لایپزیش ۰-۱ رئال: برد رئال با تک گل براهیم دیاز

لایپزیش ۰-۱ رئال: برد رئال با تک گل براهیم دیاز. مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با رویارویی هیجان انگیز رئال مادرید و لایپزیگ در ورزشگاه ردبول آرنا آلمان آغاز شد. علیرغم غیبت های متعدد بازیکنان، تیم کارلو آنچلوتی با گلی که براهیم دیاز به خوبی اجرا کرد، پیروز شد و در بازی رفت یک بر صفر پیروز شد.

لایپزیش ۰-۱ رئال: برد رئال با تک گل براهیم دیاز

شروع طوفانی لایپزیش

بازی با درام زودهنگام آغاز شد زیرا به نظر می رسید بنجامین ششکو در دقیقه 3 با ضربه سر دروازه لونین را باز کرد، اما داور به دلیل آفساید گل را مردود اعلام کرد. این شکست زودهنگام به عنوان زنگ خطری برای رئال مادرید عمل کرد و آنها را بر آن داشت تا رویکرد محتاطانه تری اتخاذ کنند و در عین حال از حریفان خود هرگونه فرصت قابل توجهی دریغ کنند.

لایپزیگ به پرس ادامه داد و شوت اولمو در دقیقه 14 به سختی دروازه را از دست داد. علیرغم تهدید گاه و بیگاه میزبان، نیمه اول بدون اینکه هیچ یک از طرفین به گل برسند به پایان رسید.

بازی رئال و لایپزیش در لیگ قهرمانان
بازی رئال و لایپزیش در لیگ قهرمانان

گل برتری رئال مادرید

لحظه حساس بازی در دقیقه 49 نیمه دوم رخ داد که براهیم دیاز درخشش فردی خود را به نمایش گذاشت. با شروع از سمت راست، دیاز به طرز ماهرانه ای از مدافعان لایپزیگ مانور داد و سپس یک شوت مناسب به سمت چپ دروازه زد و رئال مادرید را با برتری 1-0 رساند.

مقاومت رئال جلوی حملات لایپزیش

لایپزیگ که مصمم به تساوی کردن بود، به جلو هل داد. اما خط دفاعی رئال مادرید محکم بود و حریف خود را از هر موقعیت واضحی محروم کرد. در دقیقه 58، تلاش سیمونز از بیرون محوطه جریمه، دروازه بان رئال مادرید را به دردسر انداخت.

رئال مادرید فرصت هایی برای افزایش برتری داشت و رودریگو و وینیسیوس هر دو در نیمه دوم نزدیک شدند. با این حال، موقعیت تک به تک وینیسیوس باعث شد که ضربه برزیلی به تیر دروازه برخورد کند و دیاز ریباند را از دست داد و به لایپزیگ اجازه داد تا در دسترس باقی بماند.

برد سخت مقابل حریف آلمانی

در 20 دقیقه پایانی، هر دو تیم درگیر نبردهای میانی بودند که در نتیجه هیچ پیشرفت قابل توجهی حاصل نشد. این بازی با پیروزی 1-0 رئال مادرید به پایان رسید و زمینه را برای بازی برگشت در سانتیاگو برنابئو در 6 مارس ساعت 23:30 فراهم کرد.

لایپزیش ۰-۱ رئال: برد رئال با تک گل براهیم دیاز
لایپزیش ۰-۱ رئال: برد رئال با تک گل براهیم دیاز

نتیجه

تیم کارلو آنچلوتی به دنبال سود بردن از برتری گل های خارج از خانه خود است. در حالی که لایپزیگ قصد دارد روند را تغییر دهد و در یک بازی برگشت جذاب به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کند.

Hesam
14 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *