کاراته ایران نایب قهرمان نوجوانان و جوانان آسیا شد

نمایندگان ملی کاراته ایران در پایان روز دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در رده‌های پایه با ۱۲ مدال رنگارنگ، عدد مدال های کاراته ایران را به عدد ۱۸ رساندند. بدین ترتیب کاراته ایران نایب قهرمان نوجوانان و جوانان آسیا شد.

کاراته ایران نایب قهرمان نوجوانان و جوانان آسیا شد

به گزارش “ورزشی“، روز دوم مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در رده‌های پایه روز سه‌‍شنبه شانزدهم آبان‌ماه با برگزاری رقابت های کومیته جوانان، کاتای تیمی جوانان و انفرادی زیر ۲۱ سال پایان یافت. نمایندگان در پایان و با کسب مجموعاً ۴ طلا، ۴ نقره و ۱۰ برنز بالاتر از میزبان رقابت‌ها و پس از ژاپن، در رده‌ی دوم قرار گرفت.

در کومیته دختران، فاطمه جعفرنژاد در وزن ۴۸- کیلوگرم در فینال، یک بر صفر سوپیچایا تیکوانگ از تایلند را شکست داد و طلا را از آن خود کرد. او پیش از این از سد نماینده قرقیزستان عبود کرد و در نیمه نهایی حریفی از ازبکستان را مغلوب کرد.

در ۶۶- کیلوگرم، هانا حسین پور در رقابت نهایی ۶ بر ۵ المحیرا تیارا از اندونزی را شکست داد و او نیز مدال طلا گرفت. حسین پور در مراحل گذشته، ابتدا نماینده تایلند را شکست داد. سپس در نیمه‌نهایی نماینده قزاقستان را شکست داد.

در ۶۶+ کیلوگرم، زهرا رحیم پور در فینال با امتیاز ۶ بر ۲ چانانکان حیوخام از تایلند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت. رحیم پور هم در این دوره از رقابت ها در دور اول قرعه استراحت خورد. در دور دوم نیز عسیلا ساویدوا از قزاقستان را مغلوب کرد.

در مسابقات  امروز یوسف نیک روش در ۷۶+ کیلوگرم، متین زارع در کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال و تیمی جوانان دختران (مبینا حداد زاده، سارینا دری، ساناز مهری ماهانی) به مدال نقره دست پیدا کردند.

سپیده امینی در کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال، امیرحسین عربی، محمد علی مسلمی و امیرمحمد مسلمی در کاتای تیمی جوانان پسران، ابوالفضل همدم جو در ۶۱- کیلوگرم، وهاب شاهمیر در وزن ۷۶- کیلوگرم، بشری ایمانی در وزن ۵۹- کیلوگرم، فاطمه زهرا سعیدآبادی در وزن ۵۳- کیلوگرم نیز به مدال برنز دست یافتند.

در انتهای روز دوم تعداد مدال های تیم های ملی کاراته ایران به مجموع 18 مدال شامل ۴ طلا ، ۴ نقره، ۱۰ برنز رسید.

<yoastmark class=

مسابقات روز سوم

چهارشنبه ۱۶ آبان نیز در سومین و آخرین روز مسابقات در رده های پایه رقابتهای زیر ۲۱ سال برگزار می شود:

کومیته زیر ۲۱ سال (ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰:۰۵)

کسب مدال برنز کومیته زیر ۲۱ سال ( ساعت ۱۰:۱۵ تا ۱۰:۳۰)

فینال کومیته زیر ۲۱ سال (ساعت ۱۰:۳۵ تا ۱۱:۳۰)

نمایندگان ایران در روز سوم:

کومیته زیر ۲۱ سال: ۵۰- کیلوگرم(یلدا نقی بیرانوند). ۵۵- کیلوگرم (فاطمه یوسفی). ۶۱- کیلوگرم (زهرا علیزاده)، ۶۸- کیلوگرم (هنگامه بی غم). ۶۸+ کیلوگرم (حنانه صالحی). ۵۵- کیلوگرم (محمد گودرزیان). ۶۰- کیلوگرم (مرتضی کریمی) . ۶۷- کیلوگرم (امیر رضا برزویی) ، ۷۵- کیلوگرم (محمدجواد صفری) ، ۸۴- کیلوگرم (سهیل میدان رو) ، ۸۴+ کیلوگرم (مهدی گنج زاده)

Pooria
8 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *