زندگی نامه هوگو لوریس

هوگو لوریس (Hugo Lloris ) را بیشتر بشناسیم. بیوگرافی هوگو لوریس را در ابتدا خواهیم داشت. وی دروازبان 35 ساله تیم تاتنهام و تیم ملی فرانسه سال 1986 در شهر نیس فرانسه، بدنیا آمد. دارای وزن 78 kg و قد 188 cm است. همچنین پای تخصصی این دروازبان، چپ است. وی سابقه پوشیدن پیراهن تیم های نیس فرانسه و لیون فرانسه را دارد. او یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال فرانسه است.

 هوگو لوریس در تیم ملی فرانسه

هوگو لوریس، دروازبانی زیر 18 تا 21 ساله های تیم ملی فرانسه را در کارنامه خود دارد. هوگو لوریس، نخستین بازی خود را برای زیر 18 ساله های تیم ملی فرانسه در سال 2014 برابر تیم ملی آلمان انجام داد.

هوگو لوریس، 3 بازی برای زیر 18 سال و 14 بازی برای زیر 19 سال و 4 بازی برای زیر 20 سال و 5 بازی برای زیر 21 سال تیم ملی فرانسه به انجام رسانده است.

هوگو لوریس بازیکن فوتبال، برای اولین بار در سال 2008 به تیم ملی بزرگسالان فرانسه برای رویارویی با تیم ملی اسپانیا، دعوت شد. و نخستین بازی رسمی ملی خود را مقابل تیم ملی اروگوئه درون دروازه ایستاد.

هوگو در سال 2010 در لیست 30 نفره تیم ملی فرانسه برای جام جهانی به میزبانی آفریقای جنوبی، قرار گرفت.

لوریس، همچنین در لیست تیم ملی فرانسه برای جام جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه و 2022 قطر قرار گرفت. هوگو لوریس، با 143 بازی ملی، رکوردار حضور در تیم ملی کشورش است. اما او، تابحال گل و پاس گلی برای تیم ملی فرانسه به ثبت نرسانده است.

هوگو لوریس در پیراهن تیم ملی فرانسه
هوگو لوریس در پیراهن تیم ملی فرانسه

هوگو در تیم باشگاهی

لوریس، سال 2008 با قراردادی به ارزش و مبلغ 8.5 میلیون یورو از باشگاه نیس فرانسه به باشگاه لیون فرانسه پیوست. و بلافاصله پیراهن شماره 1 تیم لیون فرانسه را به تن کرد.

هوگو لوریس، نخستین بازی باشگاهی رسمی خود را برای لیون فرانسه مقابل تیم تولوژ فرانسه انجام داد. و اولین کلین شیت خود را برای تیمش در این رقابت به ثبت رساند.

همچنین در 3 بازی بعدی لیون دروازه خود را مقابل حریفان بسته نگه داشت و عملکرد فوق العاده ای به همراه داشت.

در آن فصل لوشامپیونه و دیگر رقابت ها با دریافت 27 گل و 16 کلین شیت موفق، فصل اول حضور در تیم را لیون به اتمام رساند.

مقاله مرتبط: همه چیز در مورد ایوان راکیتیچ | بازیکن سابق تیم ملی کرواسی

انتخاب هوگو به عنوان بهترین دروازه بان لیگ داخلی

هوگو لوریس، بعد از عملکرد و نمایش قابل توجه ای که داشت به عنوان برترین و بهترین دروازبان لیگ داخلی انتخاب شد.

لوریس، در زمان حضور در لیون فرانسه 146 مرتبه به میدان رفت و درون سنگر این تیم ایستاد.

هوگو لوریس، در سال 2012 قراردادی به مبلغ و ارزش مادی 10 میلیون یورو و متغیر 5 میلیون یورو را با باشگاه مطرح تاتنهام انگلیس امضا کرد.

تیم لیون فرانسه با انتقال او به تاتنهام انگلیس باشگاه جدیدش 20 درصد سود نقل و انتقالات آینده او را دریافت خواهد کرد. هوگو، اولین بازی رسمی خود را برای تیم تاتنهام انگلیس برابر تیم لاتزیو ایتالیا انجام داد.

همچنین نخستین بازی خود را برای تیمش در لیگ برتر انگلیس مقابل تیم استون ویلا در سال 2012 انجام داد.

او در همان  بازی اول کلین شیت کرد و تاتنهام با دروازبانی هوگو به برتری 2 بر 0 دست پیدا کرد. این سنگربان ملی پوش تا به اکنون 324 بار با پیراهن تاتنهام به میدان رفته و نمایش خوبی از خود به جای گذاشته است.

هوگو لوریس در پیراهن تاتنهام انگلیس
هوگو لوریس در پیراهن تاتنهام انگلیس

آمار و افتخارات هوگو لوریس در دوران فوتبالی

هوگو لوریس، در دوران حرفه ای فوتبالش در تیم ملی و تیم باشگاهی آمار بسیار خوبی به جای گذاشته است. او در 20 بازی آخر برای تاتنهام 5 بار کلین شیت ثبت کرده است.

لوریس، در لیگ برتر انگلیس فصل 2021_2020 در 27 بازی با لباس تاتنهام، میانگین 2.9 سیو را داشت. همچنین وی، در لیگ قهرمانان اروپا فصل 2020_2019 هم آمار نسبتا خوبی داشت و در 4 بازی برای تاتنهام، معدل 3.0 سیو را در کارنامه خود ثبت کرد.

هوگو لوریس، برای تیم ملی کشورش در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر 8 بازی انجام داد و با میانگین 1.4 سیو به تیمش در مسیر راهیابی به جام جهانی کمک ویژه ای کرد.

از افتخارات مهم لوریس با پیراهن تاتنهام می شود نایب قهرمانی این تیم در لیگ برتر انگلیس در سال 2017_2016 و کسب نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا فصل 2019 نام برد.

همچنین  کسب عنوان قهرمانی در جام اتحادیه انگلیس در سال 2008 و کسب نایب قهرمانی در سال های 2009 و 2015 و 2020 اشاره کرد.

لوریس، در جام جهانی 2010 آفریقا با فرانسه جایگاه مناسبی کسب نکرد و در نیمه نهایی جام 2014 برزیل مقابل آلمان شکست خوردند و مقام پنجم را کسب کردند.

اما تیم ملی فرانسه با سنگربانی او در جام جهانی 2018 روسیه با برتری مقابل تیم ملی کرواسی به کسب عنوان قهرمانی جهان دست یافت. او یکی از بهترین بازیکنان فوتبال حال حاضر جهان می باشد.

هوگو لوریس با جام قهرمانی جهان
هوگو لوریس با جام قهرمانی جهان

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

آیا لوریس به عنوان دروازبان و کاپیتان تیم ملی فرانسه برای دومین دوره متوالی جام قهرمانی جهان را بالای سر خواهد برد یا خیر؟ نظر خود را در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بیوگرافی هوگو لوریس چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “هوگو لوریس دروازبان 35 ساله تیم تاتنهام و تیم ملی فرانسه سال 1986 در شهر نیس فرانسه، بدنیا آمد. دارای وزن 78 و قد 188 سانتی متر است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “پای تخصص هوگو لوریس کدام است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پای تخصصی این دروازبان، چپ است. وی سابقه پوشیدن پیراهن تیم های نیس فرانسه و لیون فرانسه را دارد. او یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال فرانسه است.”
}
}]
}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *