کند. در یک شب پر از درام فوق العاده. لیورپول تحت هدایت رافا بنیتز یک بازگشت قابل توجه از سه گل به پایان رساند تا میلان کارلو آنچلوتی را در ضربات پنالتی شکست دهد و پنجمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

سیمونه اینزاگی. سرمربی فعلی اینتر در حالی در استانبول حضور داشت که همکارانش برتری سه گلی خود را تسلیم کردند. حالا او این فرصت را دارد که خاطرات شادتری از پایتخت ترکیه برای خانواده اینزاگی بسازد.

این همچنین اولین مسابقه رقابتی بین منچسترسیتی و اینتر است، درست مانند لیورپول و آث میلان در سال 2005 که برای اولین بار در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند.

پپ و کو برای بیرون راندن شیاطین

پس از پیروزی سیتی در نیمه نهایی مقابل مادرید. سرمربی پپ گواردیولا از «سال دردناکی» که بازیکنانش پس از شکست مقابل آنچلوتی در همان مرحله 12 ماه پیش باید تحمل کنند، صحبت کرد. سیتیزن ها در اولین حضور نهایی خود پس از شکست مقابل چلسی در سال 2021 به دنبال رستگاری خواهند بود.

گواردیولا که در نیمه نهایی 2009/10 به اینتر باخت، به دنبال پایان دادن به انتظار 12 ساله برای کسب سومین عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان است. او تنها چهارمین مربی ای خواهد بود که سه بار یا بیشتر جام را بالای سر برد و به جمع آنچلوتی، باب پیزلی و زین الدین زیدان پیوست.

روند بازی ها
روند بازی ها

تجدید دیدار عاطفی جکو

فینال 2023 برای ادین جکو که از سال 2011 تا 2016 برای منچسترسیتی بازی کرد، یک موقعیت احساسی خواهد بود. این مهاجم کهنه کار بخشی از تیم سیتی بود که به انتظار 44 ساله برای کسب عنوان قهرمانی در سال 2012 پایان داد. اکنون او هفت سال و نیم پس از جدایی از سری آ. قرار است برای اولین بار در پایتخت ترکیه با تیم سابق خود روبرو شود.

عملکرد جکو بسیار مهم خواهد بود زیرا او برای اینتر نقش مهمی داشته است و چهار گل در فصل جاری به ثمر رساند. از جمله یک گل در نیمه نهایی مقابل میلان. اگر او در فینال مقابل تیم گواردیولا گل بزند، با پشت سر گذاشتن رکورد پائولو مالدینی که در سال 2005 ثبت شده بود، به مسن ترین گلزن تاریخ فینال لیگ قهرمانان تبدیل خواهد شد.

اولین بار پادشاهان اروپا؟

پیروزی منچسترسیتی آن ها را به بیست و سومین باشگاهی تبدیل می کند که قهرمان جام ملت های اروپا می شود. سیتیزن ها علیرغم اینکه در سال های اخیر نزدیک شدن. هرگز راه را طی نکرده اند و به چهار نیمه نهایی و یک فینال رسید.

از سوی دیگر، اینتر سه بار برنده شده است و آخرین پیروزی آنها در سال 2010 تحت مدیریت ژوزه مورینیو بود. اینزاگی این فرصت را دارد که اولین مربی ایتالیایی باشد که اینتر را به افتخار اروپا رساند و به موفقیت های قبلی باشگاه در سال های 1964 و 1965 زیر نظر هلنیو هررا بیافزاید.

فینال لیگ قهرمانان بین منچسترسیتی و اینتر نوید یک رویارویی هیجان‌انگیز و پر از تاریخ، احساسات و تلاش برای کسب افتخار را می‌دهد. هواداران فوتبال در سراسر جهان مشتاقانه منتظر این درگیری دو قدرت اروپایی هستند.

فینال در استانبول
فینال در استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *