لغو سفر اینترمیامی به چین

لغو سفر اینترمیامی به چین.این باشگاه روز چهارشنبه اعلام کرد که سفر مشتاقانه لیونل مسی به چین به همراه باشگاهش اینتر میامی برای یک جفت بازی نمایشگاهی لغو شد. این اعلامیه باعث ناامیدی هواداران و علاقه مندان به فوتبال شد که مشتاقانه منتظر حضور دوباره این بازیکن نمادین آرژانتینی بودند. این تور که در ابتدا برای 5 و 8 نوامبر برنامه ریزی شده بود، قرار بود یک رویداد هیجان انگیز برای علاقه مندان به فوتبال در چین باشد.

مسی در اینتر میامی
مسی در اینتر میامی

لغو سفر اینترمیامی به چین

لغو این تور

هشتمین باری است که لیونل مسی، قهرمان جام جهانی آرژانتین و برنده هشت بار توپ طلا. در چین بازی می کند. انتظار می‌رفت که مسابقات برنامه‌ریزی‌شده جمعیت زیادی را به خود جلب کند و مجموع تماشاگران بیش از 100000 نفر باشد.

اینتر میامی در بیانیه رسمی خود لغو این تور را به “شرایط پیش بینی نشد” نسبت داد. مجری تور، NSN، بیشتر توضیح داد که این تصمیم به دلیل احترام به مقامات چینی پس از درگذشت اخیر رهبر رتبه دوم سابق این کشور، لی کچیانگ اتخاذ شد. لی کچیانگ که به مدت یک دهه به عنوان مقام ارشد اقتصادی چین خدمت کرده بود، نقشی اساسی در چشم انداز اقتصادی و سیاسی این کشور ایفا کرد.

تصمیم برای لغو تور چین ابتدا توسط شبکه TyC Sports در آرژانتین در روز دوشنبه گزارش شد. با این حال، اینترمیامی تنها روز چهارشنبه این تصمیم را تایید کرد.

توپ طلای هشتم مسی
توپ طلای هشتم مسی

در بیانیه اینتر میامی آمده است

“مبلور تور، NSN، اینتر میامی CF را از لغو تور چین خود به دلیل شرایط پیش بینی نشده در چین مطلع کرد.” باشگاه جاه طلبی خود را برای گسترش دامنه جهانی خود از طریق تعامل با هواداران در سراسر جهان ابراز کرد و به قصد خود برای کشف فرصت های آینده با NSN برای رسیدن به این هدف اشاره کرد.

چندین چالش و مسائل لجستیکی از ابتدا این سفر را احاطه کرده بود. عرضه بلیت ناموفق در چین و گزارش‌هایی مبنی بر لغو یکی از مسابقات بر عدم قطعیت افزود. قرار بود این اولین تور بین‌المللی اینترمیامی باشد و می‌توانست برای مسی که قرار است در دو مسابقه مقدماتی جام جهانی آرژانتین در اواخر این ماه شرکت کند، به عنوان یک گرم‌آپ عمل کند.

بکام و مسی
بکام و مسی

لیونل مسی به تازگی

پس از کسب جایزه معتبر توپ طلا به آمریکا بازگشته بود. او روز سه شنبه در یک جلسه تمرینی با اینتر میامی شرکت کرد. با توجه به اینکه هیچ بازی پلی آف MLS برای باشگاه در افق وجود ندارد. ادامه جلسات تمرینی نشان می دهد که اینتر میامی ممکن است در هفته های آینده به برگزاری مسابقات نمایشگاهی فکر کند.

در حالی که اینتر میامی برنامه های خود را برای سایر تورهای بین المللی در آینده به طور علنی فاش نکرد. به طور گسترده انتظار می رود که به دلیل محبوبیت جهانی مسی، چنین تورهایی تحقق یابد. این فوق ستاره برای فصل های 2024 و 2025 MLS با اینتر میامی قرارداد دارد و سالانه بین 50 تا 60 میلیون دلار درآمد دارد.

 لغو سفر اینترمیامی به چین
لغو سفر اینترمیامی به چین

ارتباط لیونل مسی

با چین فراتر از مسابقات فوتبال است. او در ماه ژوئن در چین بازی کرد، زمانی که آرژانتین را در مقابل استرالیا در پکن به نمایش گذاشت. علاوه بر این، او در بازی‌های 2008 پکن در چین به طلای المپیک دست یافت. مسی به همراه دیوید بکهام، مالک مشترک اینتر میامی، از طرفداران قابل توجهی در آسیا برخوردار است و قراردادهای حمایتی متعددی در منطقه دارد. که لغو این تور چین را به پیشرفت قابل توجهی در سفر مداوم آنها برای گسترش دامنه فوتبال در سراسر جهان تبدیل کرده است.

Hesam
2 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *