باارزش‌ترین فوتبالیست‌های جهان در سال ۲۰۲۳ چه کسانی هستند؟

فهرست ارزشمندترین فوتبالیست‌های جهان منتشر شده است. اما باارزش‌ترین فوتبالیست‌های جهان در سال ۲۰۲۳ چه کسانی هستند؟ ستاره‌های منچسترسیتی و رئال مادرید در صدر ارزشمندترین‌ها هستند.

باارزش‌ترین فوتبالیست‌های جهان در سال ۲۰۲۳

باارزش‌ترین فوتبالیست‌های جهان معرفی شدند. ارلینگ هالند ۲۳ ساله بیش‌ترین ارزش را در بین همه دارد. و البته بالاتر از هربازیکن لیگ برتری دیگر. هرچند، او در رتبه اول با ستاره برزیلی رئال شریک است. هزینه‌های نقل و انتقالات در سال‌های اخیر به سطوح بسیار بالایی افزایش پیدا کرده است. اما متخصصان رصدخانه فوتبال (CIES)، آمار و ارقام را زیر و رو کرده‌اند تا ارزش حقیقی فوتبالیست‌های برتر را بررسی کنند. فهرستی ارزشمندترین بازیکنای CIES به شرح زیر است:

کیلیان امباپه، در این لیست از صدر دور مانده است
کیلیان امباپه، در این لیست از صدر دور مانده است

۷= گابریل مارتینلی: ۱۳۰ میلیون پوند

با وجود پنج بازیکنی که ۱۳۰ میلیون پوند ارزش دارند، باید ۱۱ ستاره را در نظر بگیریم. مارتینلی بازیکن جوان آرسنال ارزش بالایی دارد. او از زمان پیوستن به آرسنال با فقط ۶ میلیون پوند بسیار تاثیرگذار ظاهر شده است.

۷= یولیان آلوارز: ۱۳۰ میلیون پوند

قهرمان آرژانتینی منچسترسیت، همه چیز کسب کرد. این مهاجم ۲۳ ساله این روزها یکی از بازیکنان محبوب گواردیولاست. او در این فصل در ترکیب اصلی تمام بازی‌های لیگ برتر بوده است.

۷= جمال موسیالا: ۱۳۰ میلیون پوند

ستاره آلمانی پیش از بازگشت به کشور محل تولد، نماینده‌ی انگلیس بود. او با وجود اینکه فقط ۲۰ سال دارد، این روزها یکی از مهره‌های کلیدی بایرن است. او راهی طولانی پیش رو دارد.

۷= فیل فودن: ۱۳۰ میلیون پوند

دومین بازیکن منچسترسیتی که به این لیست راه پیدا کرده است. فودن پس از یک دوره‌ی افت، بار دیگر به مرد کلیدی اتحاد در این فصل تبدیل شده است.

۷= گاوی: ۱۳۰ میلیون پوند

گاوی هافبک اسپانیایی آکادمی بارسلونا که تنها ۱۹ سال دارد، یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان ژاوی است. اما با بدشانسی زیاد و به دلیل پارگی رباط صلیبی ادامه فصل را از دست داد.

۳= کیلیان امباپه: ۱۷۵ میلیون پوند

فوق ستاره فرانسوی در فینال جام‌جهانی قطر بسیار درخشید؛ اما به طرز عجیبی از رتبه اول افت کرده است. این بازیکن ۲۴ ساله از محبوب‌ترین بازیکنان دنیا است. قرارداد امیاپه با پاریس سن ژرمن در انتهای فصل جاری به پایان می رسد.

۳= بوکایو ساکا: ۱۷۵ میلیون پوند

وینگر انگلیس دومین بازیکن آرسنال است که در این فهرست قرار دارد. فرم عالی این بازیکن ۲۲ ساله در فصل گذشته باعث شد تا با آرسنال تمدید کرده و به پردرآمدترین بازیکن توپچی‌ها تبدیل شود.

۳= رودریگو: ۱۷۵ میلیون پوند

وینگر برزیلی رئال مادرید هنوز تنها ۲۲ سال دارد. او در این فصل تا کنون در ۱۷ بازی ۵ گل به ثمر رسانده و ۴ پاس گل داده است. او با بازی خوبش همه را میخکوب می‌کند.

۳= جود بلینگام: ۱۷۵ میلیون پوند

بلینگهام، فوق ستاره انگلیسی سابق دورتموند، علیرغم زدن ۱۳ گل در ۱۴ بازی ابتدایی خود برای رئال مادرید به صدر جدول نیامد. این بازیکن ۲۰ ساله نقشی کلیدی برای انگلیس در یورو ۲۰۲۴ ایفا خواهد کرد.

۱= ارلینگ هالند: ۲۱۸ میلیون پوند

بدون هیچ تعجبی، ارلینگ هالند، مهاجم سیتی، در صدر جدول قرار دارد. این غول نروژی در ۷۱ بازی ۶۹ گل برای قهرمان لیگ برتر در کار نامه دارد. او را به عنوان برنده توپ طلا در نظر می‌گیرند.

۱= وینیسیوس جونیور: ۲۱۸ میلیون پوند

وینیسیوس جونیور بازیکن رئال مادرید هم‎رتبه هالند است. این وینگر برزیلی تنها در ۲۳ سالگی به بازیکنی فوق ستاره تبدیل شده است. او فصل گذشته ۲۳ گل و ۲۱ پاس گل از بال کناری در تمامی رقابت‌ها به ثمر رساند. این فصل اما، مصدومیت، کمی فرصت بازی را از او گرفته است.

Pooria
22 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *