ثروت لیونل مسی

لیونل مسی نه تنها یکی از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران است،ثروت لیونل مسی بلکه یکی از ثروتمند ترین ورزشکاران جهان است. دارایی خالص او بیش از 400 میلیون دلار تخمین زده شده است و او مرتباً در فهرست پردرآمدترین ورزشکاران جهان فوربس قرار می گیرد.

ثروت مسی از منابع مختلفی از جمله حرفه فوتبالی، قراردادهای تایید و سرمایه گذاری های تجاری او به دست می آید. در این مقاله به بررسی جنبه های مختلف ثروت مسی و چگونگی جمع آوری چنین ثروت هنگفتی خواهیم پرداخت.

حرفه فوتبال

دوران فوتبالی مسی هیچ چیز خارق العاده ای نبوده است. او تمام دوران حرفه ای خود را در باشگاه بارسلونا گذراند و در این مدت عناوین و افتخارات زیادی را به دست آورد. مسی 10 عنوان قهرمانی لالیگا، 7 عنوان قهرمانی کوپا دل ری و 4 عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا از جمله افتخارات دیگر را به دست آورد.

مسی علاوه بر موفقیت های باشگاهی، در تیم ملی آرژانتین نیز دوران بین المللی موفقی داشت. او قهرمان کوپا آمریکا و رسیدن به جام جهانی شد، اگرچه هنوز موفق به کسب بیشترین جایزه فوتبال نشد.

ثروت لیونل مسی

موفقیت مسی در زمین به درآمد قابل توجهی تبدیل شده است. او با دستمزد سالانه 92 میلیون دلار یکی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان است. ارزش قرارداد فعلی او با بارسلونا بیش از 600 میلیون دلار است و او همچنین پاداش و مشوق هایی برای بازی های خود در زمین دریافت می کند.

وسایل نقلیه مسی
وسایل نقلیه مسی

معاملات بزرگ مسی

مسی علاوه بر درآمدهایش از فوتبال، ثروت قابل توجهی نیز از طریق قراردادهای حمایتی به دست آورده است. او سفیر برندهای مختلفی از جمله آدیداس، پپسی و مسترکارت بوده است.

ارزش قراردادهای حمایت مسی بیش از 50 میلیون دلار در سال تخمین زده می شود و او در کمپین های تبلیغاتی متعددی برای این شرکت ها حضور داشته است. او همچنین خط تولید خود را از جمله پوشاک، لوازم جانبی و کفش فوتبال راه اندازی کرده است که بسیار موفق بوده است.

مسی با شرکت ادیداس قرارداد دارد
مسی با شرکت ادیداس قرارداد دارد

سرمایه گذاری های تجاری

مسی همچنین با سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های تجاری مختلف، ثروت خود را متنوع کرده است. او تعدادی هلدینگ املاک و مستغلات از جمله چندین ملک در اسپانیا دارد و همچنین در یک هتل زنجیره ای سرمایه گذاری کرده است که دارای املاکی در بارسلونا و ایبیزا است.

مسی علاوه بر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، شرکت تولیدی خود را نیز راه اندازی کرده است که مستند و سایر محتوای مرتبط با فوتبال را تولید می کند. او همچنین در یک استارتاپ فناوری سرمایه گذاری کرده است که برنامه ها و نرم افزارهای دیگر را توسعه می دهد.

برند تجاری Messi
برند تجاری Messi

بشردوستی

در پایان، شایان ذکر است که مسی یک انسان دوست نیز هست و بخش قابل توجهی از ثروت خود را به امور خیریه اهدا کرده است. او بنیانگذار بنیاد لئو مسی است که از آموزش، مراقبت های بهداشتی و سایر اهداف اجتماعی برای کودکان و نوجوانان در سراسر جهان حمایت می کند.

این بنیاد میلیون ها دلار به پروژه ها و خیریه های مختلف از جمله ساخت بیمارستان کودکان در زادگاهش در روزاریو آرژانتین کمک کرده است. مسی همچنین از سال 2010 سفیر حسن نیت یونیسف بوده و در بسیاری از ابتکارات خیریه دیگر مشارکت داشته است.

خیره مسی
خیره مسی

نتیجه

ثروت لیونل مسی گواهی بر استعداد باورنکردنی، سخت کوشی و هوش تجاری اوست. دوران فوتبالی او هیچ چیز خارق‌العاده‌ای نبوده است و او از موفقیت خود در زمین برای ایجاد ثروت هنگفتی از طریق تأیید، سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری‌های تجاری استفاده کرده است.

در حالی که ثروت مسی بدون شک قابل توجه است، مهم است که به یاد داشته باشید که او از ثروت خود نیز برای خیر استفاده کرده است. او یک نیکوکار است که بخش قابل توجهی از ثروت خود را به امور خیریه اهدا کرده و در ابتکارات متعددی برای کمک به کودکان و نوجوانان در سراسر جهان مشارکت داشته است.

در پایان، لیونل مسی نه تنها یکی از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران است، بلکه یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان است. ثروت او انعکاسی از موفقیت او در این زمینه و هوش تجاری او، اما همچنین از سخاوت و تعهد او برای بهتر کردن جهان است.

3 دیدگاه در “ثروت لیونل مسی چقدر میباشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *