در ستایش تونی کروس؛ فوتبالیستی که تفاوت رقم می‌زند

در ستایش تونی کروس، همین بس که او 10 سال را در رئال مادرید سپری می‌کند. و هرگز تمایلی برای ماجراجویی نداشته است. در این پست از ورزشی، به بررسی کارنامه‌ی یک دهه‌ی کروس در مادرید می‌پردازیم.

در ستایش تونی کروس، هافبک که ارزشمند مادرید

تونی کروس 33 ساله در رئال مادرید ، باشگاهی که 9 سال پیش به آن پیوست، 34 ساله خواهد شد. بنابراین فصل آینده دهمین فصل او در این باشگاه خواهد بود. او در تابستان 2014 در یکی از سودآورترین قراردادهای فوتبال اروپا به رئال پیوست. در سن 24 سالگی، رئال مادرید از این واقعیت استفاده کرد که او آخرین سال قرارداد خود را بدون تمدید با بایرن مونیخ پیش رو داشت. و با قیمتی بیش از معقول (25 میلیون یورو) با او به خدمت گرفت، که به مرور زمان این رقم به یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده تبدیل شد.

کروس یک بازیکن متفاوت است. او همیشه همان چکمه‌های سفیدی را می‌پوشد که آدیداس مخصوصاً برای او تولید می کند و در بازار وجود ندارد.

کروس همیشه از امتیازات حرفه خود و همچنین از عوارض آن آگاه بوده است. او همیشه روشن تاکید کرده که که آینده‌اش یا رئال مادرید یا بازنشستگی است. چرا که هرگز به امکان مهاجرت به مقاصدی که از نظر ورزشی در درجه دوم اهمیت، اما از نظر مالی شاداب بودند، مانند ایالات متحده یا عربستان سعودی فکر نمی‌کرد. دو سال پیش، در اوج بلوغ ورزشی خود، تصمیم به ترک تیم ملی آلمان گرفت. با این ایده که زمان بیشتری را با خانواده خود بگذراند و بتواند منحصراً روی رئال مادرید تمرکز کند.

کروس بخشی از نمادینترین هافبک تاریخ رئال مادرید است. گروهی متشکل از او، لوکا مودریچ و کاسمیرو که ستون فقرات تیمی را تشکیل دادند که بین سال های 2014 تا 2018 در لیگ قهرمانان اروپا تسلط داشتند. در قهرمانی دهم رئال، کروس در این باشگاه حضور نداشت. اما او در سال 2022 موفقیت‌های خود را تکمیل کرد. زمانی که بدون کازمیرو ، او و مودریچ رئال را به فتح معجزه آسای چهاردهمین قهرماین هدایت کردند.

ورزشی: تونی کروس، امسال یک دهه ی درخشان را در مادرید تکمیل می کند
ورزشی: تونی کروس، امسال یک دهه ی درخشان را در مادرید تکمیل می کند

اولین بازی و اولین قهرمانی

این لیگ قهرمانان، پنجمین لیگ قهرمانان اروپا او با احتساب قهرمانی با بایرن در 2013 است. بخشی از عناوین غنی او به عنوان بازیکن رئال مادرید است. اولین بازی او در لوس بلانکوس در 12 آگوست 2014 برگزار شد. که در آن بازی، رئال،در سوپر جام اروپا مقابل سویا به قهرمانی رسید.

در همان پایتخت ولز، کروس یکی از پر‌جنب و جوش‌ترین تصاویر خود را به عنوان بازیکن رئال مادرید به یادگار گذاشت و با نیمه اسپانیایی استادیوم میلینیوم در جریان پیروزی مقابل یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان 2017 جشن گرفت.

در مجموع، او 20 جام با رئال مادرید به دست آورده است. علاوه بر 10 جامی که با بایرن به دست آورده است. و البته جام جهانی با آلمان در برزیل 2014 به قهرمانی رسید و تونی هم در بازی و هم در گلزنی نقش قابل توجهی داشت.

کروس قرارداد خود را با رئال مادرید تمدید کرد تا فصل 23-24 که در آن تغییر نسل در خط هافبک که تابستان سال گذشته با جدایی کازمیرو به لیگ برتر آغاز شد، ایجاد شود. تغییری که بالاخره باید رخ می‌داد. و او و مودریچ باید خیلی زود جایگاه هافبک یک دهه‌ی اخیر را به جوانان بدهند.

باشگاه مادریدی در این زمینه با آینده‌نگری عمل کرد. و اقداماتی مانند تمدید قطعی با فده والورده و خرید ادواردو کاماویگا (2021)، اورلین چوآمنی (2022) و جود بلینگهام (2023) را انجام داد. با حضور این نسل جدید، فصل بعد آخرین خدمت کروس به بعد از یک دهه شگفت انگیز در لباس سفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *