سکوت خطیر در مقابل انتقادات شکست 

در این مقاله از وبسایت ورزشی قصد داریم به خبر سکوت خطیر در مقابل انتقادات شکست  بپردازیم.

طبق گزارش ورزشی علی خطیر در گفتگو با رسانه رسمی استقلال اعلام کرد با جواد نکونام برنامه سه ساله دارد و به حمایت از سرمربی تیمش می‌پردازد.

وضعیت استقلال و عدم جذب بسیاری بازیکنان مورد نظر سرمربی این تیم در بازار نقل و انتقالات به علاوه مشکلات بزرگ مالی و طلبکاری اعضای باشگاه باعث شده است تا بازیکنان و کادر فنی تیم در روزهای اخیر به شدت نسبت به این موضوع انتقاد کنند.

روز گذشته بود که جواد نکونام در گفتگویی با ورزش سه، یک بار دیگر بر مشکلات این تیم تأکید کرد و بازیکنان نیز با انتشار یک استوری مشترک، از عدم دریافت مطالباتشان طی 7 ماه گذشته گلایه کردند و خواستار حل مشکلاتشان شدند.

سکوت خطیر در مقابل انتقادات شکست

سکوت خطیر در مقابل انتقادات شکست 
سکوت خطیر در مقابل انتقادات شکست

در همین خصوص، علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه به صحبت درباره مسائل مختلف پرداخت. او در واکنش به اتفاقات اخیر این باشگاه، از هواداران، مربیان و بازیکنان استقلال بابت تعصب و غیرتشان قدردانی کرد و از تمامی ارکان و اعضای باشگاه استقلال خواست آرامش خود را حفظ کنند تا این تیم در فضایی به دور از تنش در مسیر موفقیت گام بردارد.

نکونام هر حرفی بزند از سر دلسوزی است
جواد نکونام هر حرفی می‌زند، بدون شک از سر دلسوزی است. من ناراحتی او را درک می‌کنم، به هر حال جواد نکونام به عنوان سرمربی تیم خودش را در قبال بازیکن و هوادار مسئول می‌داند و همین مسئله باعث می‌شود گاهی اوقات تحت فشار قرار بگیرد، در این شرایط، اولین کاری که باشگاه و هواداران باید انجام بدهند، کم کردن این فشار است.

* با نکونام برنامه سه ساله داریم
انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربی استقلال خواسته هواداران باشگاه بوده و من اطمینان دارم هواداران استقلال به جواد نکونام فرصت می‌دهند تا با آرامش، تیم ایده‌آل خود را بسازد. من هم در جلسه‌ای که با نکونام داشتم به او گفتم حتی اگر استقلال چهاردهم شود، من به قیمت حراج اعتبار خودم، از شما حمایت می‌کنم. الان هم تاکید می‌کنم استقلال هر نتیجه‌ای بگیرد، از برنامه‌ها و اهداف جواد نکونام برای ساختن استقلال رویایی و ایده آل حمایت می‌کنم چون با نکونام یک برنامه سه ساله داریم.

* تیم رویایی خریدنی نیست، ساختنی است
هواداران استقلال حتما بهتر از من می‌دانند برای داشتن یک تیم رویایی باید صبور بود، تیم رویایی خریدنی نیست و ساختنی است و ما باید به جواد نکونام اعتماد کنیم تیم رویایی خودش را بسازد.

* امکان رقابت مالی با تیم‌های مدعی قهرمانی را نداریم
جواد نکونام ژن قهرمانی دارد و حتی با دست خالی هم تیم را برای قهرمانی آماده می‌کند اما توقع ما از استقلال باید اندازه داشته‌های مان باشد. متاسفانه ما در حال حاضر به دلیل مشکلات مالی و تعهدهایی که از سال قبل ایجاد شده و بدهی‌هایی که از فصل گذشته باقی مانده، امکان رقابت مالی با تیم‌های مدعی قهرمانی را نداریم. ما نمی‌توانیم ۸۰۰ هزار یورو برای رضایت‌نامه یک بازیکن بپردازیم، همین حالا برای ثبت قرارداد بازیکنان‌مان با مشکل مواجه هستیم و باید راهی پیدا کنیم تا این بحران را پشت سر بگذاریم.

* باید به قانون احترام بگذاریم
برخی دوستان به من می‌گویند وقتی بقیه تیم‌ها سقف قرارداد را رد کرده‌اند، تو هم به سقف قرارداد توجه نکن اما اعتقاد من این است که باید به قانون احترام بگذاریم، قوانین برای دور زدن و شکستن وضع نمی‌شود.

* تخلف دیگران به ما مجوز تخلف نمی‌دهد
این که دیگران احتمال دارد تخلف کنند، به ما مجوز تخلف نمی‌دهد. مقام و جامی که با تخلف به دست بیاید، ارزش ندارد. ما می‌توانیم با اعتماد به هم، یک استقلال رویایی بسازیم و با افتخار شاهد موفقیت‌هایش باشیم.

* برادرانه از بازیکنان می‌خواهم باز هم کمی بیشتر صبور باشند
بازیکنان استقلال ۸ ماه بدون پول برای این تیم بازی کردند و برادری خود را به اثبات رساندند، من به جای آن که یک استوری آنها را ببینم و دلخور شوم، ۸ ماه صبوری آنها را می‌بینم و از یکایک آنها بابت صبر و تحملشان تشکر می‌کنم، می‌دانم آنها هم خرج دارند و روی پول خود حساب کرده‌اند اما برادرانه می‌خواهم باز هم کمی بیشتر صبور باشند تا با تهیه منابع مالی، مطالبات‌شان را بپردازیم و بدهی‌هایی که از فصل قبل مانده پرداخت شود. تلاش می‌کنیم در فصل جدید هم به پرداختی‌های باشگاه نظم بدهیم تا بازیکنان بدون استرس، روی موفقیت تیم تمرکز کنند.

* هواداران به مجموعه تیم و باشگاه اعتماد کنند
به عنوان یک هوادار استقلال و کسی که با افتخار روی سکوها استقلال را تشویق کرده، از هواداران عزیز می‌خواهم در این شرایط سخت پشت استقلال باشند. فرق هوادار و تماشاگر دقیقاً همین است که هوادار در روزهای سخت پای عشق خود می‌ماند. هواداران به مجموعه تیم و باشگاه اعتماد کنند و اجازه بدهند استقلال در چارچوب قانون یک مجموعه رویایی و ایده‌آل بسازد.

* قطعا از سرمربی استقلال تمام قد دفاع می‌کنم
علی خطیر در ادامه تمامی ارکان و اعضای باشگاه را به آرامش دعوت کرد و گفت: حفظ حرمت جواد نکونام بر همه اعضای خانواده استقلال واجب است و من قطعا از سرمربی استقلال تمام قد دفاع می‌کنم.

* مسئولان از استقلال حمایت کنند
مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان از مسئولان خواست از تیم‌‍‌های پرطرفدار حمایت کنند و گفت: استقلال یک سرمایه بزرگ اجتماعی است و از مسئولان ذی‌ربط می‌خواهم در راه احقاق حقوق استقلال، باشگاه را حمایت و یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *