جواد خیابانی و توهم میزبانی جام جهانی!

جواد خیابانی گزارشگر و مجری فوتبال از جمله کسانی است که علاقه زیادی دارد که در طول عمر خودش ایران یکبار طعم میزبانی جام جهانی را بچشد. در جدیدترین اظهارنظرش درباره میزبانی جام جهانی کشور ایران صحبت کرد. در ادامه سایت ورزشی با جواد خیابانی و توهم میزبانی جام جهانی! همراه ما باشید.

 

جواد خیابانی و توهم میزبانی جام جهانی!

صدا و سیما بیشتر از همه در جریان مسئله حق پخش تلویزیونی است. هیچ ارگانی بهتر از صدا و سیما نیست که بداند در فوتبال نگون بخت ما چه خبر است. جواد خیابانی مجری باسابقه صدا و سیما با حضور در تلویزیون و یک اجرای شگفت انگیز ادعا کرد که مسئولان ما باید پیشنهاد برگزاری رقابت های جام جهانی در ایران را جدی بگیرند. خیابانی تلاش نمود دوباره ادعاهای خودش را مطرح نماید. سوال عجیبی شامل اینکه ” چه کسی می تواند ثابت کند کشور من توانایی میزبانی رقابت های جام جهانی را ندارد؟

ظاهرا مشخص نیست که در صدا و سیما که همه مجریان در ذره بین قرار دارند. آیا هیچ مدیر و مسئولی وجود دارد که به آقا جواد بگوید اصلا چنین پیشنهادی در دنیای واقعی فوتبال اتفاق می افتد؟ در کشور ما چه مدیری می تواند این مسئله غیر ممکن را انجام دهد و به مسئولان فوتبال دنیا ثابت کند که ما می توانیم میزبان جام جهانی باشیم. آنهم در حالی که به دفعات پیشنهاد میزبانی کشورمان برای جام ملت های آسیا رد شده است.

جواد خیابانی و توهم میزبانی جام جهانی!

چرا جواد خیابانی مسئله میزبانی جام جهانی ایران را مطرح کرد؟

خیابانی بار اول نیز که ادعاهای نشدنی را مطرح می کند، او جزو کارمندان صدا و سیمایی است که به بیشتر تورنمنت های بین المللی اعزام شده است. وقتی که هنوز زیاد مد نبود که خبرنگار به همراه تیم ملی سفر کند. خیابانی بازی تاریخی ایران و استرالیا را به صورت زنده در ملبورن گزارش می کرد. بعدها هم به طور همیشگی و مستمر به المپیک و جام جهانی سفر می کرد. اما او چطور می تواند چنین خواسته ای را مطرح کند؟ آیا امکانات و زیرساخت های کشور ما اجازه می دهد تا مهم ترین رویداد ورزشی را میزبانی کند؟

همانطور که می دانید جام جهانی با حضور بی شمار مردمان و طرفداران فوتبال از سرتاسر دنیا برگزار می شود. آیا ایران اجازه می دهد تا مردم با پوشش و فرهنگ های مختلف به کشورمان سفر کنند؟ مشروبات الکی ، آزادی ، حجاب از جمله مشکلات موجود در این زمینه است که ایران زیر نظر قوانین اسلامی قوانین سختگیرانه ای دارد. برخی از کاربران در فضای مجازی واکنش جواد خیابانی را دست مایه طنز کرده اند. دستگاه صدا و سیما و مدیرانش قطعا می دانند که این ادعا فقط در حد فرضیه باقی خواهد ماند. آیا فوتبال ما هنوز پیشرفت لازم را دارد؟ جام جهانی نیاز به بهترین ورزشگاه ها دارد، و یک استادیوم آزادی در حال ریزش کافی نیست. قطر زمانی که میزبانی جام جهانی را دریافت کرد، در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین ورزشگاه های دائمی و موقت را ساخت. آیا ایران می تواند میزبان بهترین تیم ها و ستاره های فوتبال دنیا باشد؟ فوتبال ما در بیشتر موارد فاقد زمین تمرین استاندارد است. چگونه در صدا و سیما مدعی می شوند که می توانیم میزبان جام جهانی باشیم؟!

mohamadnd
22 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *