کلینزمن از تیم ملی کره اخراج شد

کلینزمن از تیم ملی کره اخراج شد. یورگن کلینزمن سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی در اتفاقی شگفت انگیز رسما از سمت خود برکنار شد. این تصمیم پس از نمایش ناامید کننده کره جنوبی در جام ملت های آسیا گرفته شد که با شکست نیمه نهایی آنها مقابل تیم ملی اردن به اوج خود رسید.

کلینزمن از تیم ملی کره اخراج شد

انتظارات از کلینزمن

کلینزمن در فوریه 2023 هدایت تیم کره جنوبی را در دست گرفت. در حالی که انتظارات زیادی وجود داشت که رهبری او آنها را به موفقیت در جام ملت های آسیا سوق دهد. با در اختیار داشتن بازیکنان ستاره ای مانند سون هیونگ مین، لی کانگ این و کیم مین جائه، هواداران و مدیران فوتبال به طور یکسان نسبت به شانس کره جنوبی در مسابقات خوش بین بودند.

کلینزمن در کنار سون
کلینزمن در کنار سون

صعود از مرحله ی گروهی با انتقادات فراوان

با این حال، نمایش کم رنگ این تیم در مرحله گروهی نگرانی هایی را ایجاد کرد. و مبارزات بعدی آنها در بازی های مرحله یک هشتم نهایی و یک چهارم نهایی به ترتیب مقابل عربستان و استرالیا، انتقادات قابل توجهی را به دنبال داشت. بازی ها به وقت های اضافه و پنالتی کشیده شد و مشکلات تیم را بیشتر نشان داد.

حذف از آسیا و شکست برابر اردن

نقطه ناامیدی در بازی نیمه نهایی مقابل تیم ملی اردن بود. جایی که کره جنوبی متحمل شکست شد و آنها را از حضور در فینال محروم کرد و خشکسالی قهرمانی خود را برای بیش از 60 سال تمدید کرد. فشار فزاینده روی کلینزمن با تشکیل کمیته فنی فدراسیون فوتبال کره جنوبی برای ارزیابی وضعیت به اوج خود رسید.

تصمیم رئیس فدراسیون کره

جلسه دیروز با این تصمیم به پایان رسید که جدایی از کلینزمن به نفع تیم است. چونگ مونگ جئو، رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی در یک کنفرانس مطبوعاتی به طور رسمی برکناری این مربی را با اشاره به عدم رهبری و توانایی های مربیگری مورد انتظار اعلام کرد.

فدراسیون فوتبال کره جنوبی پس از ارزیابی و بررسی همه جانبه تصمیم به قطع همکاری با سرمربی تیم ملی این کشور گرفت. چونگ مونگ جئو گفت: از نظر مدیریت بازیکن یا غیره.

کلینزمن از تیم ملی کره اخراج شد
کلینزمن از تیم ملی کره اخراج شد

نتیجه

کلینزمن که دو روز پس از خروج کره جنوبی از جام ملت های آسیا به آمریکا بازگشت، هیچ تمایلی برای بازگشت به آسیا ابراز نکرد. فدراسیون فوتبال کره جنوبی اکنون با این وظیفه مواجه است که به سرعت جایگزینی برای سرمربی آلمانی پیدا کند. زیرا آنها برای رقابت های آینده دوباره جمع می شوند. فصل حضور یورگن کلینزمن در تیم ملی کره جنوبی به پایان غیرمنتظره و زودرس رسید و هواداران و علاقه مندان به فوتبال را در مورد مسیر آینده این تیم تحت رهبری جدید شگفت زده کرد.

Hesam
16 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *