لائوتارو مارتینز

نیکولا بارلا به گریه افتاد، روملو لوکاکو دستانش را به سوی آسمان بلند کرد، در حالی که سیمونه اینزاگی نگاه مردی را داشت که به سختی می توانست باور کند که بالاخره تبرئه شد. خیلی ها باور نمی کردند که اینتر پس از همگروه شدن با بایرن مونیخ و بارسلونا بتواند به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد. و حتی کمتر کسی فکر می‌کرد که می‌تواند به فینال برسد، وقتی که در میانه‌ی یک روند فاسد در سری آ همین چند ماه پیش بود. با این حال، برخلاف همه شانس‌ها، اینتر ثابت کرد که شک‌های خود اشتباه می‌کنند و با پیروزی 1-0 مقابل رقیب همشهری آث میلان در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، جایگاه خود را در فینال تضمین کردند.لائوتارو مارتینز نقش کلیدی داشت.

سعود به فینال لیگ قهرمانان
سعود به فینال لیگ قهرمانان

خلاصه بازی 

این مسابقه به عنوان بزرگ‌ترین دربی دلا مدونینا در دهه‌های اخیر معرفی شد و در حالی که میلان تحت فشار قرار داشت، اینتر عالی بود. پیروزی 1-0 در سن سیرو در مجموع 3-0 را برای اینتر به ارمغان آورد و آنها را به فینال در استانبول رساند. نراتزوری پر از خودباوری به ترکیه خواهند آمد و آماده به چالش کشیدن افتخار اروپا هستند.

امار مارتینز

یکی از مجریان برجسته شب و خار همیشگی در چشم میلان، لائوتارو مارتینز بود. مهاجم آرژانتینی خود را به عنوان بدترین کابوس میلان معرفی کرد و یک گل دیگر به روسونری زد. در حالی که میلان توانسته بود لائوتارو را در بازی اول ساکت نگه دارد، فقط یک مسئله زمان بود که او اثر خود را نشان دهد. از اولین دربی او در مارس 2019، هیچ بازیکنی به اندازه لائوتارو مارتینز  به میلان گل نزده است. تعداد گل های او اکنون در 13 بازی مقابل روسونری به 8 گل رسیده است. در بازی برگشت، مارتینز در حالی که تنها 16 دقیقه باقی مانده بود، دروازه را به ثمر رساند و تساوی را دور از دسترس میلان قرار داد. علیرغم تلاش ضعیف دروازه بان برای جلوگیری از ضربه او، مارتینز با ذوق و شوق جشن گرفت و وضعیت خود را به عنوان یک اسطوره دربی میلان تثبیت کرد.

عملکرد خوب در لیگ قهرمانان
عملکرد خوب در لیگ قهرمانان

حواشی بازی

از سوی دیگر هنریخ مخیتاریان در دو دربی احساسات متضادی را تجربه کرد. در بازی اول، او پس از به ثمر رساندن گل دوم حیاتی اینتر و به ثمر رساندن بازیکن برتر بازی، به وجد آمد. با این حال، در بازی برگشت، شب مخیتاریان به دلیل مصدومیت از زمین مسابقه کوتاه قبل از نیمه تمام شد. در حالی که او صعود اینتر به فینال را جشن می گرفت، شادی او به دلیل عدم قطعیت پیرامون مصدومیتش و حضورش در ترکیب اصلی فینال در استانبول کم شد.

آینده میختاریان

حفظ موقعیت مخیتاریان در تیم نامطمئن است، زیرا او یکی از اولین نام‌های موجود در برگه تیم نیست.   مارسلو بروزوویچ که در بازی برگشت جایگزین مخیتاریان شد، یک جایگزین قوی در خط هافبک ارائه می کند. مخیتاریان منتظر نتایج معاینات پزشکی و تصمیم مربی در مورد حضورش در ترکیب اصلی است.

‏عملکرد اینتر

سفر اینتر به فینال لیگ قهرمانان اروپا قابل توجه بود. تحت هدایت سیمونه اینزاگی، آنها انتظارات را زیر پا گذاشتند و بر چالش های مهمی غلبه کردند. تساوی مرحله گروهی با بایرن مونیخ و بارسلونا دلهره آور به نظر می رسید. اما اینتر مقاومت و توانایی خود را برای رقابت در بالاترین سطح نشان داد.

آیا اینتر قهرمان می شود
آیا اینتر قهرمان می شود

نتیجه

در حالی که اینتر برای فینال در استانبول آماده شد. می تواند به دستاوردهای خود و این باور که می تواند جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد، افتخار کند. قهرمانی های لائوتارو مارتینز در دربی میلان او را بیش از پیش مورد علاقه هواداران قرار داد و جایگاه او را در فولکلور باشگاه تثبیت کرد. در همین حال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *