مسی فاتح توپ طلای هشتم شد

لیونل مسی بازیکن معروف آرژانتینی فوتبال جهان به هشتمین توپ طلای دنیای فوتبال رسید. دوشنبه شب برنده توپ طلا مشخص شد. مسی مزد قهرمانی با تیم ملی کشورش را در جام جهانی قطر دریافت کرد. او توانست با کنار زدن ارلینگ هالند به توپ طلای 2023 فوتبال برسد. در ادامه سایت ورزشی با مسی فاتح توپ طلای هشتم شد همراه شوید.

 

مسی فاتح توپ طلای هشتم شد

به گزارش سایت ورزشی ، مراسم توپ طلای 2023 در سالن تئاتر شتله پاریس در فرانسه برگزار شد. لیونل مسی بازیکن مشهور آرژانتینی بار دیگر ارزشمندترین جایزه فردی فوتبال را از آن خودش کرد. دیدیه دروگبا و سندی هریبرت مراسم توپ طلا را رسما اجرا کردند. قبل از شروع مراسم نیز دروگبا از دیوید بکام و گری لینه کر در پاریس استقبال نمود.

مسی فاتح توپ طلای هشتم شد

رسیدن جایزه کوپا به جود بلینگام:

جایزه کوپا به بهترین بازیکن جوان یعنی جود بلینگام ستاره معروف انگلیسی رئرال مادرید رسید. بلینگام برای دورتمند عالی بازی کرد و در این فصل نیز در 13 بازی توانست برای رئالی ها 13 گل به ثمر برساند. جمال موسیالا نیز برای جام کوپا 2023 دوم شد و پدری هافبک بارسا نیز سوم شده است.

 

جایزه سوکراتس به وینیسیوس رسید

جایزه سوکراتس که درباره تاثیرهای اجتماعی یمی باشد به وینیسیوس رسید و تلاش های زیادی برای مبارزه با نژاد پرستی در فوتبال انجام داد. بازیکن تیم رئال این جایزه را به دلیل کاری که برای کودکان برزیل انجام داد، دریافت نموده است. این فوتبالیست برزیلی 4 میلیون یورو برای موسسه وینی جونیور سرمایه گذاری نموده و یک برنامه آموزشی مناسب برای دانش آموزان بی بضاعت انجام داده است.

همچنین بارسلونا برترین باشگاه فوتبال زنان شد. این تیم بعد از قهرمانی در لیگ زنان، سوپرکاپ اسپانیا، لیگ قهرمانان اروپا، برنده برترین باشگاه زن سال شد. خوان لاپورتا این جایزه را دریافت نمود.

مسی فاتح توپ طلای هشتم شد

جایزه یاشین بهترین دروازه بان برای املیانو مارتینس

بهترین دروازه بان سال معروف به جایزه یاشین به املیانو مارتینس از کشور آرژانتین رسید. مارتینس با تیم ملی کشورش در فینال جام جهانی قطر 2022 توانست قهرمان شود. دروگبا از مارتینس درباره سیو قهرمانی اش در جام جهانی مقابل فرانسه در پاریس سوال پرسید. دوربین چندبار به سمت ام باپه و دیدیه دشان رفت. دروگبا بعد از چند بار هیاهو و هو کردن هواداران، از تماشاچی ها خواست تا کمی به این دروازه بان احترام بگذارند.

 

ارلینگ هالند برنده جایزه گرد مولر شد

ارلینگ هالند برنده جایزه گرد مولر شد که گری لینه کر این جایزه را به مهاجم سیتیزن ها داد. هالند درباره برنده شدن این جایزه گفت: می خواهم از همه نزدیکانم تشکر کنم. هالند فصل گذشته در ۵۳ بازی برای منچسترسیتی ۵۲ گل به ثمر رساند.

بوماتی برنده توپ طلای زنان

آیتانا بوماتی ستاره تی بارسلونا برنده توپ طلای زنان شد. ایشان قبل از ایفای نقش مهم در قهرمانی اسپانیا در جام جهانی، به بارسلونا در کسب سه گانه در سطح باشگاهی کمک کرد. او بعد از دریافت جایزه بیان داشت: من بدون هم تیمی هایم اینجا نبودم. از خانواده‌ام، دوستان و کسانی که کمک کردند تشکر می‌کنم. سم کر استرالیایی در جایگاه دوم و سلما سوم شد.

 

در نهایت دیوید بکام با حضور روی سن جایزه بهترین بازیکن مرد سال را به لیونل مسی اهدا کرد.

مسی اکنون در تیم بکام در آمریکا یعنی اینترمیامی بازی می کند. بکام در این مراسم گفت: پاریس برای من شهر بسیار خاصی است. و در زمین، حتی خاص تر بود. کسب اولین عنوان قهرمانی با پاری سن ژرمن پس از ۱۹ سال بسیار خاص بود. من صدمین بازی ام را برای کشورم نیز در اینجا انجام دادم.

لیونل مسی بازیکن معروف آرژانتینی فوتبال جهان به هشتمین توپ طلای دنیای فوتبال رسید.

۱۰ نفر اول توپ طلا

۱۰- لوکا مودریچ

۹- برناردو سیلوا

۸- ویکتور اوسیمن

۷- خولیان آلوارس

۶- وینیسیوس

۵- رودری

۴- کوین دی بروینه

۳- کیلیان ام باپه

۲- ارلینگ هالند

۱- لیونل مسی

مسی برترین بازیکن

نحوه انتخاب برترین بازیکن چگونه بود؟

برای توپ طلای مردان، از ۱۰۰ روزنامه‌ نگار از سراسر جهان بر مبنای رده بندی فیفا خواستند تا به ترتیب شایستگی، پنج فوتبالیست را از فهرست نهایی ۳۰ بازیکن انتخاب کنند.

اول: شش امتیاز

دوم: چهار امتیاز

سوم: سه امتیاز

چهارم: دو امتیاز

پنجم: یک امتیاز

 

سپس جایزه به بازیکنی می رسد که بیشترین امتیاز را در فرآیند رای گیری کسب کند. اگر دو یا چند بازیکن در امتیازات مساوی باشند، بازیکن بالاتر است که بیشترین رای اول را داشته باشد.

mohamadnd
31 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *