باشگاه گل ریحان البرز

باشگاه گل ریحان البرز یک تیم فوتبال ایرانی که در شهر کرج استان البرز قرار دارد. و در لیگ دسته دوم فوتبال کشورمان بازی می کند. این باشگاه در سال 1393 از سوی حمید طاهری پور بنیانگذار هلدینگ اکسین در ایران و بنام اکسین البرز تاسیس شد. و در اولین سال حضورش در لیگ دسته دو به لیگ دسته یک صعود کرد. نام این باشگاه در سال 1397 به گل ریحان البرز تغییر یافت. در ادامه سایت ورزشی با معرفی باشگاه گل ریحان البرز همراه شوید.

 

مشخصات باشگاه گل ریحان البرز

نام کامل: باشگاه فوتبال گل ریحان البرز
تاریخ بنیان‌گذاری: ۱۳۹۳ (۹ سال پیش) با نام اکسین البرز
نام ورزشگاه: ورزشگاه شریعتی کرج
گنجایش: ۱۵۰۰۰
مالک: میثم رضایی
مدیرعامل: رضا رضایی
سرمربی: مجید غلامی
لیگ: لیگ دسته سوم فوتبال ایران

مشخصات باشگاه گل ریحان البرز

تاریخچه باشگاه گل ریحان البرز

شروع دوباره اکسین این بار به نام گل ریحان

باشگاه فرهنگی ورزشی اکسین، در سال ۹۳ کار خود را در استان البرز آغاز کرد. عملکرد این باشگاه در اولین سال حضورش به گونه ای بود توانست در رقابت های لیگ دسته ۲ کشور نتایج خوبی از خود برجای بگذارد. و به عنوان نخستین تیم البرزی به رقابت های لیگ دسته یک صعود کرد. صعود یک باره ای که نشان از توانمندی های بالای این تیم داشت. و امیدواری ها بر این بود که افتخارآفرینی های اکسین ادامه یافته و بتواند به عنوان نخستین تیم البرزی به رقابت های لیگ برتر صعود کند. تیم اکسین به مدت 4 سال با همین اسم در رقابت های لیگ دسته 1 کشور حضور پیدا کرد. و در سال 97 بنا بر تصمیم مدیران وقت نام آن را از اکسین به گل ریحان تغییر دادند. و اینبار نماینده استان البرز بنام گل ریحان در این رقابت ها شرکت کرد.

تیم گل ریحان از همان ابتدا با فراز و نشیب و حواشی زیادی روبرو شد. حاشیه هایی که همچنان در این تیم وجود دارد. و در واقع پایه اساسی که سبب شد. تا تیم مدعی صعود امروز دچار شرایط سختی شود و همچنان رشد نزولی دارد.

مشخصات باشگاه گل ریحان البرز

حاشیه های رقیب اصلی گل ریحان البرز

سال 1399 فصل جدید رقابت های لیگ دسته یک کشور شروع شد. گل ریحان نیز به عنوان نماینده فوتبال البرز در این رقابت ها قرار بود که شرکت نماید. البته حضور هم یافت که از همان ابتدای حضورش با مشکلات و حاشیه های زیادی دست به گریبان شد. که شواهد به خوبی این موضوع را نشان می دهد. که گل ریحان با این شرایط نه تنها از هدف اصلی اش که صعود به رقابت های لیگ برتر است جا بماند. بلکه این احتمال وجود دارد که جایگاه کنونی خود را نیز از دست داده و به لیگ دسته 2 سقوط نماید.

وضعیت کنونی گل ریحان نشان می دهد که این تیم بیش از این 19 هفته شکست ناپذیری را در کارنامه خودش یدک می کشد. در کمال ناباوری و تنها ۲۰ روز مانده به شروع رقابت های لیگ در سال ۹۹ در حالی که تمام تیم های شرکت کننده در حال آماده سازی و تمرین برای حضوری پرقدرت در این رقابت ها بودند. نه تنها خبری از تمرین بازیکنان در گل ریحان نبود. بلکه هنوز نسبت به یارگیری و بستن تیم نیز اقدامی نشده بود.

باشگاه گل ریحان البرز

با بسته شدن این تیم از یک طرف و خبرهای ضد و نقیضی که مبنی بر تغییر مداوم سرمربی ها و مدیر عمل های باشگاه در روزهای ابتدایی شروع لیگ به گفته مسئولان ورزشی البرز بدون اطلاع آنها این تغییرات صورت گرفته که از سوی دیگر باعث شد تا گل ریحانی به جای اینکه به دنبال قوی کردن بدنه تیم و نشان دادن جایگاه واقعی فوتبال این استان است. و هر روز به دنبال یک سرمربی جدید و برطرف نمودن حاشیه های دنباله دارشان بودند. و با گذشت چندین ماه از شروع رقابت ها هنوز هم چنین چیزی است.

 

گل ریحانی ها امکان شرکت در رقابت ها را ندارند

اولین حاشیه این باشگاه زمانی رقم خورد که در مهر ماه 1399 نامه ای در شبکه های اجتماعی به امضای رضا رضایی مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی گل ریحان خطاب به وزیر ورزش و جوانان منتشر شد که البته یک نسخه از آن بعد از تائید معاون ورزشی وقت باشگاه روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. در این نامه گلایه هایی از عدم همکاری مسئولان استانی با تیم فوتبال گل ریحان البرز مطرح شده بود. که به همین خاطر باشگاه امکان شرکت در مسابقات استان را نداشت. و با این شرایط به لیگ های پایینتر سقوط خواهد کرد. در بخش پایانی نامه نیز از مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان تقاضای دستور انتقال امتیاز این باشگاه از استان البرز به منطقه دیگر کشور شده بود.

باشگاه گل ریحان البرز

این تقاضا در حالی مطرح شد که در فصل های بعدی نیز از مدیران عامل این باشگاه تلاش هایی برای انتقال گل ریحان از البرز صورت گرفته بود. و انتقالی که هیچ کدام از مسئولان ورزشی استان آن را تائید نکردند و بارها مطرح شد که امتیاز این باشگاه به البرز تعلق دارد. و به هیچ عنوان از استان خارج نخواهد شد. منصور بیک وردی رئیس هیات فوتبال البرز در آن زمان مصاحبه ای نیز با ایرنا انجام داد. که در ابتدا به هیچ عنوان اجازه خروج گل ریحان از استان البرز داده نشد. البته اختلافات مدیران برطرف شد. و همکاری متقابل برای تعیین تکلیف تیم و حل شدن مشکلات برگزار شد.

 

 

تغییرات پایان ناپذیر سر مربی ها در گل ریحان

با حل شدن مشکلات انتقال تیم، حواشی دیگر سراغ باشگاه گل ریحان آمد و آنهم تغییرات زیاد و مکرر سرمربی ها بود. بعد از رفتن محمد نصرتی از هدایت تیم، چندین بازیکن را نیز با خودش خارج کرد، بازیکنانی که باعث شدند دست سرمربی بعدی خالی بماند و گل ریحان با مشکلات زیادی روبرو شود. پس از استعفای نصرتی، میثم منیعی سکان هدایت تیم را برعهده گرفت و مدت کوتاهی حضور داشت، اما اینبار هنوز مدت زمان زیادی نگذشته بود که و نیز عطای کار را به لقایش بخشید و رفت. علی لطیفی بعد از او که قبلا نیز کارنامه سرمربیگری روی نیمکت گل ریحان را در اختیار داشت به عنوان سرمربی جدید تیم معرفی شد.

باشگاه گل ریحان البرز

رسما سرمربی ها تغییر می کردند

لطیفی عنوان کرد که گل ریحان وضعیت بحرانی ندارد و این توانایی را دارد که در مدت زمان مقرر شگفتی بیافریند. او در ادامه گفت هدفش رقابت های پیش روی فصل جدید است که بتوانیم یک فوتبال پاک در کل کشور برای استان البرز ارائه دهیم. در ادامه بیان داشت: 90 درصد بازیکنان فصل قبل خود را در اختیار نداریم، تنها 2 بازیکن زیر 23 سال برای تیم باقی ماندهکه از هفته پیش با هدف انتخاب بازیکنان جدید از بین 2 هزار بازیکن از استان البرز و دیگر استان ها تست گرفته ایم.

با این وجود خبری در فضای تیم شکل گرفت که سرمربی جدید تیم امشب معرفی می شود، ظاهرا لطیفی نیز دیگر سرمربی نبود. محمود عربی معاون وقت باشگاه نیز از ادامه همکاری با تیم در روزهای نخست انصراف داد و گل ریحان ظاهرا اصلا وضعیت خوبی نداشت و چند روز مانده به شروع رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور با مشکلات مالی عجیبی روبرو شد.

باشگاه گل ریحان البرز

استعفای لطیفی کلید خورد

با اعلام استعفای لطیفی، مهدی امیری سواد کوهی سرمربی جدید گل ریحان البرز معرفی شد. انتخابی که بازخوردهای منفی در فضای رسانه ای شکل گرفت و با وجود مربیان بومی باسابقه زیاد، عدم شناخت از سرمربی جدید و استفاده نکردن از مربیان صاحب نام از موارد اعتراضی پیشکسوتان و هواداران باشگاه بود.

 

آرامشی کوتاه که بر باد رفت

با معرفی امیر سواد کوهی به عنوان سرمربی جدید و اینکه در مصاحبه هایی عنوان کرد که هدفم تنها کمک به تیم و ارتقای آن است و در این راه نیاز به حمایت مسئولان استان دارم. همه باور کردند که آرامش به تیم گل ریحان بازگشته و این تیم یک آرامش نسبی در رقابت ها خواهد داشت. آرامشی که به یک باره بر باد رفت و نشان داد که طوفان در این باشگاه همچنان ادامه دارد. یک هفته مانده به شروع رقابت ها، اخباری مبنی بر استعفای امیری سواد کوهی منتشر شد، خبری که رییس هیات فوتبال البرز با نگرانی از وضعیت این تیم تنها با این جمله که مبارک است آن را تصدیق کرد! سوادکوهی نیز در گفت وگویی با خبرنگاران با بیان اینکه شرایط برای ادامه همکاری مهیا نیست عنوان کرد که امیدوارم که تیم فوتبال گل ریحان البرز در فصل جدید موفق باشد.

باشگاه گل ریحان البرز

به عبارت ساده تا یک هفته تا قبل از شروع رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور هر ماه یک تغییر در سرمربی تیم گل ریحان وجود داشت. با کنار رفتن سوادکوهی خبرهایی منتشر شد که میثم منیعی سرمربی جدید تیم خواهد شد و بازگشت دوباره آن خبری بود که نگرانی هایی را در دل هواداران البرزی به وجود آورد که آینده تیم چه می شود!؟ منیعی مدیر فنی تیم شد. در آذرماه به عنوان سرمربی تیم فوتبال گل ریحان البرز معرفی و فعالیت خود را ادامه داد. گل ریحان در زمان منیعی نتوانست به آرامش نسبی برسد و نتایج ضعیف نشان از ماندگار نبودن این سرمربی در بدنه تیم بود. اگرچه وی اعتقاد داشت که فضای رسانه ای استان باعث شد تا گل ریحا از رسالت های اصلی خودش دور بماند.

 

اصغر مازیار سرمربی جدید گل ریحان البرز شد

با کسب نتایج ضعیف در دی ماه 1399، بار دیگر خبری مبنی بر اینکه منیعی رفت و اصغر مازیار آمد. این تیتر اصلی خبرهای ورزشی بود و بازهم سرمربی جدید برای گل ریحان باید انتخاب می شد. مازیار از دی ماه سکان هدایت تیم را برعهده گرفت. گل ریحانی ها به دلیل مشکلات مالی و کمبود بازیکن سخت غرق مشکلات بودند. مازیار بیان داشت: هفت بازیکن اساسی را از دست دادیم و این سبب شده تا امروز به جای بازیکنان با تجربه از بازیکنان جوان بیشتر استفاده کنیم. او گفت: با توجه به این شرایط قولی برای نیم فصل نداده بودم اما با این وجود تمام تلاشم بر این است که بتوانم با تقویت تیم و جذب بازیکنان، گل ریحان را به جایگاهی که در خور این تیم است دست یاییم.

وعده و وعیدها برای به سرانجام رساندن گل ریحان در حالی از سوی تمام سرمربی های این تیم مطرح می شد که هر کدام که پای کار می آمدند پس از مدتی کوتاه و در سکوت کامل خبری کار را رها کرده و بار دیگر این تیم البرزی به سرنوشتی مبهم گرفتار می شد.

باشگاه گل ریحان البرز

قصه تکراری و مازیار نیز ماندگار نماند

سرنوشت مازیار نیز تفاوت زیادی با سرمربی های قبلی باشگاه نداشت. زیرا بعد از یک ماه از مصاحبه مازیار، او نیز از بدنه گل ریحان خارج شد. اگرچه مازیار بعد از استعفا و برکناری که هنوز مشخص نیست کدام یک بوده، دلایل اصلی اش را مطرح نکرده و شواهد به خوبی گواه این واقعیت است که مشکلات مالی تیم و عدم وجود بازیکن و مسائل دیگر شاید اختلافات داخلی باعث شد. تا این جابه جایی هایی که در نهایت سبب آسیب رساندن به تیم البرزی شده صورت گیرد.

اوایل سال 1400 که مازیار نیز از گل ریحان رفت، قریب به یک ماه است که گل ریحان از کمبود شدید منابع مالی و بازیکن رنج می برد. و هیچ سرمربی ریسک این را می کرد که هدایت باشگاه را برعهده بگیرد. چرا که تجربه تمام سرمربیان این مساله را به خوبی روشن کرده که با توجه به این شرایط که آنها نیز محکوم شکست می شوند. و در واقع امروز این تیم از داشتن سرمربی و مربی محروم است. مجید دودانگه که به عنوان سرپرست تیم مشغول به فعالیت بود. یکی از افرادی بود که به عنوان گزینه سرمربی گل ریحان البته طبق شنیده ها اگر چه وی نیز به صورت تلویحی آن را تائید کرده بود مطرح شده بود. اما وی در گفت وگویی با ایرنا عنوان کرد که پذیرش این پیشنهادات منوط به مهیا بودن شرایط است.

باشگاه گل ریحان البرز

باز شدن پنجره نقل و انتقال گل ریحان در دقیقه ۹۰

بعد از سخنان سرپرست گل ریحان البرز و در دقیقه های پایانی وی از بازگشایی پنجره نقل و انتقال این تیم و جذب پنج بازیکن جدید به بدنه آن خبر داد. خبر مسرت آمیز بود. اما درست یک هفته پس از این مصاحبه دودانگه نیز از ادامه همکاری با گل ریحان انصراف داد. وی در گفت وگویی بیان کرد: تیم هم اکنون از نظر مسایل مالی و بازیکن به شدت در تنگنا بوده و ادامه کار را برای آن سخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط کار کردن مشکل است. گفت: از سوی مدیریت هزینه هایی برای تیم صورت گرفته اما به شدت تحت فشار و دیگر پولی برای ادامه مسیر ندارند. دودانگه با بیان اینکه استعفای خود را تقدیم مدیریت باشگاه کرده است. اظهار داشت: پیش از این قرار بود که پنج بازیکن به ترکیب تیم گل ریحان افزوده شود. اما تنها با ۲ بازیکن موافقت صورت گرفته، این در حالی است که تیم به شدت از کمبود بازیکن رنج می برد.

وی ادامه داد: گل ریحانی ها امروز تنها و نیاز است که از سوی مسوولان استان یک همت جمعی برای کمک به آنها صورت بگیرد.

باشگاه گل ریحان البرز

گل ریحان از ادامه رقابت های لیگ دسته یک فوتبال انصراف می دهد

تنها ۲ روز از استعفای سرپرست تیم نگذشته بود.  یعنی در تاریخ بیست و سوم فروردین ماه این بار خبری از انصراف گل ریحان برای ادامه رقابت های لیگ دسته یک منتشر شد.

در این نامه مدیرعامل باشگاه اعلام کرد. که این تیم قادر به ادامه فعالیت در رقابت های لیگ دسته یک کشور نیست. و از این رقابت ها انصراف می دهد.

رضا رضایی  در نامه ای خطاب به مدیر کل ورزش و جوانان البرز آورده بود که  تیم فوتبال گل ریحان البرز، تنها نماینده استان و شهر کرج حاضر در لیگ یک کشور( جام آزادگان) به دلیل بحران مالی ناشی از کرونا قادر به ادامه فعالیت در این رقابت ها نمی باشد، به همین منظور به صورت جدی تصمیم به انصراف از ادامه این مسابقات را دارد.

رونوشتی از این نامه نیز خطاب به نماینده ولی فقیه در البرز، استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و شهردار کرج زده شده است.

مجتبی جانعلی مدیر کل ورزش و جوانان البرز نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر تصمیم گیری در خصوص این نامه گفت: طی یک الی ۲ روز آینده تصمیم های اخذ شده برای تعیین تکلیف گل ریحان اعلام خواهد شد.

باشگاه گل ریحان البرز

مربیان باشگاه گل ریحان البرز

علی لطیفی (۱۳۹۴–۱۳۹۵)
فیروز کریمی (۱۳۹۵)
علی لطیفی (۱۳۹۵)
یحیی گل‌محمدی (۱۳۹۵–۱۳۹۶)
علی لطیفی (۱۳۹۷-۱۳۹۶)
فراز کمالوند (۱۳۹۷)
محمد نصرتی (موقت) (آبان ۱۳۹۷)
مجتبی حسینی (۱۳۹۷-۱۳۹۸)
محمد نصرتی (۱۳۹۸-۱۳۹۹)
مهدی امیری سوادکوهی (۱۳۹۹_۱۳۹۸)
میثم منیعی (مرداد ۱۳۹۹-دی ۱۳۹۹)
مجید غلامی (مرداد ۱۳۹۹-دی 1400)
اصغر مازیار (دی ۱۳۹۹-فروردین ۱۴۰۰)
علی قیچی‌وند (فروردین ۱۴۰۰-اردیبهشت ۱۴۰۰)
محمود شافعی (اردیبهشت ۱۴۰۰-تیر ۱۴۰۰)
علی جانملکی (مرداد ۱۴۰۰-شهریور۱۴۰۰)
فرزاد آشوبی (مهر۱۴۰۰-دی ۱۴۰۰)

باشگاه گل ریحان البرز

ورزشگاه باشگاه گل ریحان البرز:

ورزشگاه شریعتی کرج که یکی از معدود ورزشگاههای این شهر است در وضعیت نامناسبی از لحاظ زمین چمن، سکوها، رختکن، سرویس های بهداشتی و … است. این ورزشگاه ۱۵٫۰۰۰ گنجایش دارد.

ورزشگاه باشگاه گل ریحان البرز

 

ورزشگاه باشگاه گل ریحان البرز

پیراهن های باشگاه:

پیراهن اول تیم گل ریحان البرز با تیشرت و جوراب قرمز و شورت سفید است. کیت دوم تیم نیز به رنگ سفید و آستین به رنگ آبی است.

پیراهن های باشگاه

لوگو باشگاه:

لوگو گل ریحان با نقش اسم تیم به زبان انگلیسی و فارسی در بالا و پایین و در وسط نیز آرم باشگاه نماد فوتبال و استادیوم و توپ است.

لوگو باشگاه گل ریحان البرز

جمع بندی:

باشگاه گل ریحان البرز یک تیم فوتبال ایرانی که در شهر کرج استان البرز قرار دارد. و در لیگ دسته دوم فوتبال کشورمان بازی می کند. این باشگاه در سال 1393 از سوی حمید طاهری پور بنیانگذار هلدینگ اکسین در ایران و بنام اکسین البرز تاسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *