ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ (Ivan Rakitic)  را بیشتر بشناسبم. او سابقه بازی در تیم های بازل، شالکه، سویا، بارسلونا را دارد و یکی از ستاره‌های تیم ملی کرواسی به شمار می رود. به تازگی این هافبک بازی ساز از تیم ملی کشورش خداحافظی کرده است.

بیوگرافی ایوان راکیتیچ | از بازیکنان معروف کرواسی

ایوان راکیتیچ، هافبک سابق تیم ملی کرواسی و تیم بارسلونا، در شهر رنفلدان در کشور سوئیس در تاریخ 10 مارس 1988 متولد شد. قد وی 1.84 سانتی متر (شش فوت) می باشد.

پدر ایوان اهل کرواسی و مادرش اهل بوسنی میباشد و یک برادر با نام دژان دارد. نکته جالب خوانواده راکیتیچ این است که تمامی خوانواده فوتبالیست هستند، شاید به همین دلیل است که این بازیکن در رگ‌های خود فوتبال را کشف کرده و تبدیل به یکی از ستاره‌های کشور و دنیای فوتبال تبدیل شود.

ایوان راکیتیچ در تیم ملی کرواسی

ایوان در 19 سالکی در سال 2007 به تیم ملی کرواسی دعوت شد و کارنامه طلایی برای خود ساخت. بعد از 4 سال یغنی ذر سال 2011 این بازیکن شماره 4 را به تسخیر خود دراورد و با این پیراهن در جام جهانی 2018 توانست به همراه تیم ملی کرواسی به فینال مسابقات برسد.

ایوان راکیتیج برای تیم ملی کرواسی توانست 106 بازی ملی انجام دهد و 15 گل به ثمر رساند. این بازیکن راست پا، به همانند بازیش در مرکز زمین در بازی سازی در دفاع هم بازیکن تاثیر گذاری میباشد.

ایوان راکیتیچ
ایوان راکیتیچ در لباس تیم ملی کرواسی

مقاله مرتبط: هوگو لوریس دروازه بان تاتنهام و تیم ملی فرانسه | کامل ترین معرفی

راکیتیچ در کدام تیم است؟ ایوان راکیتیچ در تیم های باشگاهی

اولین تیم باشگاهی که خواهان ایوان راکیتیج بود تیمی بود از کشوری که او در انجا متولد شده بود. ایوان در 17 سالگی قراردادی 2 ساله با تیم بازل سوئیس بست و در اولین بازی خود در برابر نوشاتل انجام داد. در فصل دوم حضور خود در بازل به ترکیب تیم اصلی بازل راه پیدا کرد.

ایوان راکیتیچ، پس از اتمام قرارداد خود با تیم بازل به تیم شالکه با قراردادی 3 ساله پیوست. ایوان راکیتیج در بازی اول خود برای شالکه در مقابل اشتوتگارت قرار گرفت. او در طی 3 سال حضورش در تیم شالکه موفق به زدن 17 گل در 135 بازی شد.

بعد از تجربه بازی در لیگ سوئیس و آلمان ایوان راکیتیچ راهی اسپانیا شد. در سال 2011 سویا اسپانیا قراردادی 3 ساله با ایوان بست. ایوان در تیم سویا وظیفه مدیریت یتم و بازی سازی را به عهده گرفت و به یکی از بازیکنان کلیدی سویا تبدیل شد. در فصل 2013-2014 به عنوان کاپیتان انتخاب شد و در یک فصل رویایی رهبری تیم سویا را به عهده گرفت. و همچنین در در طی حضور اول خود در تیم سویا موفق به زدن 30 گل در 145 بازی شد.

و اما در نقطه اوج ایوان راکیتیچ، تیم بارسلونا خواهان این هافبک شاخص شد و در پایان فصل 2013-2014 با او قراردادی 4 ساله به بارسا بست گرچه که در سال 2018 برسلونا با او یک قرارداد مجدد 2 ساله بست. طی 6 سال حضور در بارسلونا موفق به زدن 37 گل در 200 بازی شد.

در حال حاضر ایوان راکیتیچ با قراردادی 3 ساله با سویا قرارداد دارد. تا قبل از جام جهانی 2022 برای این تیم موفق به زدن 7 گل در 75 بازی خود شده است.

ایوان راکیتیچ
ایوان راکیتیچ در لباس بارسلونا

افتخارات ایوان راکیتیچ

در تیم بارسلونا : 4 قهرمانی لالیگا ،  4 قهرمانی کوپادل‌ری، یک لیگ قهرمانان، یک سوپر کاپ اروپا ، یک جام باشگاه‌های جهان // در سویا : یک قهرمانی لیگ اروپا  در تیم ملی کرواسی : یک نایب قهرمانی در جام جهانی 2018.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بیوگرافی ایوان راکیتیچ چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “ایوان راکیتیچ، هافبک سابق تیم ملی کرواسی و تیم بارسلونا، در شهر رنفلدان در کشور سوئیس در تاریخ 10 مارس 1988 متولد شد. قد وی 1.84 سانتی متر (شش فوت) می باشد. در این مقاله مفصل تر در مورد این بازیکن کرواسی بخوانید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “افتخارات ایوان راکیتیچ چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در تیم بارسلونا : 4 قهرمانی لالیگا ، 4 قهرمانی کوپادل‌ری، یک لیگ قهرمانان، یک سوپر کاپ اروپا ، یک جام باشگاه‌های جهان // در سویا : یک قهرمانی لیگ اروپا در تیم ملی کرواسی : یک نایب قهرمانی در جام جهانی 2018.”
}
}]
}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *