لمینه یاما رکورد شکنی

لمینه یامال: رکورد شکنی بارسلونا و بهترین بازیکن پس از لیونل مسی

جوانترین بازیکن بارسلونا که تا به حال در یک تیم روز مسابقه نامگذاری شده است چیز خاصی می طلبد. آکادمی مشهور لاماسیا باشگاه اسطوره های واقعی این بازی را به ارمغان آورده است، اما هیچ یک از آنها – نه لیونل مسی، ژاوی یا کارلس پویول – زودتر از لمینه یامال، تیم اصلی را ترک نکردند.

یامال تا ژوئیه 16 ساله نمی شود، اما او مدتی است که در تیم بزرگسالان بارسا حضور دارد. ژاوی سال گذشته این وینگر را برای تمرین با تیمش فراخواند، و او به وضوح به اندازه کافی تحت تأثیر قرار گرفته است که در آن زمان بزرگ، روی نیمکت بازی یکشنبه با اتلتیکو مادرید به میدان رفته است.

عملکرد یامالس در سطح جوانان قبلاً منجر به مقایسه های ترسناک مسی شده است، به ویژه به این دلیل که یامال یک مهاجم درونی با استعداد با پای چپ فوق العاده است.

اما او ثابت کرده است که به تنهایی یک ستاره بالقوه است و مسیری متفاوت با مسیر بزرگترین افسانه لاماسیا ایجاد کرده است.

پس یامال کیست و چرا با این سن کم در برنامه های اصلی ژاوی قرار دارد؟ NXGN نگاهی دقیق‌تر به جدیدترین جواهرات بارسلون می‌اندازد…

لمینه یاما رکورد شکنی
لمینه یاما رکورد شکنی

جایی که همه چیز شروع شد

یامال تنها در پنج سالگی به بارسلونا پیوست، پس از اینکه پیشاهنگان لاماسیا این جوان را دیدند. او پسر یک پدر مراکشی و مادر گینه ای است، اما در ماتارو، حومه بارسلون بزرگ شده است.

یامال در اوایل به عنوان یک استعداد برتر شناخته شد و از همان اوایل رشد فوتبالش سه یا چهار سال بالاتر از رده سنی خود بازی می کرد.

از آن زمان، او به سرعت در رده های بارسا رشد کرده است و از همان اوایل ممکن با بازیکنان بسیار مسن تر آزمایش شده است. مطمئناً ضرری نداشت که این بازیکن جوان یک وینگر راست چپ پا با مهارتی شبیه به یک اسطوره باشگاه بود.

او فقط در 13 سالگی فوتبال زیر 16 سال بازی می کرد و لیگ را با سهولت نسبی شکست می داد و بارسا می دانست که فرد خاصی را در دست دارد.

لمینه یاما رکورد شکنی
لمینه یاما رکورد شکنی

شکست بزرگ

در تابستان 2022، یامال یک گروه سنی کامل را نادیده گرفت و در تیم زیر 19 سال بارسا قرار گرفت. اگرچه او یک شروع کننده فوری برای تیم جوونیل A نبود، اما یامال با یک رشته نمایش ستاره ها شروع به جلب توجه کرد.

یکی از مواردی که بیش از همه به چشم می خورد، گلزنی او مقابل ابرو در 10 سپتامبر بود، زیرا او جوانترین بازیکن بارسلونا بود که در یک بازی جوونیل A گلزنی کرده است – رکوردی را که قبلاً در اختیار آنسو فاتی قرار داشت .

پس از عملکرد به یاد ماندنی خود، اسکار لوپز، مربی جوونیل A، کیفیت یامال را برجسته کرد : “او همیشه سوال می پرسد، او استعداد بسیار خوبی برای تکامل دارد. شما باید با او آرام رفتار کنید و عجله نکنید.”

این نمایشی بود که ژاوی را متقاعد کرد که یامال را برای اولین بار برای تمرین تیم اصلی دعوت کند.

چطور میگذره

یامال هنوز تیم اصلی را شکست نداده است. با این حال، از ماه سپتامبر، این بازیکن اسپانیایی با تیم ژاوی تمرین می کند و برای یوونیل A بازی می کند.

او کار نسبتاً آسانی را با حریفان زیر 19 سال خود انجام داده و گل های زیادی به ثمر رسانده و پاس گل داده است. اخیراً، او یک گل مقابل مایورکا به ثمر رساند، از جمله دویدن خوب و ضربه ای که یادآور یکی دیگر از محصولات جوانان بارسلونا با پای چپ بود.

هرچند ایراداتی نیز وجود داشته است. یامال پس از ادعای درگیری با هم تیمی هایش از اردوی تیم ملی جوانان اسپانیا به خانه فرستاده شد – و در نتیجه با مجازات انضباطی بارسلونا مواجه شد.

این باعث نشد که او از سوی ژاوی دعوت شود تا در بازی مقابل اتلتیکو جایش را بگیرد، و اگرچه او در نیوکمپ به زمین نرسید، اما در دیدار روز چهارشنبه آبی اناری ها با رایو وایکانو دوباره در این بازی حضور خواهد داشت.

لمینه یاما رکورد شکنی
لمینه یاما رکورد شکنی

 

بزرگترین نقاط قوت

یامال یک مهاجم یا وینگر است و در بهترین حالت خود از سمت راست به پای چپ قوی‌تر خود می‌رود.

در حالی که بارسلونا او را در پست‌های مختلف امتحان کرده است، یامال در فضای باز بسیار موثر بوده است – اگرچه در صورت نیاز می‌تواند از وسط بازی کند.

او یک دریبل‌زن عالی است که تا حدودی بهترین در لاماسیا محسوب می‌شود و در سرعت دادن به دور از مدافعان ماهر است.

این بازیکن 15 ساله همچنین به دلیل توانایی تیراندازی و بینایی در یک سوم پایانی مورد تحسین قرار گرفته است. به این ترتیب، او نوعی حلقه برجسته را ایجاد کرده است که معمولاً برای افراد مسن‌تر از او در نظر گرفته می‌شود.

 

بعدش چی پیش میاد؟

این که آیا او اولین بازی خود را در تیم اول قبل از فصل 2022-23 انجام می دهد یا خیر، باید مشخص شود، اما با توجه به اینکه بارسلونا به سمت اولین قهرمانی لالیگا در سه سال اخیر حرکت می کند، یامال شانس خود را از هم اکنون تا اوایل ژوئن بدست می آورد.

نگرانی هایی وجود داشت که ارتقاء او در پاسخ به این است که او هنوز آینده خود را به باشگاه متعهد نکرده است، اما خود یامال هیچ نشانه ای از اینکه بخواهد به زودی از بارسا جدا شود، نشان نداده است.

این احتمال وجود دارد که او زمانی که 16 ساله شود، قراردادی حرفه ای ببندد ، که به عنوان خبر بدی برای کل باشگاه های برتر اروپایی خواهد بود که امیدوار بودند اگر او به دنبال ادامه کار بود، جهش کنند.

در عوض، بارسا ممکن است بالاخره وارث مسی خود را پیدا کند. شاید آنها نیازی به بازگشت مرد بزرگ در تابستان ندارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *